Oszukali na Allegro co najmniej 150 osób

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na allegro.pl oszukali co najmniej 150 osób. Obaj zatrzymani to wrocławianie w wieku 21 i 25 lat. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Oszuści wybierali kończące się aukcje internetowe na portalu Allegro i podszywali się pod sprzedającego. Następnie kontaktowali się drogą elektroniczną z osobami biorącymi udział w aukcjach, informując je o wygranej. Wskazywali też konta bankowe, na które pokrzywdzeni mieli wpłacać pieniądze za wylicytowany towar.

Reklama

Policjanci ustalili, że sprawcy dysponowali kilkunastoma rachunkami. Wyłudzone pieniądze przeznaczali m.in. na sprzęt RTV, sprzęt elektroniczny służący im do popełniania przestępstw oraz narkotyki.

W zajmowanym przez oszustów mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli dwa laptopy, modemy GPRS oraz ukryte pod wanną i w wywietrzniku karty SIM i dokumentację potwierdzającą dokonywanie przestępstw. Mężczyźni oszukali w ten sposób co najmniej 150 osób z terenu całego kraju, na kwotę minimum 250 tys. złotych. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni ukrywali się w wynajętym na terenie miasta mieszkaniu. Obaj nie pracują. Wcześniej byli już notowani za oszustwa internetowe. Teraz grozi im nawet do 8 lat więzienia. W tego typu sprawach policjanci ściśle współpracują z portalem aukcyjnym Allegro.

KT/tom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje