125 nowych dawców szpiku z Tarnowa

Dramatyczna walka o życie jak i odejście Agaty Mróz z pewnością miały wpływ na decyzję wielu tarnowian o tym żeby zostać dawcą szpiku kostnego.

Przypomnijmy, Agata Mróz zmarła z powodu infekcji 4 czerwca - 14 dni po przeszczepie od dawcy z Niemiec.

Reklama

125 osób głównie młodych 18-sto i 19- latków z tarnowskich liceów, a także kleryków przyszło na badania zorganizowane przez tarnowskie stowarzyszenie "Kropla", bo jak mówią chcą pomagać cierpiącym na nowotwory krwi. Wszyscy dołączą do rejestru banku dawców szpiku kostnego warszawskiej fundacji im. Agaty Mróz.

Okazuje się, że chętnych dawców nie brakuje, ale niestety badania są bardzo drogie, a fundacje muszą radzić sobie same i nie mają co liczyć na pomoc ze strony państwa.

Na akcji poszukiwania dawców, którą zorganizowało tarnowskie stowarzyszenie "Kropla" był również mąż zmarłej siatkarki - Jacek Olszewski z córką Lilianą...

Fundacja Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz w Warszawie, do banku której trafiają tarnowscy dawcy ma już zarejestrowanych ponad 5 tys. dawców przebadanych. Z Tarnowa do banku dołączyło już wraz z dzisiaj przebadanymi ponad 1600 osób.

koz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje