Polski kandydat na Hackney

Polska ma swojego kandydata w wyborach uzupełniających do Rady Dzielnicowej na Hackney. Jest to Benzion Papier, który związany jest z dzielnicą od bardzo dawna.

Wraz z innym radnym polskiego pochodzenia, Simche Steinbergerem, pracują na rzecz lokalnej społeczności, głównie Polaków.

Reklama

Simche zna prawie każdy Polak w Hackney. Niejednokrotnie pomagał naszym rodakom w problemach i niejednokrotnie je rozwiązywał. Teraz istnieje szansa na to, żeby ktoś mu pomógł, jest to kandydat Partii Konserwatywnej, Benzion Papier. - Jesteśmy przedstawicielami Partii Konserwatywnej, ale nie mieszamy tutaj wielkiej polityki. Nasze ugrupowanie pracuje dla społeczności lokalnej - mówi "Coolturze" Simche Steinberger, lider konserwatystów na Hackney.

- Odkąd Polacy licznie przybyli do naszej dzielnicy, staramy się aby czuli się tutaj jak w domu i jak możemy im pomagamy - kontynuuje. - Teraz zbliżają się wybory uzupełniające do rady naszej dzielnicy i Polacy mają szansę na przeważenie szali zwycięstwa, na stronę kandydata, który o nich zadba - kończy Simche.

Benzion Papier pochodzi z Tarnowa, jest młody i energiczny. Zapowiada, że skupi się na problemach mieszkaniowych, zamieszkujących dzielnicę, Polaków. Jest to problem, który widać gołym okiem. - Niektórzy Polacy dają się wykorzystywać przez nieuczciwych landlordów, należy to zmienić, a ja zamierzam w tym pomóc swoim rodakom - mówi dla "Cooltury" Benzion. - Będzie to mój priorytet - podkreśla.

Innym obszarem działalności, którym chce zająć się Benzion Papier, jest pomoc w znalezieniu pracy Polakom, którzy ją stracili, albo pracują w niekorzystnych warunkach. Benzion jest Żydem i jak podkreśla właśnie dlatego wie, jak są traktowani imigranci i wie z jakimi problemami się tutaj spotykają.

- Mam podobne doświadczenia, jak każdy przybywający tutaj od niedawna imigrant. Wiem jak pomóc tym ludziom - mówi Benzion. - Warto głosować na Benziona, bo jest po prostu Polakiem - dodaje Simche Steinberger. - Kto lepiej zrozumie problemy polskiej społeczności - pyta retorycznie.

Wybory do rady dzielnicy odbędą się 16 września. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 20.00. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, może spokojnie dzwonić pod numer 07894204056 - odbierze Simche Steiberger i wszystko wyjaśni. Bariera językowa nie będzie stanowiła problemu. Zatem Polacy w dzielnicy Hackney, zapraszamy do urn. Benzion Papier, numer 5 na listach do głosowania.

Piotr Dobroniak

Dowiedz się więcej na temat: kandydat

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje