Szaleństwo jazzowej nocy

Światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy swoim koncertem zainaugurował wczoraj trzecią edycję Vena Music Festiwal. Brytyjczyk swoim charyzmatycznym usposobieniem i nietuzinkowym występem zaczarował publiczność.

Apogeum nastąpiło w momencie, gdy na scenę wszedł przyjaciel Nigela Kennedy'ego, również wybitny jazzman Michał Urbaniak. Ten uzdolniony tandem dał popis swoich wirtuozerskich możliwości a zgromadzona publiczność po prostu oszalała.

Reklama

Nigel Kennedy mieszkający od lat w Polsce, do Łodzi przyjechał po raz pierwszy, i jak sam przyznał na konferencji prasowej, bardzo mu się tu spodobało. Urzekła mnie niezwykła architektura Łodzi, która sprawia, że to miasto ma wyjątkowy i niepowtarzalny klimat - powiedział Nigel Kennedy.

Na uroczystą galę inauguracyjną przybyli liczni goście. Wśród nich był pierwszy wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski, który otworzył galę oraz wręczył organizatorom list z gratulacjami od prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego.

- Ogromnie cieszę się, że Vena odbywa się właśnie w naszym mieście, bo jest to wydarzenie, które nie tylko świetnie promuje Łódź, ale również świadczy o jej kulturalnym charakterze - mówił wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski.

Festiwal potrwa do soboty. Wystąpią takie gwiazdy jak Michał Urbaniak, Sugababes czy Fun Lovin' Criminals.

Wiadomość pochodzi ze strony oficjalnej Łodzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje