Zostajesz w OFE czy idziesz do ZUS? (186)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 19317

Re: Zostajesz w OFE czy idziesz do ZUS?

Napisał(a): Gość -

Ktoś kto wiedział na czym polega reforma w 1999 nie mógł się złapać na to, że na emeryturze będzie sielanka. III filar miał stanowić co najmniej drugie tyle co I i II filar. Takie było założenie, że ludzie zaczną sami oszczędzać. Idea była piękna, tylko się nikt nie zastanowił z czego będą oszczędzać. Jak mi powiedział ówczesny manager: "Bogaci będą mieć za co żyć, ale biedni ludzie jeśli chcą mieć za co żyć to będą zmuszeni do oszczędności." O tym wiedziano wprowadzając tą reformę, a teraz niby cały naród zdziwienie okazuje... Udają idiotów, czy jak to typowy Polak, nawet się nie zainteresowali o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi?:) Pozdrawiam świadomych.

Zostaję w OFE to przynajmniej realna umowa i realne pieniądze których nie gwarantuje mi ZUS,a zaufanie o państwa.... śmiechu warte, te emerytury to darmowa eutanazja ale co się martwić najpierw trzeba znaleźć pracę do 67roku życia chyba jako poseł bo normalnie to nawet na ciecia nie wezmą ludzi 50+

Ja chcę likwidacji OFE i ZUS oraz zwrot wpłaconych składek z odsetkami ustawowymi. Sam odkładam, co miesiąc 10% z mojego wynagrodzenia netto na cele emerytalne.
Oto jak wygląda sytuacja mam 24 lata, i odkładam przeciętnie 456,89 zł/m-c.
Konto oszczędnościowe ma 4,0% w skali roku.
Oto co otrzymam przy niezmienionych założeniach w wieku jeszcze 64 lat!: 449 346,73 zł.
Średnia wieku dla mężczyzn: 71 lat.
71 - 67= 4 lata emerytury. SUPER!!!
Dzieląc otrzymaną kwotę na miesiące, to mogę wydawać 9361,39 zł miesięcznie. A moje nie wydane pieniądze otrzymają w spadku moje dzieci.
Ludzie czy wy nie widzicie jak jesteście okradani? Przecież ta kwota to mniej niż składki na ZUS osoby zarabiającej minimalne wynagrodzenie!
Socjalizm to ustrój dla grupy osób, co nie potrafią nic zrobić i wykorzystują naiwność ludzką pod pretekstem sprawiedliwości społecznej oraz złudnego poczucia bezpieczeństwa. Oni żyją za nasze pieniądze jak pasożyty dając nam w zamian mniej niż wpłaciliśmy.
Dziwne, że mamy ubezpieczenia zdrowotne, a obawiamy się o swoje zdrowie. Dlaczego? Bo nawet zdrowi czekamy do 6 miesięcy na zwykłego lekarza specjalistę. A co jak będziemy ścigać się ze śmiercią?

Tylko ZUS jest gwarantem mojej emerytury.
OFE zrobione na wzór argentyński to zwykła maszyna do grabieży społecznej kasy i transferu ich za granicę. Argentyna już się wycofała w 2004 roku po bankructwie kraju w 2001. Polska zbyt późno.

[Zmień założenia, które są bzdurne.
Co będzie gdy stracisz pracę nawet na krótko, a co gdy zaczniesz mniej zarabiać, a co gdy splajtuje bank, a co gdy zachorujesz w wieku 40 lat, a co gdy będziesz żył do 90 lat, a co gdy wybuchnie wojna i ją przeżyjesz itd. itd.
To beznadziejnie głupia wyliczanka małolata bez doświadczenia życiowego i braku znajomości realiów świata.

gość

gość kiedyś w chile był 2 filar teraz jest 3000000 nędzarzy bez pieniędzy tak ja wolę ZUS bo jest to państwowe a nie prywaciarzy z LEWIATANA.

Jeśli coś prywatnego jest w Twoim udczuciu złem to rzeczywiście ZUS jest dla Ciebie. Powodzenia...

Zrobiliśmy reformę na wzór Chile a nawet bardziej na wzór Argentyny. Obydwa kraje ją zmieniły a Argentyna ją całkiem zlikwidowała po bankructwie.
OFE okazały się pijawką a ich zysk oparty jest głównie na naliczonych odsetkach od państwa i idiotycznych prowizjach.
OFE wywożą nasze pieniądze za granicę i nie dają żadnych gwarancji że nie zbankrutują. Na razie płacą emerytury po 26 - 62 zł na miesiąc

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Zostajesz w OFE czy idziesz do ZUS?