Hłasko w Mediatece

Słowa Hłaski o nadziei, o miłości, o człowieczeństwie stały się inspiracją młodych fotografików, których zdjęcia można oglądać we wrocławskiej Mediatece.

Wrocławska Mediateka stała się już miejscem, w którym odbywają się spotkania literackie i artystyczne wernisaże. Ledwie skończyła się wystawa zainspirowana 26.Maratonem Wrocław, a już przyszedł czas na kolejną. Do 26 listopada w Mediatece można oglądać zdjęcia ośmiu młodych fotografików zainspirowanych twórczością Marka Hłaski.

Reklama

"Miłość nie jest prostą rzeczą, ale bez niej nie można żyć. Prawie wszystko na świecie da się wytłumaczyć miłością. To największy pomysł wszystkich czasów" - pisał Hłasko we "Wszyscy byli odwróceni". Jak graficznie wyobrażają sobie te słowa artyści, można będzie zobaczyć w Mediatece.

Akcja "Teraz Hłasko" realizowana jest na kilku płaszczyznach - jej pierwszym elementem była "Hławka" czyli nowa ławka postawiona przy grobie Marka Hłaski na warszawskich Powązkach. Później w Warszawie odbyła się wystawa zatytułowana "Pociąg do Hłaski". "Hłaskoteka" jest trzecim etapem, tym razem po raz pierwszy rozgrywającym się we Wrocławiu.

Organizatorami przedsięwzięcia "Teraz Hłasko" jest Stowarzyszenie MłodaRP wraz z sympatykami twórczości pisarza i organizacjami pozarządowymi.

MW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje