Weekend zapowiada się pogodny

Synoptycy zapowiadają na weekend ochłodzenie w Tatrach, ale ma być za to sporo słońca.

Po dwóch dniach upałów - od 19 stopni wysoko w górach do 27 w dolinach - temperatura spadnie odpowiednio do 12 i 20 stopni. Deszczu należy spodziewać się wieczorem. Synoptycy nie wykluczają burz. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie lokalnych burz silniejszy i porywisty północno zachodni.

Reklama

Wychodząc na wycieczkę w Tatry, należy być dobrze przygotowanym na nagłe zmiany pogody. Nawet w słoneczne dni trzeba zabrać do plecaka ciepłe i przeciwdeszczowe ubranie. Podczas burzy w górach trzeba jak najszybciej zejść z grani i szczytów.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch jest nieczynna z powodu remontu. W związku z pracami przy naciąganiu liny nośnej kolejki, zamknięty do odwołania jest szlak z Kuźnic na Kasprowy Wierch. W czwartek czeski śmigłowiec przystosowany do przenoszenia dużych ciężarów rozpoczął dwudniową pracę przy transporcie głowic na ostatnie trzy podpory.

- Trzy pierwsze podpory są już gotowe, zostały te na trasie pomiędzy Myślenickimi Turniami a kopułą szczytową Kasprowego. Każda głowica waży 5 ton, w Polsce nie mamy odpowiedniego śmigłowca, który je dostarczy, zawiśnie w powietrzu i nasadzi na podporę. Musieliśmy czekać na czeski, który ostatnie kilkanaście dni pomagał w akcji gaszenia pożarów na Bałkanach - powiedział dyrektor techniczny Polskich Kolei Linowych Paweł Murzyn.

Dowiedz się więcej na temat: synoptycy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje