Jakie jest życie w więzieniu? (171)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 30658

Re: Jakie jest życie w więzieniu?

Napisał(a): Gość -

Gość

Gość Tylko wyobraźcie sobie, że gdyby zabronić im tej telewizji czy choćby nawet siłowni lub wielu innych zajęć, które wydają nam się z naszego punktu widzenia "luksusem", z kim mielibyśmy do czynienia gdyby wyszli. Z najnormalniejszego człowieka da się zrobić wariata pozbawiając go wolności. Nie chciałabym mieć do czynienia z człowiekiem całkowicie odizolowanym od swiata, który nagle zostałby wypuszczony na wolność. Tam siedzą nie tylko zwyrodnialcy i gwałciciele, ale czasem ludzie, których nie stać, by spłacać długi. Pomijam fakt hierarchi, która obecna jest w więzieniach. Nie każdy może być gitem. A kim jest cwel dla gita? Warto o tym poczytać, zanim pomyślimy, że żyje im tam się luksusowo. Ja wolę jednak ciężko pracować na ten prąd, czynsz itp.

Zgadzam,sie z Toba i Twoja wypowiedzia te głąby nie zdaja sobie sprawy co znaczy tam przebywac...
Pozdrawiam

Gość

Gość aa i niech sie psuje!!! nic wiecej im sie nie nalezy niz zepsute pokryte plesnia zarcie ;-/ jak sobie pomysle ze tam siedza ..ZABUJCY,PEDOFILE,GWALCICIELE ...niech siedza w przepelnionych celach o wielkosci 4 metrow.niech sie kisza latem za pleksa w sloncu przy temperaturze ponad 30 st,palic tez nie musza w cale to jest przywilej osoby pracujacej nie mowiac juz o TV .

Idiotów nie sieją...
Za darmo nie palą, muszą sobie kupić! Za twoje nie kupują!
W więzieniach nie ma osób z tzw. wielkich afer...no może tylko Lew R. reszta skorzystała z dobroci wymiaru...a siedzą zwykli ludzie często wkręceni na stanowisko, aby odpowiadać za brudy cwaniaków, którzy żyją z przekrętów, lecz nigdy za nie nie odpowiadają...i życzę ci abyś nie był jednym z tych zwykłych ludzi.

A JA MU ŻYCZĘ ŻEBY BYŁ, BURAK JEDEN

gość

Gość

Gość aa i niech sie psuje!!! nic wiecej im sie nie nalezy niz zepsute pokryte plesnia zarcie ;-/ jak sobie pomysle ze tam siedza ..ZABUJCY,PEDOFILE,GWALCICIELE ...niech siedza w przepelnionych celach o wielkosci 4 metrow.niech sie kisza latem za pleksa w sloncu przy temperaturze ponad 30 st,palic tez nie musza w cale to jest przywilej osoby pracujacej nie mowiac juz o TV .

Idiotów nie sieją...
Za darmo nie palą, muszą sobie kupić! Za twoje nie kupują!
W więzieniach nie ma osób z tzw. wielkich afer...no może tylko Lew R. reszta skorzystała z dobroci wymiaru...a siedzą zwykli ludzie często wkręceni na stanowisko, aby odpowiadać za brudy cwaniaków, którzy żyją z przekrętów, lecz nigdy za nie nie odpowiadają...i życzę ci abyś nie był jednym z tych zwykłych ludzi.

A JA MU ŻYCZĘ ŻEBY BYŁ, BURAK JEDEN

.BURAK Z CIEMNOGRODU!

gość - jak w ,DOMU WCZASOWYM' Nic nie robią tylko przywileje np. lekarz bez czekania 3 -miesiące na specjalistę, mogą studiować za darmo ,dieta musi zawierać wszystkie składniki spożywcze potrzebne do prawidłowego życia-22 zł/dobę na wyżywienie. W szpitalu 8 zł/ doba na chorego KRYZYS ich nie bierze

CO ZA BREDNIE WYPISUJESZ JAKIE 22ZŁ ZKĄD MASZ TE DANE ?SPRAWDŻ W INTERNECIE 4ZŁ Z GROSZEM Z CZEGO POŁOWE ZAOPATRZENIOWY PRZEKRĘCI ....JA PIER...LE CO ZA CIEMNOGRÓD

Niektórzy przesądzają tym pisaniem jak to w zk jest super. Fakt mój chłopak ma tv,gry itp..ale..jeśli nie ma pracy która by Mu czas w ciągu dnia zajmowała..,to co ma tam robić? Ile ma się prosić o cokolwiek,skoro pracy tam nie ma..udzielał się gazetki robił, chodził na jakieś spotkania ale teraz aby się dostac na cos takiego to graniczy z cudem.

W chwili obecnej dzienna stawka żywieniowa w więzieniu wynosi 4,50 zł. A tak swoją drogą moje dziecko w przedszkolu miało większą :)
Życie w więzieniu nie jest łatwe, choć zdecydowanie lepiej jest niż np. 10 lat temu.

Wielu skazanych stara się bezskutecznie o pracę, ale pracy nie ma, a jak jest to niestety tylko dla wybranych. W większości jednostek prąd jest włączony tylko kilka godzin dziennie. Woda z reguły jest zimna, do tego ciasno, często przeludnienie...
Nie powiecie chyba, że ustawowe 3 m kw na osobę to jest dużo? A niestety często osadzeni nawet tego nie mają.
W nowszych, bądź wyremontowanych zakładach może warunki nie są najgorsze ale w większość więzień jest stare. Dziury w oknach, grzyb, karaluchy. W zimie zimno, w lecie bardzo często karetki kursują co chwila. Upały na prawdę doprowadzają do nieszczęść. Szczególnie teraz kiedy są tak modne pleksy w oknach, które pozbawiają możliwości wywietrzenia celi.

Oczywiście zgodzę się, że to ma być kara, ale każdy człowiek ma prawo być traktowany humanitarnie. Kara pozbawienia wolności ma być uciążliwa i jest, więc zanim ktoś zielony w temacie się wypowie, to najpierw niech zainteresuje się tematem a nie pierniczy bzdury jak to dobrze jest w więzieniu

Napisał(a): czlowiek43 -

tez jestem takiego zdania ktos jak nie byl to nie moze sie wypowiadac ,,,,,, wiem o co chodzi ze tam jaest elegancko i tv i prad za darmo ale reszta jest nie do opisanie . wszystko jest ok jak ma byc telewizja itd dyrektor jest wtedy ok , wychowawca tez sie zgodzi na niektore rzeczy ale z chwila gdy tv znika albo ktos z poza muru jest 180 stopni inaczej

acha jeszcze o jedzeniu ... ladnie to wszystko wyglada tylko na papierku tye ziemniaczki (rozgotowane) kotlet mielony (90% chleba w nim) a wiezienie w lodzi na sikawie to jest dopiero istny cyrk siedzialem po ruznych wiezieniach ale to co tam zobaczylem to jest dopiero poezja ,,,poezja to malo powiedziane administracja jest takiego zdania ze masz pracowac za darmo inaczej nic tam nie wyrwiesz ani nie bedzie w miare wszelkim norm ..

jak ktos pisze ze w wiezieniu jest ok to niech sprubuje sam w domu posiedziec tydzien w pokoju bez telewizora i tylko kartka papieru np ...wiadomo to nie to ale pisze dla tych zeby tylko sprubowali to zrobic juz nie muwie o psychice jak klawisz wypusci cie z celi do telefonu masz 5 min czasu tak? a z tego rozmowy bedzie 2 min albo jak ktos tel nie odbierze to calkiem lipa nastepny telefon za tydzien i co wy na to NIE PISZECIE ZE TAM JEST OK BO TO JEST COS ZUP-ELNIE INNEGO

Poprawiając mojego poprzedniego posta, muszę napisać, że co do stawki żywieniowej pomyliłam się o całe 30 groszy, bo wynosi 4,80 :)
Przedmówco - akurat jeśli chodzi o pracę społecznie, to ja jestem jak najbardziej za. Oczywiście tym wyróżniającym się postawą powinno się umożliwić pracę płatną, ale społeczna też nie jest zła. Przede wszystkim zabije nudę, inna sprawa jest taka że odsiadka nie będzie bezczynna.
Dzisiaj akurat poruszałam ten temat, że system penitencjarny w Polsce ma ogromne braki.

Wracając do telewizji. W wielu Zakładach Karnych nie ma szans na oglądanie telewizji przez kilka godzin dziennie, nawet herbaty nie można sobie zaparzyc, bo prąd jest wyłączony. Szczególnie uciążliwe jest to dla skazanych w ZK zamknietym, choć i w wielu półotwartych również, gdzie tylko 5 - 6 godzin są cele otwarte.
Taki siedzący w ZK zamkniętym siedzi 23 godziny w celi, jak nie ma prądu to poza grą w karty, coraz bardziej dobijającą gadaniną ze współosadzonym, pisaniem listów, czy leżeniem nic nie można zrobić. Z czasem predzej zwariować.

Zapraszam na moje bloga, piszę na nim o wszystkim :) Temat WIĘZIENIA też poruszyłam i będę go kontynułować, ale potrzebuję pomocy, informacji, faktów. Wiadome w grupie siła ! http://everytimesmile.blog.pl/2014/02/09/wiezienie-temat-tabu-nie-boj-sie-o-tym-mowic/ ZAPRASZAM!

Różne pytania, czy też tematy o których byście chcieli poczytać piszcie wszystko w komentarzach lub na maila Olaa-la1@wp.pl

ZALEŻY MI NA WIADOMOŚCIACH O ZAKŁACDZIE KARNYM W WADOWICACH.

Czytam tak wasze wypowiedzi i dochodzę do wniosku ze jesteście skończonym debilami siedzą tam normalni ludzie którzy popełnili błędy młodości i zostali skazani na pozbawienie wolności nie życzę nikomu żeby tam trafił to jest najgorsze miejsce jakie istnieje na ziemi nie mam tam żadnych luksusów. Pomyślcie co przeżywają rodziny osadzonych Dzieci gdy przyjeżdżają dwa razy w miesiącu i czekają po parę godzin żeby zobaczyć tatę męża syna partnera itp. Piszecie że mają luksusy czy telewizja jest luksusem zadaj cie sobie pytanie czy jeden z drugim ma w domu telewizor 21 wieku oni maja telewizor i to nie na każdej celi i to nie każdy bo niektórych rodzin nie stać na to żeby kupić im taki telewizor i wysłać a nie jedni nie mają na to zgody .widzenia są tak krótkie ze nie da się o wszystkim opowiedzieć każdy tam tęskni za rodzina za wolnością.nie życzę nikomu żeby przeżywał to mając kogoś za kratami albo samemu tam być ale jak mają taki luksus to zapraszam tych ludzi niech tam idą i to wszystko przejdą niech ich rodziny to przejdą to na pewno decyzję zmienia .niech będą obserwowanie 24h

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Jakie jest życie w więzieniu?