Zostajesz w OFE czy idziesz do ZUS? (186)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 19333

Re: Zostajesz w OFE czy idziesz do ZUS?

Napisał(a): Gość -

ETYK OFE to ni tylko oszustwo, ale i chora koncepcja ekonomiczna.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy pieniądze powierzone komukolwiek i puszczone na mętne wody gry giełdowej przyniosą w ostatecznym efekcie zysk, czy stratę. Nikt nie przewidzi, czy po prostu nie pożrą ich przyszłe kryzysy rozpętywane przez chciwych bankierów dla ograbienia drobnych ciułaczy.

Tylko szaleniec powierza swa przyszłość i utrzymanie nadziei na wygraną w ruletce. Tak samo jest i z grą giełdową i wszystkimi obligacjami.

NIE MA I NIGDY NIE BĘDZIE INNEGO SPOSOBU WYPŁACANIA EMERYTUR, JAK TYLKO Z BIEŻĄCYCH SKŁADEK AKTUALNIE PRACUJĄCYCH.

Popieram Ciebie w całej rozciągłości, mimo, że nie muszę już wybierać.

Jest to zasada mądra i sprawiedliwa. Oddajemy część swych dochodów na bieżące utrzymanie naszych ojców, a sami będziemy kiedyś utrzymywani z części dochodów naszych synów, a synowie gdy nadejdzie ich czas - z części dochodów wnuków.

Oczywiście teoretycznie można by nie pobierać żadnych składek i po prostu powierzyć utrzymanie steranych pracą ojców synom, licząc na ich dobroć i przyzwoitość, ale ponieważ rodzaj ludzki jest niewdzięczny i okrutny - znaczna część ludzi umarłaby z głodu wskutek chciwości i obojętności własnych dzieci.

Dlatego istnieją obowiązkowe składki emerytalne, a państwa stają się gwarantem systemu solidarnościowego.

Innej drogi po prostu nie ma. Jeśli chcemy otrzymywać emeryturę i mieć zapewnione utrzymanie na starość to musimy zrobić wszystko, aby umożliwić młodym zakładanie rodzin i dbanie o to, a w przyszłości liczba utrzymujących była zawsze większa od liczby utrzymywanych. Tylko taki system będzie zdrowy.

Proponowany system OFE - oparty na nieprzewidywalnej grze, przekrętach spekulacyjnych, naiwności ludzkiej i prawie dżungli jest drogą samozagłady.

Dlatego wybieram ZUS mimo jego wszelkich wad i domagam się likwidacji oszukańczego OFE.

Upadku ZUSu się nie obawiam. W dniu, w którym przestanie się wypłacać emerytury - miliony ludzi powstaną i rozerwą na strzępy jego gwarantów i zmiotą ich z powierzchni ziemi. Oni wiedzą o tym doskonale i dlatego pragną za wszelką cenę pozbyć się odpowiedzialności.

PROSTE (niemal trywialne) DWA POMYSŁY na OFE
A) POMYSŁ
OFE zdoła przyciągnąć LUDZI (do pozostania) gdy każdy z funduszu OFE
Da możliwość operowania PROSTEGO IWESTOWANIA swoją przecież emeryturą __JAK ?
1) KAŻDY FUNDUSZ OFE utworzy TRZY podfundusze :
- (Akcyjny oparty np. na wig 20 lub Wig80),
- Stabilny (oparty na KURSIE ZŁOTA i innych metalach szlachetnych) i
- Odwrotny (tj rośnie gdy WIG 20 spada, i Fudnusz spada gdzy WIG 20 rośnie )
2) Da możliwość internetowego NIEODPŁATNEGO (choć raz w tygodniu) przelewu środków (dając wycenę jednostki w zł) MIEDZY tymi podfunduszami.
__To TYLE – kto MYŚLI ten będzie tym sam operował-INWESTOWAŁ : sam ODPOWIADAŁ za swą OFE emeryturę
______
B) POMYSŁ
Pomysł PROSTY na OFE powinien być - I JEST MOŻLIWY_!!
OFE nie powinno być likwidowane, ale też nie powinno mieć kosztów za zarządzanie .
Tylko jak ? Z wykorzystaniem tzw. "podpisu na dwie ręce" na koncie indywidualnym
Co to daje ?
Jedna ręka to twoja (jako przyszłego emeryta") a druga , to urzędnika skarbowego.
Z osobna (i bez ciebie) nikt nigdzie nie może przelać, -w tym Urząd skarbowy (państwo) nie może zabrać -ukraść SKŁADKI (Bank pilnuje -podpisu na dwie ręce)).
Zaś ty sam byś decydował (z akceptacją urzędnika US) czy pozostawić na lokacie czy dawać na jakiś fundusz (przenosić na inne konto -zawsze akceptacją na dwie ręce:) do emerytury urzędnik nie daje ci wybrać, a później tylko określoną część (a dzięki podpisowi na dwie ręce SAM urzędnik też nic nie może wziąć).
ZARZĄDZAJĄCY są NIEPOTRZEBNI. A urzędnik USkarb., za próbę dogadania się (przed emeryturą) z tobą (niezgodnie z Ustawą) wysoko karany na majątku własnym (przepadnięcie). I to TYLE. I AZ TYLE.

Jeśli będę miał możliwość przechodzę do ZUS. OFE to zwykła złodziejstwo! I proszę mi nie udowadniać, że jest inaczej. W ZUS moja składka jest indeksowana o jakiś procent powyżej inflacji. W OFE mam mniej niż wpłaciłem chociaż OFE wykazuje zysk. Jak to możliwe? Już odpowiadam. Wpłaciłem do OFE 100 zł. Za "pomnażanie moich pieniędzy na dzień dobry zabrali 7zł. Pozostało 93. Tak pomnażali moją kasę, że uzyskali świetny wynik 7%. 7 % z 93 to 6,51 czyli razem 99,51. Do tego doszedł ten kryzys z roku ... (tu wpisz co chcesz) i tak moja kasa poszła z dymem. Dlaczego OFE pobiera opłatę przed pomnożeniem mojej kasy? Dlaczego nie pomnoży moich pieniędzy a potem .. niech tam - zabierze połowę ZYSKU!!!!!!! CZY NIE BYŁOBY UCZCIWIEJ? Ale nie, lepiej zabrać co swoje a potem wydawać byle jak bo nie nasze!
P.S. Do wszystkich idiotów, którzy podnoszą argument, że w ZUS to zapis a w OFE to realny pieniądz. To największa bzdura ostatnich czasów powtarzana jak mantra. Czyżby OFE gromadziły złoto? Czy akcje to nie zapis? Czy nie zdarzyło się by firma z dnia na dzień zbankrutowała? ZUS istniał istnieje i będzie istniał! OFE to zwykłe oszustwo!

Zastanówcie się, dlaczego w żadnym kraju, gdzie system repartycyjny został przekształcony na podobny do naszego, nie rozważa się podobnych propozycji. Nikt nie debatuje nad sensem istnienia funduszy emerytalnych, ani otwartych, ani zamkniętych - tylko w Polsce!
Tak, tak, przejdźcie wszyscy do ZUSu, na garnuszek urzędasów, sponsorujcie panią Wiesię i panią Marysię w ZUSie, na spółkę z panem naczelnikiem i panią kierowniczką w US.
Ja bym na przykład chciał swoją kasę z powrotem, do ręki, żeby zainwestować ją po swojemu w swoim własnym filarze. O, przepraszam - tych pieniędzy już nie ma! Przejadł je ZUS, a jak zabrakło, dołożył sobie z moich podatków. Polecam zmianę nazwy kraju na Skandal.

I tak, i tak nas okradają.... a dlaczego ? z prostej przyczyny (nie)rząd zabiera do zusu środki z ofe ( co robiły z naszymi pieniędzmi ofe to już inna sprawa , ale na pewno byśmy jakieś dostali ) a teraz zostawią w ofe tylko akcyjne (ciekawe ile z ofe się utrzyma) a reszte przygarnie zus (który i tak nam ich nie odda, chyba że wierzycie też w gruszki na wierzbie -))
Bo te pieniądze zostaną przejedzone (przez 5-10 lat ) a co dalej ???
to jest czysta kradzież naszych pieniędzy ....
Druga sprawa :
LUDZIE upominajcie się o swoje pieniądze ...
zus gromadzi pieniądze z 1 filaru ale też 2-giego , ludzie umierają i nikt ich nie wypłaca spadkobiercom !!!!!!! a teraz chcą jeszcze zabrać z ofe a wystarczy ograniczyć prowizje w ofe i będziemy mieli więcej , ale ofe samo się zgłosi do spadkobierców i wypłaci zgromadzone środki , a zus już nie ma takiego obowiązku i oczywiście nie jest zainteresowany oddaniem kasy tylko budową nowych siedzib .... TO JEST WIELKI PRZEKRĘT !!!!!

gość A JA zostaje w OFE. Rząd dokonał grabieży moich odłożonych oszczędności w OFE, w białych rękawiczkach. ach szkoda gadać..... .

Sprawdź sobie ile wpłaciłaś do OFE, a ile masz faktycznie na koncie !
Oni mieli pomnażać nasze pieniądze, a pomnażają... swoje zyski :(
I tak pewnie nic nie dostanę ani z OFE, ani z ZUS - więc przejdę do ZUS-u niech obecni emeryci coś z tego mają.

Napisał(a): hepi1 -

Oczywiście zostaję w OFE. Chcę sobie i memu losowi dać szansę na nieco wyższą tę głodową emeryturę Polaka po latach rządów komunistów i czerwonych w istocie liberałów z Platformy.
Każdy POlak musi być poinformowany,że ta cześć jego składki która idzie na OFE to są GROSZEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Zostajesz w OFE czy idziesz do ZUS?