Łódź: Problemy Centrum Zdrowia Matki Polki

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi coraz częściej zadaje sobie pytanie: spłacać szpitalne długi czy leczyć pacjentów? Pieniędzy bowiem brakuje zarówno na zabiegi, jak na spłatę długów wobec firm dostarczających sprzęt i leki; firm, które przeciwko placówce złożyły już w sądach kilkadziesiąt pozwów.

Dyrektor łódzkiego szpitala Przemysław Oszukowski za każdym razem wybiera leczenie pacjentów, odsuwając zapłacenie długu w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Reklama

Sytuacja jest bardzo trudna, ale - jak mówi szef Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - na pozwy jest już trochę uodporniony. Jak tłumaczy, firmy sprzedające sprzęt i medykamenty pozwy w sądach muszą składać, by nie doszło do przedawnienia długów. Liczą się jednak z tym, iż na pieniądze będą musieli poczekać.

Długi Instytutu Centrum Zdrowia rosną, podobnie jak innych szpitali w łódzkim. Dyrektor Przemysław Oszukowski powodów takiej sytuacji upatruje w niedoszacowaniu procedur medycznych. Operacja woreczka żółciowego w Łodzi jest nawet trzy razy tańsza niż w Warszawie, dlatego zdarza się, że szpitale z innych województw przysyłają pacjentów do Instytutu, bo tu może być zoperowany taniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje