Wzrosła nagroda za pomoc w odnalezieniu Eweliny

Do 20 tysięcy złotych wzrosła nagroda za przekazanie informacji o losie 14-letniej Eweliny z okolic Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Dziewczyna zaginęła prawie trzy tygodnie temu. Prowadzone dotychczas śledztwo i przeszukiwanie terenu nie przyniosły rezultatów.

Do ufundowanej już nagrody darczyńca, który pragnie pozostać anonimowy, dołożył dziś kolejne 9 tysięcy złotych.

Reklama

Wcześniej komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy zdecydował o ufundowaniu nagrody w wysokości pięciu tys. zł dla osoby, której informacje przyczynią się do rozwiązania sprawy zaginionej dziewczynki. Taką samą kwotę przekazał na nagrodę również wójt gminy Aleksandrów Kujawski (Kujawsko-Pomorskie) - poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji Monika Chlebicz.

Jechała rowerem do szkoły

14-letnia Ewelina, mieszkanka wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, jechała w środę - 8 grudnia - do szkoły rowerem. Do celu nie dotarła, a jej rower, porzucony w przydrożnym rowie, znalazła znajoma rodziny.

Jednoślad miał uszkodzenia sugerujące, że mógł zostać uderzony przez inny pojazd. Nikt jednak nie zgłosił policji kolizji z udziałem roweru, wszczęto więc poszukiwania dziewczynki.

Dotychczas kilkaset osób - policjantów, strażaków i mieszkańców - przeszukało ponad 600 hektarów okolic wsi Służewo, gdzie ostatnio widziano dziewczynkę.

Ślad po Ewelinie zaginął

Dalsze działania w takiej formie uznano w sobotę za niecelowe, a śledztwo w tej sprawie prowadzone było już tylko metodami operacyjnymi przez specjalną grupę poszukiwawczą, powołaną przez komendanta wojewódzkiego policji.

Funkcjonariusze cały czas sprawdzają wszystkie wiadomości w sprawie zaginionej dziewczynki, które wpływają do komisariatów w Kujawsko-Pomorskiem.

Uruchomiono specjalny numer telefonu - 52 525 53 06, pod który można zgłaszać informacje mogące pomóc w poszukiwaniach nastolatki.

Dotychczas sprawdzono wszystkie szpitale w regionie kujawsko-pomorskim, ale do żadnej placówki nie trafiła nastolatka o rysopisie odpowiadającym wyglądowi zaginionej czternastolatki.

Dziewczynka jest szczupłej budowy ciała, ma 146 cm wzrostu, długie, proste włosy, niebieskie oczy i okrągłą twarz, waży 40 kg. Jej znakiem szczególnym jest pieprzyk na szyi.

Policja apeluje o pomoc

Ewelina ubrana była w niebiesko-czarną kurtkę w kratę z kapturem, zapinaną na zamek błyskawiczny, niebieską podkoszulkę, czerwony, wełniany sweter z kapturem, również zapinany na zamek oraz czarne spodnie dżinsowe i brązowe kozaki.

Dziewczynka miała przy sobie także jasnoniebieski plecak z napisem PUMA oraz wełnianą czapkę koloru zgniłej zieleni i beżowy szalik w kratę.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia 14-latki lub widziały dziewczynkę, gdy jechała dziś rowerem, proszone są o pilny kontakt z policją pod numerem alarmowym 997.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje