Bug zasłużonym liderem

W rozmowie z NW Stefan Liszewski, szkoleniowiec Bugu Wyszków podsumował ostatnie pół roku swojej pracy w klubie.

Panie trenerze, proszę o podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Pańskiej drużyny.

Reklama

- Wynik osiągnięty w tej rundzie uważam za pozytywny. Co prawda, przegraliśmy dwa spotkania, ale były to porażki z dużo silniejszymi drużynami, zdecydowanie odbiegającymi od poziomu tej ligi. Posiłkowały się one w dodatku nieuprawnionymi graczami. Zremisowaliśmy też mecz w Markach, w którym jednak byliśmy lepsi, mimo nieobecności obu Białorusinów. Uważam, że, jak na tę ligę, jesteśmy już zespołem dojrzałym i zasłużenie zajmujemy I miejsce w tabeli.

Jak drużyna będzie przygotowywała się do rundy rewanżowej ?

- Treningi wznawiamy 5 stycznia. Przez kolejne dwa tygodnie będziemy trenować na własnych obiektach, czyli na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz halach sportowych - WOSiR-u i w Rybienku Leśnym. Następnie wyjeżdżamy na tygodniowy obóz sportowy do Sztutowa koło Gdańska. Po powrocie znad morza, od początku lutego, zaczniemy gry kontrolne, które praktycznie cały czas będziemy rozgrywać systemem sobota - środa. Tak będzie aż do pierwszego meczu ligowego.

Jakie drużyny sprawdzą formę Bugu przed początkiem rundy?

- Mamy już zaplanowane większość sparingów. Zmierzymy się z drużynami: Legionovia Legionowo, Hutnik Warszawa, Podlasie Sokołów Podlaski, Mazur Radzymin, Ostrovia Ostrów Maz., Olimpia Zambrów, a w drodze do Sztutowa zatrzymamy się w Ostródzie na sparing z miejscowym Sokołem. Jak widać, są to w większości drużyny III- i IV-ligowe, a to dlatego, że wszyscy mamy nadzieję na awans o klasę wyżej, gdzie poziom sportowy jest już wyższy.

Czy wiadomo już coś o kształcie personalnym drużyny na rundę wiosenną?

- Na dzień dzisiejszy rozstajemy się Pawłem Zarzecznym, który szuka sobie nowego klubu. Niewyjaśniona do końca jest też sytuacja Łukasza Rossy, który jest tylko wypożyczony z Targówka. Skoro więc ktoś odchodzi, to wiadomo, że automatycznie powstaje luka, którą trzeba wypełnić. Skoro odszedł Zarzeczny, przypuśćmy, że odszedłby również Rossa, to w ich miejsce muszą przyjść nowi piłkarze i oni na pewno przyjdą. Na razie dobrą wiadomością jest to, że na kolejne pół roku zostaną u nas Białorusini Aram Al-Majyd i Ilya Platnitski.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Michał Mielczarczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje