Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Jarosław Kaczyński udzielił swojej ekipie upomnienia

  Poniedziałek, 26 września (07:05)

  Jarosław Kaczyński zwołał swój klub na posiedzenie wyjazdowe, by tam - bez udziału mediów i w oddali od bieżących obowiązków - udzielić swej ekipie upomnienia. Że czas balowania się skończył, tylko trzeba się wziąć do roboty. Czyli do budowy nowej Polski.

 • Robert Walenciak

  Prezes PiS wydał wyrok na Jackiewicza już wcześniej

  Poniedziałek, 19 września (07:12)

  Dawid Jackiewicz, minister skarbu, leci. Do spółek Skarbu Państwa wchodzi Centralne Biuro Antykorupcyjne i chce sprawdzać wszystkie umowy. 66 spółek, wszystkie największe, ma być skrupulatnie sprawdzonych. Szok? No nie, już wcześniej prezes Kaczyński wydał na Jackiewicza wyrok. Degradując go w partyjnej strukturze, no i mówiąc, że w spółkach Skarbu Państwa działa jakaś sieć, że są jacyś hochsztaplerzy, którzy powołują się na PiS itd.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Pytania o Smoleńsk, które są pomijane

  Poniedziałek, 12 września (07:46)

  ​O "Smoleńsku" tzw. patriotyczna prawica woła, że to był najbardziej wyczekiwany film roku. Nie sądzę, by tak było, by był to główny temat dyskusji ostatnich lat podczas niedzielnych obiadów.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Wśród sędziów są czarne owce. Trzeba je wyłapać

  Poniedziałek, 5 września (13:28)

  Z tego powodu, że sędziowie nie uklękli przed PiS-em, władza ich straszy i napuściła na nich hejterów.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Afera warszawska - kilka niewygodnych prawd

  Poniedziałek, 29 sierpnia (08:33)

  ​Reprywatyzacja warszawska, owe oddawanie działek, kamienic, różnym dziwnym podmiotom, w dziwnych okolicznościach, to przecież żadna nowość, to trwa od lat. Więc nasuwa się pytanie - dlaczego przez całe lata opinia publiczna tę sprawę lekceważyła? Dlaczego boli to teraz, a nie bolało wcześniej?

 • Robert Walenciak

  Liczę, że państwo wreszcie zacznie się bronić

  Poniedziałek, 22 sierpnia (08:58)

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro nakazał wszczęcie śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej, działaczki ruchu lokatorskiego. Jak najbardziej słusznie. Prokuratura jej śmierć zakwalifikowała jako samobójstwo. Tymczasem wszystkie fakty kwalifikują ją jako morderstwo.

 • Robert Walenciak

  Kłopotliwy sąsiad z manią wielkości

  Wtorek, 16 sierpnia (06:55)

  Od jakiegoś czasu obrazki z Rosji to w przeważającej części ćwiczenia wojskowe, manewry, forsowanie rzeki przez oddziały desantowe czy wielobój czołgowy, czyli jakieś militarne zawody. Rozumiem, że taki dobór informacji to także efekt bieżącej polityki i tego wszystkiego, co w głowach naszych rządzących buzuje, ale przecież nie ma dymu bez ognia. Rosja kocha swoją armię, nawet bardziej niż my naszą, tylko pożytku z tej miłości ma niewiele.

 • Robert Walenciak

  Mam nadzieję, że nie pójdziemy ruską drogą

  Poniedziałek, 8 sierpnia (07:20)

  Mamy olimpiadę, więc zacznijmy na sportowo. Od słów Aleksandra Popowa. To rosyjski członek MKOl, były pływak. Popow wypowiedział się na temat Sebastiana Coe, prezesa IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Tej organizacji, która wyrzuciła rosyjskich lekkoatletów z olimpiady z powodu ich masowego koksowania.

 • Robert Walenciak

  Losy narodu zależą od jakości jego przywódców

  Poniedziałek, 1 sierpnia (09:44)

  ​Nie interesują mnie żałosne przepychanki związane ze świętowaniem (jak można świętować żałobę?!) kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego. Te wszystkie apele smoleńskie, opowieści, że była to największa bitwa II wojny światowej i tak dalej. To teatr. Każda władza - jak zauważył ostatni z żyjących "cichociemnych" Aleksander Tarnawski - musi mieć swoich bohaterów. Więc ta ma. Żołnierzy Wyklętych i powstańców warszawskich. I tę ideologię, że była to w czasie II wojny światowej najważniejsza...

 • Robert Walenciak

  Lekceważeni i poniewierani bohaterowie

  Poniedziałek, 25 lipca (07:40)

  Wicepremier Gliński chciałby filmu o historii Polski, byśmy z niego się i uczyli, i mogli przejrzeć jak w lustrze. Nie wierzę w takie pomysły. Wiadomo, to tylko okazja dla różnych mało zdolnych (artystycznie) cwaniaków, by wyciągać od państwa pieniądze. Choć jeśli idzie o filmy, które pokazywałyby nas, Polaków, jestem jak najbardziej za. Tylko co to musiałoby być za dzieło?

 • Robert Walenciak

  Zemsta ślepa i głupia

  Poniedziałek, 18 lipca (06:39)

  Zadzwonił do mnie były funkcjonariusz służb wiadomych, emeryt. Znamy się dość długo, z 10 lat, poznałem go, pisząc jakiś tekst o służbach specjalnych, on wtedy niewiele mi pomógł, za to - i z tego najmocniej go zapamiętałem - wciąż mnie namawiał, że trzeba popierać PO, bo to rozsądek i jedyna zapora. Tak było wtedy, teraz z kolei zapytał mnie, czy nie mógłbym czegoś napisać o pomyśle PiS, żeby obniżyć emerytury byłym SB-ekom. Tak poniżej średniej krajowej.

 • Robert Walenciak

  Wołyń, czyli chodzenie po żyletce nad przepaścią

  Poniedziałek, 11 lipca (09:16)

  Pisanie 11 lipca o stosunkach polsko-ukraińskich to jak chodzenie po żyletce nad przepaścią. Nawet jak człowiek nie gibnie się i nie poleci w dół, to i tak się pokaleczy. I właśnie dlatego trzeba pisać i mówić.

 • Robert Walenciak

  Kadrowa mierność PiS

  Poniedziałek, 4 lipca (07:52)

  Kadry decydują o wszystkim - mawiał Włodzimierz Lenin. Tak samo mawia Jarosław Kaczyński. Na kongresie PiS, tym zwycięskim, wyłożył to w sposób otwarty, że zmiany kadrowe są i będą jeszcze większe, przy okazji wskazując, gdzie awangarda, a gdzie tabory i marudzenie.

 • Robert Walenciak

  Niemcy i Francja mają plan: Unia w Unii

  Poniedziałek, 27 czerwca (09:20)

  Wszyscy to wiemy – po referendum brytyjskim Europa już nie będzie taka sama. Więc jaka będzie? Po pierwszych reakcjach największych, Niemiec, Francji, wyraźnie widać, że jest tam pewien plan. Że Brexit ich nie zaskoczył.

 • Robert Walenciak

  Biało-czerwoni, czyli Europa bez kompleksów

  Poniedziałek, 20 czerwca (07:47)

  Oczywiście, nikt nie wie, jak skończy się polska przygoda na Euro 2016. To jest sport, ale póki co, wygląda to obiecująco. Nasi piłkarze tworzą team, nie pękają, są zdyscyplinowani taktycznie, mają siłę grać do końca. Jeżeli porównuję obecną reprezentację z poprzednimi, to właśnie te cechy rzucają się w oczy. To było widać podczas meczu z Niemcami.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Igrzyska, ludzka rzecz

  Poniedziałek, 13 czerwca (07:06)

  W odwiecznej wojnie postu z karnawałem wygrywa karnawał, i bardzo mnie to cieszy. Bo to znak, że jesteśmy normalni. Tak zresztą było u źródeł naszej cywilizacji. Zwycięzcom igrzysk olimpijskich budowano pomniki, byli oni traktowani na równi z triumfującymi wodzami. Zresztą, gdy oni rywalizowali, wojny zawieszano, zajmowano się dopingowaniem swoich. Prawda, że coś jeszcze nam z tamtych czasów zostało?