Reklama

Najnowsze wiadomości

  • Grzyby trujące

   Galeria:

   Rozpoczął się sezon na grzyby, dlatego GIS apeluje o ostrożność. Według danych raportu Państwowej Inspekcji Sanitarnej w 2011 roku odnotowano 32 przypadki zatrucia różnymi grzybami, w tym 20 muchomorem sromotnikowym. Dużo więcej zatruć było w 2010 roku - aż 80, z czego 43 spowodował muchomor sromotnikowy. Pozostałe grzyby, które są odpowiedzialne za zatrucia, to m.in. piestrzenica kasztanowata i muchomor czerwony. W 2010 r. przez trujące grzyby zmarło w Polsce siedem osób, w 2011 r. nie zanotowano śmiertelnych zatruć. W niektórych przypadkach konieczne były przeszczepy wątroby. (W Polsce głośnym echem odbił się m.in. przypadek 8-letniego Tomka z Przemyśla). Warto pamiętać, że większość najbardziej niebezpiecznych grzybów to tzw. blaszkowe, które posiadają na spodniej stronie kapelusza blaszki (cienkie listewki). Grzyby są smaczne, ale mogą zabić. Zobacz więcej Grzyby - galerie zdjęć

   Zdjęcie:

   Muchomor czerwony

   Źródło:

   123RF/PICSEL

  • Oceń zdjęcie z galerii

   Ocen: 19
  • Reklama

  • Ja to widziałem!
   Zrób zdjęcie i przyślij do nas!

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz

wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7152

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

DBAMY O JAKOŚĆ! WYROŻNIJ ZA 1,23 PLN

Koszt całkowity SMS 1,23 PLN Nota prawna

? O co chodzi z wyróżnieniem

Wasze komentarze (41)

Dodaj komentarz
pani klara

~pani klara -

Witam jestem nauczycielką 4 klasy.pokazalam zdjecie i byli bardzo fajni bo nawet chcieli go narysowac Pozdrawiam nauczycielka przyrody

dora

~dora -

Rozmawiając z leśniczym ;-muchomor szatański występuje niezwykle rzadko w Polsce.Często nazywają tak; popularna nazwa,tego grzyba -to goryczak,nie można się nim zatruć tylko -potrawa bardzo gorzka.Wygląda jak borowik-ma żółtą nóżkę niby w siateczce.Moja wiedza o grzybach blaszkowych jest prawie żadna -więc ich nie zbieram ,tylko kurki,choć na kurkach też można się pomylić.Pan leśnik dał mi radę że grzyb-może czernieć ,zielenieć , sinieć po zerwaniu-tylko nie czerwienieć .Tego się trzymam.U leśniczego mam obiecaną nagrodę-kosz borowików -;jak znajdę szatana podobno rurki ma koloru wpadające w czerwień nie tak jak borowik żółto-zielone.Więc usilnie szukam po lasach -SZATANA.

już prawie Hans

~już prawie Hans -

TU W NIEMCACH tylko plebs zza wschodniej granicy zbiera grzyby i łowi ryby. Ja bym sie wstydził gdyby moi niemieccy przyjaciele zobaczyli mnie zbierającego grzyby czy inne runo leśne albo łowiącego ryby i je pożerającego. Tutaj trzeba sie godnie zachowywać, to inny śiat, a suszone grzybki na Wigilijną zupkę, bigos i pierogi oraz marynowanego sandacza w słoikach (PYCHOTA!!!) przysyła mi z Kraju mama, więc nie muszę się tu poniżać.

sromotnik

~sromotnik -

oj tam ,oj tam zaraz zabic

już prawie Hans

~już prawie Hans -

TU W NIEMCACH zbiera grzyby i łowi ryby tylko plebs zza wschodniej granicy. Ja bym się wstydził gdyby moi niemieccy przyjaciele zobaczyli mnie zbierającego grzyby czy inne runo leśne albo łowiącego ryby i je pożerającego. Tutaj trzeba sie godnie zachowywać, to inny śiat, a suszone grzybki na Wigilijną zupkę, bigos i pierogi oraz marynowanego sandacza w słoikach (PYCHOTA!!!) przysyła mi z Kraju mama, więc nie muszę się tu poniżać.

Blebla

~Blebla -

Przekrzalem cala te galerie i stwierdzilem, ze autor tego jest zwyklym DYLETANTEM! Jak mozna sromotnika bezwstydnego uznac za trujacego?! Jak mozna rowniez do grzybow trujacych wrzucic muchomora czerwonawego (nie mylic z czerwonym!). No i klasyczna perelka w wykonaniu amatora- goryczak zolciowy, to wg niego szatan. Niech Interia sie zreflektuje i poprawi te zdjecia i ich opis, gdyz tylko w blad wprowadzaja. A z grzybami jest tylko jedna zasada- ZBIERASZ TAKIE, KTORE ZNASZ!

hak

~hak -

Goryczak żółciowy, to według autora "szatan". Jedynym naprawdę trującym grzybem jest tu muchomor sromotnikowy. Gdzie reszta??? Po co tyle fotek muchomora czerwonego? To już nawet nie jest amatorszczyzna, to kompletne dyletanctwo!!!

f

~f -

a po lewej stronie kozak

ak

~ak -

A gdzie Rydz i jego armia? To są dopiero zabójcze grzyby!

beata

~beata -

a co to za ponizanie tepaku sama radosc i swurze powietrze