Oskarżeni o znęcanie się nad 2-letnią dziewczynką

21-letnia matka oraz jej 26-letni konkubent zostali oskarżeni o znęcanie się nad 2-letnią córką. O dramacie dziewczynki w jednym z mieszkań na lubelskich Czubach poinformowali sąsiedzi.

- Usiłowaliśmy skontaktować się z rodziną, nie byliśmy wpuszczani. W końcu udało się nam wejść do mieszkania z policją - mówi Magdalena Siudun z Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie.

- Po wejściu do mieszkania zastaliśmy dziewczynkę, która leżała na podłodze i miała na ciele różnego rodzaju ślady, siniaki, zaczerwienienia - powiedział podkom. Andrzej Fijołek, z policji w Lublinie.

Jak dodał, rodzina tłumaczyła, że dziecko dwa tygodnie temu spadło ze schodów i dlatego ma siniaki. Funkcjonariusz podkreślił, że po zabraniu dziecka do szpitala, lekarz wykluczył taka wersję wydarzeń, gdyż dziecko miało oprócz siniaków, również zaczerwienienia w różnych miejscach i oparzenia, prawdopodobnie od moczu.

- Pielucha nie była zmieniana na czas, co świadczy o tym, że dziecko było zaniedbywane – stwierdził A. Fijołek.

Matce postawiono zarzut znęcania się nad dzieckiem, dostała również dozór policyjny. Jej 26-letni konkubent usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu.

x-news
Najlepsze tematy