Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI? (112)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 6483

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): Gość -

Myślę, że Kościół ma teraz problem z narastającą liczbą niewierzących i papież jako starszy człowiek może nie mógł sobie z tym poradzić. Kiedy Polak był papieżem, Polacy byli z tego dumni. Kiedy "naszego" papieża zabrakło większość rodaków zrobiło zwrot o 180 stopni i plują na Boga i Kościół ile wlezie. Święty by nie wytrzymał, a papież to tylko człowiek.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): Gość -

Papież prawdopodobnie jest bardzo chory i nie na tę chorobę, o której wszyscy wiedzą. O tym sie nie mówi. Chce odejść w ciszy i spokoju. Daje czas Watykanowi, wierzącym na wybór nowego Papieża.
Jest naprawdę WIELKI!

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): Gość -

AbdykacjaZdrowie i wiek Benedyktowi przeszkadza na Piotrowym tronie.

Wiadomość o abdykacji Benedykta dzisiaj na każdej stronie.

Papież abdykuje w ostatnim dniu lutego.

Przed Wielkanocą będziemy mieli papieża nowego.

Trzeba dużej odwagi i odpowiedzialności.

Żeby przyznać się przed światem do swoich słabości.

Drogą do prawdy o życiu idzie papież.

Człowieku! Z postępowania papieża przykład bierz!
http://komentarzedowydarzen.blox.pl

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): Gość -

Niewiele do powiedzenia mają nasi komentatorzy , dymisja Papieża jest decyzją niespotykaną w Kościele Katolickim od 700 lat i wynika moim zdaniem nie z choroby lecz zakulisowych tarć w Watykanie i walce o wpływy a nie walki o dusze wiernych. To z tym nie może sobie poradzić obecny Papież od 8 lat i rezygnuje mając nadzieję że następca uporządkuje sprawy Koścoła w świecie. W opinii Niemców /katolików/ obecny 8-letni pontyfikat był nijaki i stracony dla Kościoła bo spodziewali się jakichkolwiek zmian a to niestety nie nastąpiło. Nasiliła się natomiast ilość afer wśród duchowieństwa i w samym Watykanie.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): Gość -

Jestem pełen uznania dla Papieża, szacunek za decyzję. Inaczej niż poprzednik J.P. II który był figurantem, nieobecnym a rządził Dziwisz, który wmawia nam nieprawdę o świadomości do ostatniego tchnienia życia J.P. II , nieładnie tak kłamaći wysokiemu urzędnikowi kościoła.

Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

Napisał(a): ataraxia -

A co to za przyjemność oglądać starego,schorowanego ,zniedołężniałego ,nie mogącego chodzić ,nie mogącego mówić i trzęsącego się papieża trzymającego się do końca kurczowo papieskiego tronu. Czy na widok takiego człowieka ,przy spotkaniu z nim ,można się cieszyć ? Czy można wykazać radość ?Czy z takim cierpiącym człowiekiem można załatwiać swobodnie ważne sprawy? Przecież taki obraz ,powoduje w każdym zdrowym umysłowo człowieku tylko współczucie ,litość dla chorej osoby,ubolewanie nad jego cierpieniem. Benedykt XVI był bezpośrednim świadkiem cierpień i agonii JP2 , zdał sobie więc sprawę jakie upokorzenie jego czeka w przypadku gdyby kontynuował swój pontyfikat.Gdyż starcza choroba ,wystawiona na widok publiczny jest dla człowieka niczym innym jak upokorzeniem.Tak ... kościół wystawia swoich papieży na starość ,na upokorzenie publiczne ! Znęca się psychicznie nad tymi ludźmi ! To jest karygodne! Benedykt XVI ma na tyle odwagi i przeciwstawia się temu.Jego starość jest Jego prywatnym ubolewaniem i Jego bliskich .Cóż ...widocznie Benedykt XVI jest dużo ,dużo wrażliwszy od JP2 i zaoszczędzi milionom wiernych ,okrutnych widoków.Nie chce współczucia ! Za takie posunięcie należy się Go darzyć ,nie jako Papieża Benedykta XVI ale jako prywatną osobę Josepha Ratzingera ,czcią i wielkim szacunkiem.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?