Więźniowie jedzą lepiej niż pacjenci szpitali. (17)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 1053

Więźniowie jedzą lepiej niż pacjenci szpitali.

Napisał(a): Antiba -

4,71 - tyle wynosi dzienny koszt wyżywienia pacjenta szpitala. Jest to przeciętna wartość, ale taka sama przeciętność w przypadku więźnia to już 4,80.
Czyli w najgorszym wypadku posiłki te są porównywalne, chociaż 9 gr. na osobę przy takich masowych zakupach,jak dla szpitala czy więzienia to dużo.
Dlaczego więc nie jest przynajmniej odwrotnie??
Czy to nie koszty wyżywienia pacjenta powinny być wyższe?
Płacimy na to z naszych podatków.
Chcemy karmić więźniów czy chorych ?

Załączniki:

Re: Więźniowie jedzą lepiej niż pacjenci szpitali.

Napisał(a): renee -

Więźniowie to powinni zarabiać na swoje utrzymanie!!Za wyżywienie w szpitalach odpowiada NFZ ,który opłacamy z naszych składek.A jedzenie w szpitalach jest fatalne!!!Odpowiedź jest oczywista.

Makepeace13 Nigdy nie bylam w wiezieniu, wiec nie wiem jaki tam sa posilki. W szpitalach nie jest najgorzej sniadanie obiad z dwoch dan i kolacja. Statystyki to tylko suche liczby, patrze na nie z przymrozeniem oka.

Posiłki w więzieniu składają się z takich samych dań:

http://www.wykop.pl/ramka/1784962/wiezniowie-jedza-lepiej-niz-pacjenci-w-szpitalach/?sR=51464a515651304842316f7a

Napisał(a): tyrystor1 -

To żadna tajemnica- Nowakowi każą żyć i utrzymać rodzinę za 1200 zł,a koszt utrzymania więżnia , już dawno, parę lat temu słyszałem- 3000 zł/m !
Takie mamy państwo, co wspiera patologie, olewa rodzinę, matki z z dziećmi pod most wysyła, w ciąży eksmituje, a więżniom kablówkę zakłada i pilnuje, żeby metraż mieli odpowiedni ! Skandal ! To państwo jest antypolskie i antyrodzinne ! Tyle w temacie !

tyrystor1 To żadna tajemnica- Nowakowi każą żyć i utrzymać rodzinę za 1200 zł,a koszt utrzymania więżnia , już dawno, parę lat temu słyszałem- 3000 zł/m !
Takie mamy państwo, co wspiera patologie, olewa rodzinę, matki z z dziećmi pod most wysyła, w ciąży eksmituje, a więżniom kablówkę zakłada i pilnuje, żeby metraż mieli odpowiedni ! Skandal ! To państwo jest antypolskie i antyrodzinne ! Tyle w temacie !

Nie chodzi o to czy to coś nowego czy nie tylko dlaczego tak jest...

Napisał(a): ziemowit -

więzienia powinny być samowystarczalne - bo utrzymując je z naszych podatków rząd karze wszystkich obywateli -a po za tym więzienie to ma być więzienie a nie hotel z salami rekreacji sportowej , świetlicami kinowymi , przepustki -- tam mają odbywać karę--a te pieniądze co idą na nich przesunąć dla ratowania najmłodszych

ziemowit więzienia powinny być samowystarczalne - bo utrzymując je z naszych podatków rząd karze wszystkich obywateli -a po za tym więzienie to ma być więzienie a nie hotel z salami rekreacji sportowej , świetlicami kinowymi , przepustki -- tam mają odbywać karę--a te pieniądze co idą na nich przesunąć dla ratowania najmłodszych

No właśnie o to chodzi, więzień posiedzi parę lat, przybędzie go kilka kilo i wychodzi na "wolność". A wtedy recydywa się szerzy, bo lepiej wrócić do więzienia niż na wolności siedzieć

Załączniki:

Napisał(a): xenia11 -

Wydaje mi się, że posiłki w więzieniach i szpitalach są porównywalne (w więzieniu akurat nigdy nie byłam, ale zna się różnych ludzi) są śniadania, 2 daniowe obiady (fak, ja nieraz nie mam czasu albo potrzeby i jemy z mężem i dzieciakami jedno danie !) i jakaś kolacja, Co do smaku, te w szpitalach nie są najsmaczniejsze- ale co poradzić, a te w więzieniu nie cieszą się podobno lepszym smakiem.
Natomiast, ja uważam, że o ile wyżywienie i zadbanie o pacjenta jest oczywiste (mamy składki zdrowotne, a że ludzie chorują to normalne) o tyle wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest to by więźniowie (skoro siedzą, znaczy że zostali skazani, za coś) włączyli się do pracy. Jasne że nie mówię o znęcaniu się nad więźniami ale pomoc w sprzątaniu lub gotowaniu więzieniu, czy nawet prace w miastach których nie chcą wykonywać mieszkańcy (są miejsca gdzie brakuje ludzi do zamiatania liści czy odśnieżania chodników) było by bardziej sprawiedliwe niż utrzymywanie ich za to że zrobili coś złego, a przy tym obniżyło by koszty prowadzenia więzienia.
Sorry, ale z jakiej racji mam utrzymywać przez kilkanaście/kilkadziesiąt lat, ze swych pieniędzy morderce, gwałciciela, pedofila, sprawce pobicia, złodzieja czy kogo tam jeszcze a On niech za to siedzi i odpoczywa.

Napisał(a): xxxxxxxx12345678 -

PROPONUJĘ ,ZANIM KTOKOLWIEK SIĘ WYPOWIE NA TEMAT JEDZENIA W WIEZIENIU NIECH TO SPRAWDZI. NIKT TAM ZAPEWNIAM NIE PRZYTYJE Z TEGO JEDZENIA . TAKI OBYWATEL STRACIŁ WOLNOŚĆ, ALE NIE PRAWO DO CZŁOWIECZEŃSTWA. JAK CHCECIE TO ICH ROZSTRZELAJCIE SKORO TAKA WASZA DEWIZA,ALE WSZYSCY MAJĄ PRAWO DO ŻYCIA ,W TYM WIĘŻNIOWIE. SKORO PAŃSTWO ZABRAŁO IM WOLNOŚC TO NIESTETY MUSI ICH ZYWIĆ. JEST DUŻO CHETNYCH ,KTÓRZY PROSZĄ TAM O PRACĘ. NIE MA JEJ DLA LUDZI ,KTÓRZY SĄ NA WOLNOŚCI A NAGLE ZNAJDZIE SIE DO OSADZONEGO?

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Więźniowie jedzą lepiej niż pacjenci szpitali.