"Wyprawka dla Żaka" od PCK

Dziś w całym kraju rozpoczyna się rok szkolny. Polski Czerwony Krzyż od lat pomaga dzieciom, których nie stać na kupno podręczników i przyborów do szkoły.

Wyprawki szkolne przyznawane są w ramach akcji "Wyprawka dla Żaka" - przypomniała w Sygnałach Dnia Urszula Okoń z PCK.

Reklama

Do najbardziej potrzebujących dzieci trafią plecaki z zeszytami i innymi przyborami szkolnymi, a także podręcznikami. Urszula Okoń powiedziała, że problem jest zwłaszcza z podręcznikami, gdyż co roku zmienia się ich lista. W zeszłym roku z tej pomocy skorzystało około 20 tysięcy dzieci.

"Wyprawka dla Żaka" to część prowadzonego przez PCK programu "Godne Dzieciństwo", w ramach którego PCK prowadzi też dożywianie dzieci. Okoń przypomniała. że według ogłoszonych w czerwcu statystyk, co czwarte polskie dziecko nie zje dziś obiadu.

W związku z tym akcja dożywiania jest niezwykle ważna. Dziennie z tej opieki korzysta około tysiąca dzieci, do tej pory wydano 6 milionów ciepłych posiłków.

Oprócz tego w ramach programu Godne Dzieciństwo PCK rozdaje paczki na święta i wysyła dzieci na kolonie. Prowadzi też zajęcia edukacyjne i świetlice dla dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje