Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Skąd te fochy na prawicy?

  Poniedziałek, 20 listopada (10:22)

  ​Nikt nie opanował lepiej sztuki drażnienia PiS-u, niż Donald Tusk. Szturcha go kijem niczym uliczny łobuziak bulteriera za płotem, zyg, zyg, i psisko szaleje. W czym tkwi przyczyna tej tuskowej skuteczności? Bo taki wredny? Być może, ale przede wszystkim dlatego, że zna Kaczyńskiego znakomicie, i dlatego potrafi trafić w punkt. No i ma cojones w przeciwieństwie do obecnych wodzów PO.

 • Opinie

  Walenciak: Kaczyński wdepnął w buty Gomułki

  Poniedziałek, 13 listopada (09:35)

  - Odnoszę wrażenie, że traci Pan panowanie nad swoim obozem politycznym. Że cugle władzy wymykają się z Pańskich rąk. (...) Panie Prezesie, wdepnął Pan w buty Gomułki - Robert Walenciak pisze do Jarosława Kaczyńskiego.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Waszczykowski powinien ważyć słowa

  Poniedziałek, 6 listopada (09:33)

  Sprawa ekshumacji i budowy pomników ofiar rzezi wołyńskiej stanęła w miejscu. Więc minister Waszczykowski pojechał na Ukrainę, i tam zaczął ustawiać Ukraińców do pionu. A, dodajmy, nie pojechał tam, jak szefowi MSZ przystoi, z gałązką oliwną, tylko z grubym kijem. Bo jeszcze zanim wyruszył z Warszawy zapowiedział, że Polska nie będzie wpuszczać na swoje terytorium osób, "które zachowują skrajnie antypolskie stanowisko". Między innymi ukraińskich urzędników, którzy blokują ekshumacje.

 • Robert Walenciak

  Wywalmy ten próg

  Poniedziałek, 30 października (09:19)

  Jak człowiek patrzy na polskie życie partyjne, na tych wszystkich mniej lub bardziej ważnych partyjnych towarzyszy, czy to z rządu czy z opozycji, to zastanawia się coraz częściej – skąd się tacy biorą? Skąd się bierze ta gromada dyletantów, ścigająca się w prostej dziedzinie – kto bardziej dokopie przeciwnikowi, bardziej obelżywie go nazwie, i bardziej podliże się szefowi. Dla nich to jest ważne, a nie kompetencje czy kultura osobista.

 • Robert Walenciak

  Duda i Kaczyński rozmawiają o większym pakiecie

  Poniedziałek, 23 października (09:41)

  Mamy nową świecką tradycję – przewodniczący Jarosław Kaczyński po raz czwarty pojechał do prezydenta Andrzeja Dudy, by rozmawiać o ustawach dotyczących sądów. No i jest zapowiedź piątego spotkania, a pewnie na tym się nie skończy.

 • Robert Walenciak

  Dlaczego PiS flekuje lekarzy-rezydentów?

  Poniedziałek, 16 października (09:49)

  Co tu się stało? Dlaczego PiS nagle oszalał, i zdecydował się na flekowanie strajkujących lekarzy–rezydentów? Tak po chamsku, na odlew?

 • Robert Walenciak

  PiS i PO szły ramię w ramię w sprawie reprywatyzacji

  Poniedziałek, 9 października (06:49)

  Patryk "Hatakumba" Jaki rzucił się z krzykiem na Adama Bodnara. "Zero listów w obronie wyrzucanych na bruk!" - wołał, dokrzykując, że Bodnar broni handlarzy roszczeń.

 • Robert Walenciak

  Czasy na zwarcie

  Poniedziałek, 2 października (09:04)

  ​Decyzję rządu w Madrycie, by pałować ludzi, którzy chcieli głosować w referendum w Katalonii, oceniam jak najgorzej. To przecież dolewanie oliwy do ognia, prowokowanie awantury. Kłopoty z tego dla Madrytu będą większe niż zyski. Więc - dlaczego?

 • Robert Walenciak

  Straszenie prezydenta

  Poniedziałek, 25 września (09:48)

  ​Czy prezydent Duda jest jeszcze z nami? - dramatycznie pyta Jarosław Kaczyński. Sugerując jakieś zaprzaństwo i zdradę. Jako osoba przywykła do retoryki prezesa PiS (zdradzeni o świcie, gorszy sort, ZOMO, partia zewnętrzna, zdradzieckie mordy itp,) to pytanie traktuję jako kolejną tego typu figurę. Kaczyński tak ma - dla niego zdrajcą i łobuzem jest każdy, kto nie leży na jego wycieraczce. Więc mogę z czystym sumieniem uspokoić fanów PiS - tak, Duda jest z wami, tylko nie chce być...

 • Robert Walenciak

  W polityce płaci się za brak charakteru i za brak rozumu

  Poniedziałek, 18 września (09:56)

  Nie ma szans w polityce jakakolwiek formacja, która, po pierwsze, nie posiada swego systemu wartości, a co za tym idzie swego postrzegania nie tylko teraźniejszości i przyszłości, ale również przeszłości. A po drugie, która jest tchórzliwa, nie potrafi swoich zasad bronić.

 • Nikt nagle uzmysłowił sobie, że jest Kimś

  Poniedziałek, 11 września (09:18)

  To był cios między oczy, gdy w lipcu prezydent Duda zapowiedział, że zawetuje dwie z trzech ustaw sądowych. Wtedy, szybko pojawili się u niego, prosto z Nowogrodzkiej, premier Szydło, oraz marszałkowie Karczewski i Kuchciński, z prostym przesłaniem - "prezes daje ci godzinę na zmianę decyzji".

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Ideologia polskiej prawicy wyrzuca nas z Unii

  Poniedziałek, 4 września (11:09)

  Nie jestem pewien, czy formacja, która dziś Polską rządzi, jej politycy, publicyści, eksperci, zdają sobie z tego sprawę, że ich język, i ich sympatie polityczne, wyszły poza obszar "normalnej" prawicy, i dziś plasują się w kręgach skrajnych, jeśli nie neofaszystowskich.

 • Robert Walenciak

  Lech Kaczyński twarzą "Solidarności"? Ręce opadają

  Poniedziałek, 28 sierpnia (09:58)

  ​Dech zapiera, gdy patrzy się z jaką zaciekłością PiS i jego przyboczni starają się wymazać Lecha Wałęsę z historii. Jak z nim walczą. Teraz będzie znowu ku temu sposobność, bo będziemy mieli rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, więc o tamtych czasach i ludziach będzie głośno.

 • Robert Walenciak

  Reparacje jako polityczny wehikuł

  Poniedziałek, 21 sierpnia (10:08)

  Coś nam PiS przycichł w sprawie reparacji za II wojnę światową...

 • Robert Walenciak

  Kiedy Polska przy stole, a kiedy w menu

  Poniedziałek, 14 sierpnia (09:56)

  Historia nie jest nauczycielką życia, przynajmniej w Polsce. W Polsce historia służy nie nauce, tylko wzruszaniu się, nad sobą, nad swoją wspaniałością lub swoim nieszczęściem. I wysnuwaniu z tego wniosku – że nam się należy, a innym nie. Tyle. To dlatego taki termin, jak polityka historyczna, robi nad Wisłą tak wspaniałą karierę.

 • Robert Walenciak

  Inter arma silent leges

  Poniedziałek, 7 sierpnia (09:18)

  Wróg jest wszędzie. Czai się i knuje. Jak potwory w książkach dla dzieci. Jeżeli uznamy, że ton mediów jest odbiciem tego, co dzieje się w głowach polityków, to widać, słychać i czuć, że dzieje tam się wojna. Pobudka jest co chwila, i kolejne zwarcie.