Maria Seweryn i Grzegorz Małecki w spektaklu "Konstelacje" w Teatrze Polonia

Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Czy ich znajomość potoczyłaby się inaczej?

W swoim fascynującym tekście najzdolniejszy z młodych brytyjskich dramatopisarzy Nick Payne pokazuje różne wersje tej samej historii, przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w życiu.

Reklama

"Konstelacje" to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codzienne wydarzenia wpływają na nasz los. Czy sami podejmujemy decyzje, czy może raczej poruszamy się po szachownicy, na której tylko niektóre kombinacje ruchów są możliwe?

Najsławniejsza sztuka Nicka Payne’a była z powodzeniem wystawiana w londyńskim Royal Court Theatre i niedługo po premierze została przeniesiona na West End. W 2012 roku zdobyła zaś nagrodę dla najlepszego tekstu dramatycznego Evening Standard Theater Awards, co uczyniło jej autora najmłodszym w historii laureatem tej nagrody. W Teatrze Polonia sztukę wyreżyserował Adam Sajnuk, a grają w niej Maria Seweryn oraz Grzegorz Małecki.

Zapraszamy na spektakle 18 i 19 września.

KONSTELACJE

Tytuł oryginalny: Constellations

Autor: Nick Payne

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Adam Sajnuk

Obsada: Maria Seweryn, Grzegorz Małecki (aktor Teatru Narodowego)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje