Szlachetna Paczka - baza rodzin już 19 listopada

Czwartek, 17 listopada 2011 (13:58)

Już 19 listopada uruchomiona zostanie baza rodzin pod adresem www.szlachetnapaczka.pl, na której osoby chętne będą mogły wybrać rodzinę w potrzebie, której chcą zrobić Paczkę - a co więcej, której chcą podarować radość na magiczny okres świąt i wiarę w to, że wszystko można zmienić.

Zdjęcie

/materiały prasowe
/materiały prasowe
Szlachetna Paczka to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. Szlachetna Paczka to 8981 wolontariuszy w całej Polsce, 511 wolontariuszy w Małopolsce oraz prawie czterdziestu w Tarnowie i okolicach. Docierają oni do rodzin w potrzebie i zbierają odpowiednie dane. Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy i nie są roszczeniowe.

Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy - osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin. W tym roku na paczkę czeka prawie 9 tys. rodzin!

Reklama

W tamtym roku paczki trafiły aż do 8201 rodzin. Warto dodać, że darczyńcami najczęściej są rodziny, znajomi, klasy lub firmy, które składają się i razem chodzą na zakupy by potem w świątecznym nastroju wkładać potrzebne rzeczy do paczek i mocować się ze świątecznym papierem.

Następnie zapakowane prezenty darczyńcy dostarczają do magazynu, który znajduje się najbliżej ich miejscowości zamieszkania. Stamtąd Paczki zostaną dostarczone rodzinom, które z niecierpliwością oczekują przyjazdu wolontariuszy.

- W zeszłym roku kilka paczek owiniętych zostało papierem, na którym były wspaniałe rysunki

dzieci - wspomina swoje wrażenia z magazynu Edyta, wolontariuszka z Tarnowa. - To właśnie jedna z rodzin, która przyniosła paczki wykonała takie dzieło, dzieci z dumą same nosiły pakunki do magazynu i pokazywały, który kwiatek jest ich autorstwa - dodaje.

- Kiedy jechaliśmy z Paczkami już z daleka widać było dzieci przylepione do okna - opowiada Paweł, wolontariusz z Brzeska. - Gdy tylko wjechaliśmy na podwórko, nie zdążyliśmy otworzyć drzwi, a one już tam stały przekrzykując się, że chcą nam pomóc nosić. To była bardzo biedna rodzina, kilka osób w starym domu. Dzieci były bardzo szczęśliwe kiedy niosły paczki do domu, nie mogły doczekać się momentu rozpakowywania - wspomina Paweł.

Czas świąt Bożego Narodzenia to okres cudów i miłości, warto dodać do tego szczyptę radości, którą doświadczają rodziny, wolontariusze i darczyńcy dzięki udziałowi w Szlachetnej Paczce. Rodzinę, której chcemy pomóc, będzie można wybrać już od 19 listopada pod adresem www.szlachetnapaczka.pl.

POLECANE zwiń