Roman Graczyk

 • Roman Graczyk

  Władza premiera - rządy prawa

  Środa, 14 października (07:31)

  Premier odwołał szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusza Kamińskiego. W ten sposób Donald Tusk dwukrotnie złamał prawo, albo co najmniej poruszał się na granicy prawa.

 • Roman Graczyk

  Maskowanie strachu przed CBA

  Czwartek, 8 października (07:53)

  Odwołanie Mariusza Kamińskiego w takich okolicznościach będzie premierowi zapamiętane.

 • Reklama

 • Roman Graczyk

  Cimoszewicz - człowiek z cukru

  Czwartek, 1 października (13:05)

  Włodzimierz Cimoszewicz nie został wybrany na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, bo jego szanse na to stanowisko w rzeczywistości, wbrew temu, o czym zapewniał nas polski rząd, nie były duże.

 • Roman Graczyk

  Polański jako ofiara prześladowań

  Środa, 30 września (09:13)

  "Widzieć go w ten sposób rzuconego na żer, z powodu zdarzenia sprzed lat, które nie ma naprawdę znaczenia, widzieć go osamotnionego, uwięzionego, podczas gdy udawał się na uroczystość, na której zamierzano złożyć mu hołd, a więc w ten sposób złapanego w pułapkę, to naprawdę nie do zniesienia" - powiedział francuski minister kultury Frederic Mitterrand o aresztowaniu Romana Polańskiego.

 • Roman Graczyk

  Trudne słowo "rozróżnienie"

  Czwartek, 24 września (09:51)

  W sprawie Alicji Tysiąc powiedziano już bardzo wiele. Owo "wiele" nie oznacza jednak, że rzecz jawi się nam bardziej klarownie niż przed kilku laty, gdy spór się zaczynał - jest raczej odwrotnie. Ten poznawczy zamęt, brak podstawowych rozróżnień, jest między innymi wynikiem niechlujstwa mediów, które zamiast opisywać fakty, raczej uczestniczą w ideologicznej wojnie. W tego rodzaju wojnie każda ze stron przyjmuje, że ma 100 % racji, a w żadnym sporze tak przecież nie jest.

 • Roman Graczyk

  Hasior - antykomunista?

  Czwartek, 17 września (10:51)

  Każdy, kto przechodził szlakiem turystycznym przez przełęcz Snozka pomiędzy Pasmem Lubania w Gorcach a Pieninami, albo przejeżdżał przecinającą ten szlak drogą Nowy Targ - Krościenko, wie, że na przełęczy straszy.

 • Roman Graczyk

  Prezydent kontra rząd. Co dalej?

  Czwartek, 10 września (06:13)

  Byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego ogłosili pod patronatem konwersatorium "Doświadcznie i Przyszłość" projekt nowelizacji Konstytucji. Profesorowie Marek Safjan, Jerzy Stępień i Andrzej Zoll ograniczyli się w swoim projekcie do kwestii konstytucyjnej regulacji relacji między rządem a prezydentem.

 • Roman Graczyk

  Holokaust - Katyń - cenzura

  Czwartek, 3 września (09:28)

  Podczas uroczystości na Westerplatte prezydent Lech Kaczyński wypowiedział słowa, które natychmiast stały się przedmiotem międzynarodowej kontrowersji.

 • Roman Graczyk

  Bez Obamy - bez złudzeń

  Czwartek, 27 sierpnia (09:18)

  Prawdopodobna nieobecność wysokiego szczebla przedstawiciela USA na rocznicowych uroczystościach na Westerplatte dużo mówi o naszych relacjach z tym krajem. Nawet jeśli w ostatniej chwili Amerykanie wydelegują jakiegoś przedstawiciela znaczniejszej postury politycznej, będzie to efekt usilnych polskich zabiegów, gest uczyniony jakby z łaski, żeby już ci Polacy przestali wreszcie marudzić.

 • Roman Graczyk

  Skrzypczak i model turecki

  Czwartek, 20 sierpnia (09:42)

  Do tej pory było z reguły tak, że gdy rząd miał kłopoty, Lech Kaczyński piekł na tym własną polityczną pieczeń. Teraz doszedł z otoczenia głowy państwa sygnał, że prezydent oczekuje od ministra Klicha jasnej deklaracji, czy dalej chce współpracować z generałem Skrzypczakiem.

 • Roman Graczyk

  Śmierć, populizm i bezmyślność

  Czwartek, 13 sierpnia (07:29)

  Śmierć kapitana Daniela Ambrozińskiego na polu walki w Afganistanie pokazała całą nędzę polskiej polityki, a także całą pustotę polskiego dziennikarstwa.

 • Roman Graczyk

  IPN: Nasz narodowy chłopiec do bicia

  Czwartek, 6 sierpnia (08:36)

  Nagłośnione wczoraj przez "Dziennik" dokumenty z lat 80., świadczące o tym, że tuż przed upadkiem PRL-u Służba Bezpieczeństwa zbierała informacje o Aleksandrze Kwaśniewskim, narobiły - jak zawsze w podobnych wypadkach - sporo szumu. I - jak zawsze w podobnych wypadkach - dla niektórych koryfeuszy naszego życia publicznego, winny jest IPN.

 • Roman Graczyk

  Parytet czyli punkty za płeć

  Czwartek, 30 lipca (09:38)

  Rama Yade jest obecnie we francuskim rządzie sekretarzem stanu do spraw sportu przy ministrze zdrowia i sportu. Początkowo była sekretarzem stanu do spraw praw człowieka przy ministrze spraw zagranicznych.

 • Roman Graczyk

  Kownacki do dymisji!

  Czwartek, 23 lipca (07:46)

  Szef Kancelarii Prezydenta, Piotr Kownacki, został wysłany na przymusowy urlop. To by świadczyło o tym, że prezydent kazał mu przemyśleć jego wywiad dla "Dziennika" (18 - 19 lipca) i być może ostatecznie pozostawi go na stanowisku. To błąd, nawet jeśli ostatecznie Kownacki zostanie odwołany.

 • Roman Graczyk

  Madonna i cud nad Wisłą

  Czwartek, 16 lipca (09:14)

  Pani Madonna Louise Veronica Ciccone całym swoim jestestwem - poczynając od pseudonimu scenicznego, a kończąc na numerach w rodzaju wiszenia na krzyżu - wyśmiewa katolicką wiarę. Tak po prostu ma.

 • Roman Graczyk

  Groch z kapustą, czyli pani Jola na prezydenta!

  Czwartek, 9 lipca (07:51)

  Pani Jolanta Kwaśniewska ma na pewno wiele zalet. Ale jej rewelacyjne wyniki w sondażu "Gazety Wyborczej" (57 proc. Kwaśniewska - 43 proc. Tusk w II turze) mówią wiele o nas jako o wyborcach. Wiele złego. Po raz kolejny pokazaliśmy, jakimi jesteśmy ignorantami, gdy na dowolne pytanie odpowiadamy niezmiennie: "tak znam, widziałem(am) go(ją) w telewizji, dobrze wypada".