Schroeder: korzyści ze zjednoczenia Europy

Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder powiedział w Łodzi, że są trzy korzyści ze zjednoczenia Europy, w której Polski nie może zabraknąć.

- Cała Europa może stać się miejscem trwałego pokoju i to po wielu krwawych wojnach, które miały tutaj miejsce zwłaszcza w ostatnim stuleciu. Ostateczne przezwyciężenie podziału kontynentu stwarza historyczną możliwość na pokój dla narodów i ludzi żyjących w Europie - powiedział kanclerz dzisiaj na spotkaniu z mieszkańcami Łodzi.

Reklama

Jego zdaniem, kolejna korzyść, jaką będzie zjednoczenie Europy, to dobrobyt gospodarczy, ale pod warunkiem, że oparty zostanie na pokoju na kontynencie. Dlatego wszyscy powinni wyciągnąć korzyści z procesu zjednoczenia. Ważna również będzie solidarność społeczna, jaka powstanie pomiędzy poszczególnymi narodami.

Odpowiadając na jedno z pytań, kanclerz Niemiec powiedział, że namawiając niemieckich przedsiębiorców do zainwestowania w Polsce, użyłby trzech argumentów.

- Są to dobrze wyszkoleni i pracowici pracownicy, atrakcyjne koszty produkcji oraz bezpieczeństwo inwestycyjne po wstąpieniu Polski do UE - wyliczył.

Schroeder, który na zaproszenie premiera Leszka Millera przyjechał do Łodzi, przekonuje mieszkańców do głosowania na "tak" w referendum unijnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy