Lodowisko już w sobotę

Piotrków miał już kiedyś lodowisko, ale kiedy to było... Teraz doczekaliśmy się nowiutkiego lodowiska, które funkcjonować będzie w parku im. księcia Poniatowskiego przy ul. Żeromskiego 22 (wejście od strony ul. Parkowej). Sztuczną taflę umiejscowiono przy istniejących kortach tenisowych.

Lodowisko może funkcjonować przy temperaturze do 10 stopni Celsjusza, więc będzie czynne nie tylko podczas trzaskającego mrozu. Od jakiegoś czasu trwał remont budynku stanowiącego zaplecze nowej inwestycji, jaką jest sztuczne lodowisko. W budynku zlokalizowana zostanie kasa, szatnia, a także wypożyczalnia łyżew.

Reklama

O inwestycji opowiedział nam dyrektor piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Leszek Heinzel. - W związku z tym, że jest to lodowisko otwarte, jego funkcjonowanie zależne będzie od warunków atmosferycznych, od temperatury powietrza, od nasłonecznienia i siły wiatru. Im wyższa temperatura powietrza, tym częściej będzie włączał się agregat. Lodowisko może funkcjonować przy temperaturze do 10 stopni Celsjusza. Jest jednak warunek, że nie może zbyt mocno świecić słońce i nie może wiać silny wiatr. W związku z tym, że lodowisko znajduje się w parku, to powyższe czynniki mamy wyeliminowane. Plusem jest, że obiekt nie jest umiejscowiony w odsłoniętym miejscu. Jedynym utrudnieniem są liście spadające na lodowisko, ale daliśmy sobie z tym radę - mówi Leszek Heinzel.

Na lodowisku, zachowując bezpieczne użytkowanie, zmieści się 50 osób. Grubość warstwy lodu to 10 cm. Budowanie lodu trwa 3 dni.

W dniu otwarcia zaplanowane są konkursy z nagrodami, pokaz sztucznych ogni, pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu profesjonalistów. - W sobotę lodowisko zostanie poświęcone przez księdza dziekana. Jedną z atrakcji będzie również to, że prezydent Krzysztof Chojniak założy łyżwy. Będzie więc na co popatrzeć - dodaje dyrektor OSiR-u.

Uroczyste otwarcie przewidziane jest na 10 listopada o godz. 15:00, a więc już od soboty lodowisko czeka na piotrkowian codziennie w godzinach od 9:00 do 14:00 oraz od 15:00 do 21:00.

Aleksandra Stańczyk

Masz już łyżwy?

"Figurówki" czy "hokejówki"? Za 150 złotych czy za 300? Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w łyżwy, biegnij do sklepu. - Ze względu na informację o otwarciu lodowiska zainteresowanie łyżwami rzeczywiście jest większe. Klienci zaczynają pytać zarówno o "figurówki" jak i o "hokeje". Ceny są zróżnicowane w zależności od modelu. Mamy zarówno łyżwy regulowane (dla dzieci), jak i te o stałej numeracji. To dopiero pierwsza dostawa, następne są w drodze, więc będą tańsze, a oferta zostanie rozszerzona ? mówi właściciel jednego z piotrkowskich sklepów sportowych.

Kto? Kiedy? Za ile?

Koszt biletów w godz. 9:00-14:00:

- bilet normalny - 4,00 zł za 1 godz.

dopłata za każde rozpoczęte 10 min. - 0,70 zł

- bilet ulgowy (dzieci i młodzież do lat 19) - 2,00 zł za 1 godz.

dopłata za każde rozpoczęte 10 min. - 0,30 zł

Koszt biletów w godz. 15:00-21:00:

- bilet normalny - 6,00 zł

dopłata za każde rozpoczęte 10 min. - 1,00 zł

- bilet ulgowy - 3,00 zł

dopłata za każde rozpoczęte 10 min. - 0,50 zł

Informacje dodatkowe:

- dzieci i młodzież z terenu Piotrkowa Trybunalskiego (zajęcia szkolne pod opieką pedagoga) - wstęp wolny do godz. 14:00;

- bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży po okazaniu legitymacji szkolnej;

- od 14:00 do 15:00 - przerwa na konserwację obiektu;

- wypożyczenie łyżew: 1 godz. - 3,00 zł, 2 godz. - 5,00 zł;

- ostrzenie łyżew - 4,00 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje