Lubuscy sportowcy walczą o medale

Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Lubuskie 2010.

27 lipca drużyny rywalizują w hokeju na trawie, pięcioboju nowoczesnym, piłce ręcznej i strzelectwie sportowym. Impreza oficjalnie trwa od 23.07.2010 r. W Hali Widowiskowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze Marcin Jabłoński - Marszałek Województwa Lubuskiego i Adam Giersz - Minister Sportu i Turystyki RP przyjęli meldunek o gotowości do otwarcia olimpiady, złożony przez wicemarszałka Tomasza Wontora - Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego. Chwilę później otwarte zostało największe wydarzenie sportowe w regionie w tym roku. Marszałek Marcin Jabłoński, który powitał uczestników oficjalnego rozpoczęcia olimpiady, życzył wszystkim zawodnikom zdrowej rywalizacji, a najlepszym - medali. Marszałek przypomniał wkład samorządu województwa lubuskiego w rozwój sportu w regionie. Zbudowano już 45 kompleksów w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012", które w jednej trzeciej są finansowane z budżetu województwa. Lubuskie gminy chętnie skorzystały z możliwości, jakie daje, również w dziedzinie sportu, dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Przykładem gruntownie przygotowanych wniosków i dobrych wyborów Zarządu Województwa Lubuskiego jest właśnie wsparcie budowy hali widowiskowej wraz z basem, w którym to kompleksie odbywała się uroczystość.

Nie brakuje sportowych inwestycji

Organizatorzy przedsięwzięcia: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Federacja Sportu, Lubuska Federacja Sportu i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w pełni wykorzystali możliwości obiektu. Hala może pomieścić 5 tys. widzów. Na uroczystym otwarciu olimpiady nie brakowało zawodników z wszystkich polskich województw i mieszkańców województwa lubuskiego. Zdaniem posła Aleksandra Marka Skorupy, Prezesa Dolnośląskiej Federacji Sportu dzisiejsza baza sportowa daje młodzieży olbrzymie możliwości rozwoju w różnych dyscyplinach. - Nasze pokolenie nie miało dostępu do takich wspaniałych obiektów jak ten, w którym się znajdujemy - przyznaje poseł. Zarówno poseł Skorupa z Dolnego Śląska jak i minister Adam Giersz otrzymali zapewnienie od marszałka Marcina Jabłońskiego o priorytetowym traktowaniu rozwoju sportu w naszym regionie. Minister sportu przed rozpoczęciem uroczystości zdążył odwiedzić obiekty Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, które przechodzą gruntowne zmiany, odkąd dyrektorem instytucji jest Bogusław Sułkowski powołany przez Zarząd Województwa Lubuskiego.

Zapłonął znicz

Otwarcie olimpiady było pierwszym tak dużym przedsięwzięciem po oddaniu kompleksu do użytku. Prologiem widowiska był występ Szkoły Tańca Gracja z Zielonej Góry. Następnie usłyszeć można fragment z tomu poezji "Laur Olimpijski" Kazimierza Wierzyńskiego. Podczas defilady województwo lubuskie reprezentowali sportowcy z Gwardii Zielona Góra. Kiedy ekipy ustawiły się rozległ się hymn Polski. Podczas ceremonii nie zabrakło również stałych elementów takich jak: zapalenie znicza olimpijskiego, odczytanie Apelu Olimpijskiego i ślubowanie sędziów. Kulminacyjnym punktem uroczystości był pokaz światła i laserów. Wystąpiło wielu artystów, przede wszystkim: Formacja SPOKO i SPOKO 2 Filipa Czeszyka, para wicemistrzów świata Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło, Zespół BRACIA, Formacja - Mega Dance Bartka Kobylańskiego, Monika Kręt, Fair Play Studio, Rafał Roofi Kamiński. Pokaz skoków na trampolinie wykonali członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego "AS" z Zielonej Góry. Natomiast przed wejściem do hali sportowej skorzystać można było z wiedzy pracowników departamentów urzędu marszałkowskiego zajmujących się realizacją programów unijnych.

Reklama

Informacja pochodzi ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje