Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Gry ludzi PiS-u

  Poniedziałek, 22 stycznia (10:00)

  W czasach słusznie minionych szczególnie cenieni byli na Zachodzie tzw. kremlinolodzy, fachowcy, którzy potrafili, analizując najdrobniejsze odstępstwa od etykiety, pozycjonować układ sił w Biurze Politycznym KC KPZR, przewidywać, kto idzie do góry, a kto spada, i w którym kierunku imperium moskiewskie będzie ewoluować. To była trudna sztuka, trzeba było znać i rozumieć metajęzyk, którym posługiwali się władcy Rosji, interpretować niuanse.

 • Robert Walenciak

  Kaczyński chciałby utrzymać "kompromis" aborcyjny. Ale już się nie da

  Poniedziałek, 15 stycznia (09:34)

  ​Dziwią mnie głosy oburzenia, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna podzieliły się, i część ich posłów głosowała za odrzuceniem projektu ustawy komitetu "Ratujmy kobiety", tego, pod którym zbierane były podpisy, już w pierwszym czytaniu. Przepraszam, ktoś liczył na więcej?

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  PiS zgrabnie wskoczyło w buty PO

  Poniedziałek, 8 stycznia (09:19)

  Czy w Polsce trzeba dokonać wymiany elit? Tych platformerskich, na nowe? Taką właśnie operację chce przeprowadzić PiS, tłumacząc, że "tamte" elity były (są) skorumpowane, zepsute, uważały Polskę za swoją własność, stawiały się ponad prawem, lekceważyły zwykłych ludzi, i myślały, że będą rządzić wiecznie.

 • Robert Walenciak

  Władza Kaczyńskiego nie jest absolutna

  Środa, 3 stycznia (08:00)

  Najbliższe dni pokażą, jakie pole samodzielności będzie miał Mateusz Morawiecki, jako premier RP. Czy będzie trzymany na krótkiej smyczy, więc de facto zarządzać będzie paroma ministerstwami (jak Beata Szydło), czy też będzie miał wpływ na funkcjonowanie całego rządu?

 • Robert Walenciak

  Co było najważniejsze w kończącym się roku 2017?

  Środa, 27 grudnia (08:58)

  ​To nie był nudny rok, działo się sporo, ale - tak myślę - nie jest zbyt trudno wyliczyć wydarzenia ważne. Na pewno takim było przegłosowanie ustaw sądowych, czyli poddanie sądów pod kontrolę partii rządzącej. To ważna zmiana ustrojowa, kolejnym krokiem tego ciągu technologicznego będzie odpowiednia ordynacja wyborcza. Są więc powody, by wołać "gore!", choć na miejscu PiS nie wołałbym "wiktoria!". Z tymi sądami to będą mieli ciężej, niż im się wydaje...

 • Robert Walenciak

  Gierek dla Polski zrobił więcej niż Lech Kaczyński

  Poniedziałek, 18 grudnia (10:18)

  Ustawa dekomunizująca ulice polskich miast dała PiS-owi poręczne narzędzie, by wkurzać ludzi.

 • Robert Walenciak

  "Jednostajność na koniec monarchę znudziła". O rekonstrukcji rządu

  Poniedziałek, 11 grudnia (09:58)

  W tym całym morzu informacji i komentarzy dotyczących dymisji Beaty Szydło i powołania Mateusza Morawieckiego, nie ma rzeczy najważniejszych.

 • Robert Walenciak

  Co w zamian za likwidację demokracji?

  Poniedziałek, 4 grudnia (09:57)

  ​Jeżeli przejdą ustawy sądowe, jeżeli Andrzej Duda je podpisze, to PiS przejmie całkowitą kontrolę nad sądami. Wrócimy do okresu PRL, w którym to nie sędziowie decydowali o wyroku, a partia rządząca. Oczywiście, nie w sprawach o miedzę czy jakieś pobicie, ale tam, gdzie jej naprawdę zależało. W jednej na tysiąc. To wystarczyło.

 • Robert Walenciak

  Schizofrenia PiS w sprawie reprywatyzacji

  Poniedziałek, 27 listopada (09:59)

  Czas próby nadchodzi. Już niedługo przekonamy się, czy PiS jest za ludem, czy za dawnymi właścicielami, ich potomkami i całą armią cwaniaków, którzy chcą się dorobić na głupocie państwa. Tą próbą będzie ustawa reprywatyzacyjna, którą kończy przygotowywać Ministerstwo Sprawiedliwości.

 • Robert Walenciak

  Skąd te fochy na prawicy?

  Poniedziałek, 20 listopada (10:22)

  ​Nikt nie opanował lepiej sztuki drażnienia PiS-u, niż Donald Tusk. Szturcha go kijem niczym uliczny łobuziak bulteriera za płotem, zyg, zyg, i psisko szaleje. W czym tkwi przyczyna tej tuskowej skuteczności? Bo taki wredny? Być może, ale przede wszystkim dlatego, że zna Kaczyńskiego znakomicie, i dlatego potrafi trafić w punkt. No i ma cojones w przeciwieństwie do obecnych wodzów PO.

 • Opinie

  Walenciak: Kaczyński wdepnął w buty Gomułki

  Poniedziałek, 13 listopada (09:35)

  - Odnoszę wrażenie, że traci Pan panowanie nad swoim obozem politycznym. Że cugle władzy wymykają się z Pańskich rąk. (...) Panie Prezesie, wdepnął Pan w buty Gomułki - Robert Walenciak pisze do Jarosława Kaczyńskiego.

 • Robert Walenciak

  Waszczykowski powinien ważyć słowa

  Poniedziałek, 6 listopada (09:33)

  Sprawa ekshumacji i budowy pomników ofiar rzezi wołyńskiej stanęła w miejscu. Więc minister Waszczykowski pojechał na Ukrainę, i tam zaczął ustawiać Ukraińców do pionu. A, dodajmy, nie pojechał tam, jak szefowi MSZ przystoi, z gałązką oliwną, tylko z grubym kijem. Bo jeszcze zanim wyruszył z Warszawy zapowiedział, że Polska nie będzie wpuszczać na swoje terytorium osób, "które zachowują skrajnie antypolskie stanowisko". Między innymi ukraińskich urzędników, którzy blokują ekshumacje.

 • Robert Walenciak

  Wywalmy ten próg

  Poniedziałek, 30 października (09:19)

  Jak człowiek patrzy na polskie życie partyjne, na tych wszystkich mniej lub bardziej ważnych partyjnych towarzyszy, czy to z rządu czy z opozycji, to zastanawia się coraz częściej – skąd się tacy biorą? Skąd się bierze ta gromada dyletantów, ścigająca się w prostej dziedzinie – kto bardziej dokopie przeciwnikowi, bardziej obelżywie go nazwie, i bardziej podliże się szefowi. Dla nich to jest ważne, a nie kompetencje czy kultura osobista.

 • Robert Walenciak

  Duda i Kaczyński rozmawiają o większym pakiecie

  Poniedziałek, 23 października (09:41)

  Mamy nową świecką tradycję – przewodniczący Jarosław Kaczyński po raz czwarty pojechał do prezydenta Andrzeja Dudy, by rozmawiać o ustawach dotyczących sądów. No i jest zapowiedź piątego spotkania, a pewnie na tym się nie skończy.

 • Robert Walenciak

  Dlaczego PiS flekuje lekarzy-rezydentów?

  Poniedziałek, 16 października (09:49)

  Co tu się stało? Dlaczego PiS nagle oszalał, i zdecydował się na flekowanie strajkujących lekarzy–rezydentów? Tak po chamsku, na odlew?

 • Robert Walenciak

  PiS i PO szły ramię w ramię w sprawie reprywatyzacji

  Poniedziałek, 9 października (06:49)

  Patryk "Hatakumba" Jaki rzucił się z krzykiem na Adama Bodnara. "Zero listów w obronie wyrzucanych na bruk!" - wołał, dokrzykując, że Bodnar broni handlarzy roszczeń.