Pomoc dla Szymonka

Uczestnicy licytacji biją się o koszulki Maćka Iwańskiego i Manuela Arboledy. W cenie jest też futbolówka z autografami. A wszystko dla Szymusia...

Tylko do jutra potrwa licytacja gadżetów i pamiątek klubu piłkarskiego Zagłębia Lubin. Cały dochód zostanie przekazany na operację 5-miesięcznego Szymusia.

Reklama

Maluszek cierpi na zmętnienie rogówki i zrośniecie twardówki z rogówką w obu oczkach. Jedynym ratunkiem dla dziecka jest przeszczep rogówek, a potem rehabilitacja wzroku.

By Szymonek widział, operacja musi odbyć się przed ukończeniem jego szóstego miesiąca życia, tj. do 15 listopada tego roku. Po tym terminie jego mózg nigdy już nie nauczy się odbierać i przetwarzać bodźców wzrokowych. O pomoc do Fundacji "Na ratunek dzieciom Zagłębia Miedziowego" zwrócili się rodzice cierpiącego maluszka.

- Obok tak dramatycznego apelu nie mogliśmy przejść obojętnie i podjęliśmy decyzję, że pieniądze, które udało nam się zebrać podczas meczu Zagłębia z Flotą Świnoujście oraz środki pozyskane z licytacji pamiątek klubowych przekazanych przez Zagłębie Lubin zostaną w całości przeznaczone na operację oczu Szymonka, który został zaliczony do grona podopiecznych Fundacji - przypomina Krzysztof Dereń z Fundacji "Na ratunek dzieciom Zagłębia Miedziowego".

Już dziś wiemy, że fundacji udało się zebrać ponad 13 tys. zł. Nie podliczone są jeszcze wpływy z licytacji klubowych pamiątek Zagłębia, o które "biją" się uczestnicy licytacji.

Ostatnie wieści z aukcyjnego portalu są wspaniałe. Koszulka byłego piłkarza Zagłębia, dziś grającego w Lechu Poznań, Manuela Arboledy została dziś wylicytowana około południa na kwotę 375 zł. Futbolówka z podpisami piłkarzy Zagłębia wyceniona jest na razie na 260 zł. Koszulka Maćka Iwańskiego, dziś grającego w Legii Warszawa, "stoi" za 355 zł, a koszulka Sretena Sretenovica osiągnęła już cenę 360 zł. Aukcja zakończy się jutro, 6 listopada. Jeśli ktoś chce w ten sposób pomóc choremu maluszkowi, warto się pospieszyć.

- Wszyscy, którzy oprócz licytacji pamiątek chcieliby pomóc rodzinie Szymona uzbierać pieniądze na operację, mogą dokonać wpłaty na konto: Millenium Bank 31 1160 2202 0000 0001 1226 8143 z dopiskiem Szymon - uzupełnia Krzysztof Dereń.

Opracowanie: Tomasz Jóźwiak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje