Drogowcy walczą z zimą

Dokładnie 169 ton mieszanki soli i piasku rozsypali na świdnickich ulicach drogowcy. Dyżury w ramach akcji zima są pełnione już od czwartku, 20 listopada, a pierwsze pługi i piaskarki wyjechały na drogi w piątek późnym popołudniem.

Miasto w tym roku dba o 413 tys. m kw. dróg gminnych, w sumie o 157 ulic, a także 77 tys. m kw. dróg wojewódzkich - 8 ulic.

Reklama

Zimowym odśnieżaniem dróg miejskich i chodników do 2011 r. zajmuje się "Farma Miejska", która dysponuje wciąż unowocześnianą bazą sprzętową. Za kilka dni do pracy wyruszy trzecia już solarka, co sprawia, że służby drogowe są skuteczniejsze.

Zgodnie z umową w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi, którymi kursuje komunikacja miejska, prowadzony jest ruch tranzytowy oraz miejsca najbardziej niebezpieczne. Następne w kolejności są ulice o mniejszym natężeniu ruchu.

Przypominamy również, że odśnieżanie chodników należy do zarządców przyległych do nich nieruchomości. Zarządcy nieruchomości, którzy nie wywiązują się z tego obowiązku, w najlepszym wypadku mogą zostać pouczeni przez Straż Miejską. Grozi im jednak 100-złotowy mandat. Sprawa może także trafić do Sądu Grodzkiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje