W ostatni weekend lipca Reggae nad Wartą

DAAB, Bakshish, Kamil Bednarek to gwiazdy festiwalu Reggae nad Wartą, który w 26 i 27 lipca odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. W Lubuskiem to największe wydarzenie muzyczne dla miłośników tego gatunku muzycznego.

Jak powiedział Rafał Stećków z Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. do udziału w koncertach zaproszono zarówno legendy polskiej sceny reggae, takie jak DAAB i Bakshish, jak i wykonawców młodego pokolenia z Kamilem Bednarkiem na czele.

Reklama

W Gorzowie zagrają także zespoły, które w ostatnim czasie zdobywały nagrody na różnego rodzaju festiwalach i dopiero budują swoją markę.

W pierwszy dzień festiwalu wystąpią: Root Wise, Foliba & Buba Kuyateh, Kamil Bednarek i Bakshish. Natomiast drugiego dnia na scenie będzie można posłuchać: Freakin Rudeboys, Mixtura, TaLLib i DAAB.

Zarówno w piątek (26 lipca), jak i w sobotę (27 lipca) koncerty będą rozpoczynały się o godz. 19.30 i trwały do pierwszej w nocy. Na ich inaugurację zaprezentują się młode zespoły, a finał będzie należał do prekursorów reggae w naszym kraju - zespołów Bakshish i DAAB.

Pierwsza edycja Reggae nad Wartą odbyła się w lipcu 1986 r.; była wielkim sukcesem, bowiem przez dwa dni koncerty obejrzało łącznie kilkanaście tysięcy osób. Łącznie w końcu lat 80. odbyły się cztery jej edycje.

Spotkania z reggae powróciły w Gorzowie w 2005 roku. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. W ub. roku na festiwalu w gorzowskim amfiteatrze bawiło się ok. 5 tys. osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy