Dobczyckie przedszkolaki dobrze wychowane!

Dzieci z przedszkola nr 3 w Dobczycach oraz "przyszłe" przedszkolaki, które w przyszłym roku rozpoczną rok przedszkolny, zostały zaproszone na spektakl "Grymasy Królewny Kasi". Historię królewny przedstawili aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.

Spektakl poświęcony jest dobremu wychowaniu, dobrym manierom i grzeczności. Dzieci uczą się, jak ważne jest kontrolowanie swoich czynów i jak wiele dobrego przynosi w życiu używanie magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

Reklama

Historia o grzeczności, którą obejrzały dzieci, jest jednym z elementów Gminnego Programu "Roku Przedszkolaka", jaki został opracowany na podstawie propozycji programowych Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.

Przedszkolakom spodobał się występ - co więcej - aktywnie uczestniczyły w spektaklu. Żywo reagowały na wybuch gniewu królewny, z uwagą słuchały wskazówek królewicza, na temat dobrego wychowania, prowadziły dialog i naśladowały gesty aktorów. Wspólnie recytowały wierszyk objaśniający zasady zachowania się na przejściu dla pieszych.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Bartnik - przyznała, że specjalnie wybrała taką formę teatrzyku edukacyjnego, która jest niezwykle pomocna w całym cyklu wychowania przedszkolaka i daje wymierne korzyści. Królewna bowiem zachowuje się jak niejedno dziecko, które trafia do przedszkola. Jest rozkapryszona, wymusza na otoczeniu, by zawsze ją chwaliło i podziwiało, nie chce się uczyć, kaprysi, krzycząc i tupiąc przy tym nogami, ciągle narzeka.

Dzieci, które po raz pierwszy były w przedszkolu, zapewne bardzo miło będą wspominać te chwile. Mogły ze starszymi kolegami z przedszkola pobawić się na sali, a na odchodne otrzymały czekoladowe cukierki. Na pewno tam jeszcze powrócą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy