Łódzkie: Zlikwidowano 24 osobową szajkę samochodową

Policjanci z komendy powiatowej policji w Łowiczu zlikwidowali 24 osobową grupę złodziei i paserów samochodowych. Młodzi ludzie w wieku od 19 do 22 lat działali na terenie Łowicza i Skierniewic od czerwca.

Przestępcy zajmowali się kradzieżami małych fiatów i cinquecento, które następnie demontowali i sprzedawali lub montowali części we własnych samochodach. Część członków gangu zajmowała się kradzieżami i włamaniami - często na specjalne zamówienie, część obrotem pojazdami i ich częściami. Przez prawie rok przestępcy ukradli 19 samochodów, włamali się do 10.

Reklama

W trakcie przeszukań u złodziei i paserów znaleziono wiele części od skradzionych pojazdów, radioodtwarzaczy oraz kompletne, ale już rozłożone cinquecento. Niektóre części policjanci musieli odkopywać - złodzieje nie mogąc sprzedać elementów ze znakami identyfikacyjnymi, zakopywali je na prywatnych posesjach.

Zatrzymani nie byli wcześniej karani, są uczniami łowickich szkół średnich. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Ponadto policjanci ustalili i przedstawili zarzuty 15 paserom, którym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają, że liczba paserów może być znacznie większa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje