Czy sześciolatki powinny pójść do szkoły? (145)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 9591

Re: Czy sześciolatki powinny pójść do szkoły?

Napisał(a): Gość -

dzieci urodzone w 2008 roku musze w 2014 isc do pierwszej klasy (obowiazek nalozony jest na wsyztskie dzieci urodzone do 31.08.2008); ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem obnizenie wieku szkolnego i patrzac na syna ktorego nie poslalam do 1 klasy tylko do zerowki to nigdy nie zmienilabym sowjej decyzji. prez ten rok oswoil sie ze szkola, dorosl przede wszystkim do bycai uczniem a i rece sa bardziej sprawne i juz pismo nie jest takie koslawe jak na poczatku roku;
apropo tego tematu to wpadl mi ostatnio w rece ten krotki art; zainteresowanym polecam http://www.strefarodzinka.pl/dziecko/uczen/rozwoj-dziecka/1266-gotowosc-szkolna-u-6-latkow.html

zdecydowanie nie, pani minister Szumilas chyba była nauczycielką w liceum bo nie zna się na nauczaniu początkowym, błędem było likwidowanie szkół pomaturalnych przygotowujących do nauczania w klasach 1-3 i błędem jest posyłanie 6-latków do szkoły.
W Finlandii dzieci idą do szkoły od 7 roku życia u nas też tak można czy tylko zachód ma być wzorcem ?

becia189 Każda wypowiedź p. Szumilas budzi we mnie ogromną frustrację. Moje dziecko jest z końca 2008 r i do szkoły, do pierwszej klasy, pójdzie jako 5 latek!!!! Jestem pedagogiem, znam realia polskich szkół, wiem też jak wygląda rozwój dziecka w tym wieku...dlaczego na Boga, jakaś klępa, która o edukacji i rozwoju dzieci nie ma bladego pojęcia chce na siłe spieprzyć mi dzieciaka???? Wiem, jest jeszcze możliwość nauczania w domu, ale przeciez nie pozwalniamy się masowo z pracy, zeby zająć się nauką naszych dzieci, bo nie po to płacimy podatki (i to nie małe).
I jeszcze jedno, dlaczego w naszym pięknym kraju jest taka dziwna zasada, ze jak coś działa dobrze, to nalezy to spieprzyć?????

Jestem babcią bliźniaków,którymi się opiekuję/rodzice pracują/Chodzą właśnie do pierwszej klasy jako sześciolatkowie bardzo zdolni intelektualnie ,ale niestety emocjonalnie brakowało im właśnie tego roku aby dojrzeć do tego aby być uczniem.Ma Pani rację szkoła uczy i wymaga a nie zajmuje się dzieckiem, a przecież to jeszcze małe dziecko.

Napisał(a): szliri -

Nie moge sluchac tych glupot, ktore twierdza niektorzy, ze dzieciom odbiera sie dziecinstwo. I tak dzieci musza isc do zerowki w tym wieku, i tak rodzice ida do pracy i nie maja jak caly dzien zajmowac sie dzieckiem. A tak lepiej wykorzystaja swoje zdolnosci do nauki, wczesniej zaczna zawierac znajomosci. Same plusy.

Nie rozumiem, skąd tyle hałasu. Jestem rocznikiem 1942, a więc, zaczynając edukację podstawową, w 1948r. miałem właśnie 6 lat. Mieszkałem wówczas w bardzo małej wiosce, nie muszę więc chyba przekonywać nikogo, że moje umiejętności i wyposażenie szkoły były nieporównywalne do dzisiejszych warunków.
Nauczyciele, którzy wówczas mną się opiekowali i mnie uczyli, wyposażyli mnie jednak w takie umiejętności i w takim zakresie, że dzisiaj jestem (chyba odpowiedzialnym) emerytem, starającym się być maksymalnie użytecznym dla innych.

Jestem już bardzo dorosła a do szkoły poszłam w wieku 6 lat i nikt się tym nie przejmował ale też nie działa mi się żadna krzywda z tego powodu. Szkoła ani klasa nie była przystosowana do przyjęcia 6-cio latków a były nas tylko dwie w klasie. Teraz po latach wcale nie czuję się pokrzywdzona ani nie uważam, że skrócono mi dzieciństwo. Nie widzę nic szkodliwego w posyłaniu 6-ciolatków do szkoły

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Czy sześciolatki powinny pójść do szkoły?