"Kilar zapisał niepowtarzalny rozdział w historii światowej kinematografii"

Wojciech Kilar zapisał niepowtarzalny rozdział w historii światowej kinematografii. Tak zmarłego dziś kompozytora wspomina prezydent Bronisław Komorowski.

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta napisano, że Kilar był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów doby powojennej. Przypomniano też, że był ceniony zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność.

Reklama

"Był współtwórcą niezwykle cenionej przez znawców na całym świecie 'polskiej szkoły kompozytorskiej', miał zarazem wielkie szczęście stać się artystą powszechnie podziwianym" - czytamy.

Prezydent przypomniał, że półtora roku temu z okazji święta 3 Maja wręczył Wojciechowi Kilarowi Order Orła Białego. Miał okazję przekonać się osobiście, że był on osobą niezwykle ciepłą, otwartą na innych, ale o wyrazistych poglądach.

"Po niezwykle pracowitym życiu Wojciecha Kilara pozostanie nam Jego wielka muzyka, w której z zachwytem zasłuchiwać się będą kolejne pokolenia Polek i Polaków" - napisał prezydent.

Pogrzeb Wojciecha Kilara zaplanowano na 4 stycznia w Katowicach. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza święta w Archikatedrze Chrystusa Króla. Później ciało artysty zostanie złożone do grobu, najprawdopodobniej na katowickim na cmentarzu przy ulicy Sienkiewicza, gdzie kilka lat temu pochowano żonę kompozytora, Barbarę.

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Kilar | Bronisław Komorowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy