Bydgoszcz: Policja zatrzymała znanego biznesmena

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali jednego z najbardziej znanych bydgoskich biznesmenów. Tomasza G. zatrzymano do dyspozycji prokuratury w Lublinie. Jest on właścicielem ekskluzywnego salonu Mercedesa i hotelu w podbydgoskiej Brzozie.

Policja nie informuje o szczegółach.

Reklama

To nie są pierwsze kłopoty Tomasza G. z wymiarem sprawiedliwości Od kilku lat przed bydgoskim Sądem Okręgowym trwa sprawa o nielegalne sprowadzanie do Polski luksusowych mercedesów. Tomasz G. i trzynastu jego wspólników jest oskarżonych o sprowadzanie drogich limuzyn jako tzw. mienie przesiedleńcze na podstawione osoby. W sprawę zamieszanych jest też kilkunastu celników, którzy pomagali zaniżać w dokumentach wartość sprowadzanych pojazdów. Proces ciągnie się już bardzo długo. Prawdopodobnie zatrzymanie biznesmena przeciągnie zakończenie procesu o kolejne miesiące.

Tomasz G. to znana w Bydgoszczy postać. W jego hotelu bawi się śmietanka towarzyska miasta - politycy, a także niektórzy bydgoscy dziennikarze. Majątek biznesmena szacuje się od 15 do 30 milionów złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje