Zarekwirowano papierosy za ponad 750 tys. zł

Jak poinformował we wtorek rzecznik Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej, Andrzej Kamiński, funkcjonariusze lubuskiej Straży Granicznej zarekwirowali papierosy bez akcyzy o wartości ponad 750 tys. zł.

Na drodze dojazdowej do Świecka, 2 km od granicy skontrolowano polskiego tira z ładunkiem styropianu. Okazało się, że przewoził nie tylko materiał izolacyjny, ale i 64 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy o wartości prawie 400 tys. zł.

Reklama

- Do wyjaśnienia zatrzymano 40-letniego kierowcę, mieszkańca Dolnego Śląska. Do dyspozycji prokuratora zabezpieczono nielegalny towar i pojazd, którym był szmuglowany - powiedział Kamiński.

Wcześniej, w przygranicznym Gubinie Straż Graniczna zlikwidowała nielegalny magazyn papierosów. Zatrzymano dwie osoby i zabezpieczono papierosy warte 360 tys. zł.

- To jedne z największych spraw dotyczących nielegalnych papierosów realizowane przez nas w ostatnim czasie. Od wejścia do Schengen walka z tym procederem jest trudniejsza, jednak jak widać przemytnicy nie mogą liczyć na bezkarność - powiedział Kamiński.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje