Po porodzie wyrzuciła dziecko na śmietnik. Sąd zmniejszył jej karę

Środa, 24 lipca 2013 (15:19)

Sąd apelacyjny zmniejszył wymiar kary dla matki ze Zduńskiej Woli, która po porodzie wyrzuciła swoje dziecko na śmietnik. Kobieta spędzi w więzieniu nie 13, a 9 lat. To prawomocny wyrok za usiłowanie zabójstwa dziecka.

Zdjęcie

/©123RF/PICSEL
/©123RF/PICSEL
Sąd złagodził karę, bo wziął pod uwagę, że kobieta wcześniej nie była karana, a w rodzinnym domu nie miała dobrych wzorców związanych z opieką nad dzieckiem. Jednocześnie sąd podkreślił, że niższa kara więzienia to nie aprobata dla działania Natalii B. Matka zrobiła bowiem straszną rzecz - wyrzuciła do kosza na śmieci swoje dziecko.

Sprawą brata kobiety, który miał jej pomagać w przestępstwie, sieradzki sąd zajmie się jeszcze raz. Poprzedni wyrok uniewinniający został uchylony.

Urodziła dziecko w mieszkaniu

Reklama

W marcu ubiegłego roku przy ul. Szkolnej w Zduńskiej Woli w jednym ze śmietników znaleziono żywego noworodka. Ustalono, że matka dziecka przebywa prawdopodobnie w jednym z pobliskich bloków. Natalia B. została odnaleziona. Według prokuratury, urodziła dziewczynkę w mieszkaniu. Śledztwo wykazało, że chciała ją zabić. Na ciele dziecka odkryto dwie rany kłute. Po porodzie jej brat Kamil B. miał wynieść noworodka na śmietnik.

Agnieszka Wyderka

Michał Rodak

POLECANE zwiń