Myślęciński park przepełniony w długi weekend

Myślęcinek odwiedzi około 100 tys. osób podczas długiego majowego weekendu.

Rocznie do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku przychodzi ok. 1,6 mln osób. W upalny, wolny od pracy dzień liczba gości dochodzi do 20 tys. W długi weekend władze parku spodziewają się około 100 tys. osób. Coraz częściej są to nie tylko bydgoszczanie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Park powoli przestaje być miejscem wypoczynku ze względu na coraz większe oblężenie. Przyjeżdżają tam najczęściej rodziny z dziećmi. Myślęcinek ma także ogród botaniczny, który nie cieszy się jednak aż tak dużym powodzeniem jak Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Reklama

Dyrektor Kowalski zapowiada, że w "botaniku" powstaną w nowe alejki spacerowe. - Tym bardziej że będzie tu co podziwiać, bo trwają prace przy tworzeniu arboretum - miejsca wypełnionego roślinami ze wszystkich zakątków świata. Będzie gotowe za niespełna pół roku.

Myślęcinek jest jednym z największych parków miejskich - zajmuje ponad 830 ha powierzchni. To dzięki niemu Bydgoszcz znajduje się na drugim miejscu w Polsce pod względem terenów parkowo-spacerowych, ustępując tylko Warszawie, a wyprzedzając Wrocław.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje