Złe warunki na drogach południowej Polski

Powoli poprawia się pogoda na południu Polski. Nie pada już śnieg. Temperatura powoli rośnie. Od rana na południu Polski padał gęsty śnieg. Warunki na drogach gwałtownie się pogorszyły. Do kilku wypadków doszło na głównych drogach województwa małopolskiego. Strażacy i policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Teraz drogi są mokre i bardzo śliskie. Nadal trudne warunki panują na trasie Kraków - Kielce jak i Kraków - Tarnów oraz na popularnej "zakopiance". Na trasie Kraków - Olkusz w miejscowości Przeginia doszło rano do karambolu sześciu samochodów. Ranne zostało kilkuletnie dziecko. Jeszcze przez kilka godzin przejazd przez Przeginię będzie utrudniony. Straż usuwa skutki wypadku. Na trasie nr 52 Bielsko - Kraków dwa tiry wpadły w poślizg, jednak droga jest już przejezdna.

Podobne zdarzenie miało miejsce na krajowej 7 w Michałowicach, między Krakowem a Kielcami.

Reklama

Złe warunki na drogach panują również w innych częściach kraju. W województwie świętokrzyskim doszło do wielu stłuczek. W okolicach Rawy Mazowickiej (Łódzkie) dwa przewrócone tiry blokują całkowicie jedną nitkę drogi krajowej nr 8 Warszawa - Katowice w kierunku Warszawy.

- Do zdarzenia doszło około godz. 5.30 w okolicach Rawy Mazowieckiej. Dwa tiry zjeżdżając z górki wpadły w poślizg i przewróciły się. Z samochodów na drogę wysypały się stalowe konstrukcje budowlane i cement całkowicie blokując trasę do Warszawy. Kierowcom aut nic się nie stało - powiedział dzisiaj dyżurny oficer Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Według policji trasa może być zablokowana przez kilka godzin, bo do usunięcia stalowych konstrukcji i podniesienia samochodów potrzebny jest ciężki sprzęt, który dopiero będzie sprowadzony.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje