Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Żenujący spór o gen. Jaruzelskiego

  Poniedziałek, 7 marca (10:09)

  Żenujący jest spór o to, czy generał Jaruzelski powinien lecieć z prezydentem Komorowskim na uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II.

 • Robert Walenciak

  Rosjanie i Polacy - dwa światy

  Poniedziałek, 28 lutego (10:06)

  Spotkałem smutnych Rosjan. Siedzieli w restauracji, wśród narciarzy, w jednej z alpejskich miejscowości i głośno narzekali. Że miejscowi biorą ich za Polaków. To był ich kłopot. Źle się z tym czuli.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Kto (i w jakim układzie) będzie rządził Polską po wyborach?

  Niedziela, 20 lutego (17:37)

  Zastanawiam się, kiedy do zwolenników Donalda Tuska dotarło, że karta się odwróciła. Najpóźniej powinno dotrzeć po wyborach samorządowych - wtedy przekonaliśmy się ostatecznie, że PO nie ma szans na samodzielne rządzenie, że polska polityka w obecnych czasach to jest gra w trójkącie PO-PiS-SLD.

 • Robert Walenciak

  Jak dyskutują Polacy

  Poniedziałek, 14 lutego (07:12)

  Jak Polacy dyskutują? Ano tak: wykrzyczą swoją rację, a potem odwrócą się od adwersarza, by pełni godności przekazać mu gest pogardy (to w wersji dla kulturalnych). Albo tak: wykrzyczą swoją rację i jeszcze nawymyślają - od złodziei, agentów, Żydów, buraków, pisuarów, talibów i tak dalej (to w wersji najbardziej popularnej).

 • Robert Walenciak

  Bajki dla napalonych

  Poniedziałek, 7 lutego (09:59)

  Prokurator generalny Andrzej Seremet zwrócił się do prezydenta Bronisława Komorowskiego z wnioskiem o odwołanie szefa pionu śledczego IPN. Cóż, lepiej późno niż wcale.

 • Robert Walenciak

  Recepty na lepszy świat

  Poniedziałek, 31 stycznia (10:12)

  Telewizje informacyjne na okrągło pokazują nam obrazki z Egiptu. Widzimy demonstrujących ludzi, spalone samochody, specjalni wysłannicy składają relacje, opowiadają, co widzą, co chwila przepytywany jest kolejny ekspert. Oto mamy wydarzenie medialne, historię transmitowaną na żywo.

 • Robert Walenciak

  Mówimy prawdę, głosujcie na nas!

  Poniedziałek, 24 stycznia (09:45)

  Chcemy prawdy! - wołali politycy PiS podczas debaty o katastrofie smoleńskiej. Piękne słowa, ale cóż one znaczą? Oto przykład: dowiedzieliśmy się, że w kabinie pilotów w czasie próby lądowania TU-154 siedział gen. Błasik. I że miał we krwi 0,6 promila alkoholu. Ale to akurat - dla PiS-owców - nie jest prawda. To jest lżenie polskiego oficera.

 • Robert Walenciak

  Kompleksy - to są nasze słabe punkty

  Poniedziałek, 17 stycznia (08:12)

  To ja jeszcze dwa słowa o raporcie MAK. Ale mniej o nim samym, bardziej za to o komentarzach, które po jego publikacji mogliśmy przeczytać. O tej całej grze.

 • Robert Walenciak

  PiS w to wierzył. Platforma to samo...

  Poniedziałek, 10 stycznia (07:09)

  Prezydent Komorowski nie podpisał ustawy o tzw. racjonalizacji zatrudnienia. I skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. To jedna z ważniejszych politycznych decyzji w ostatnim czasie.

 • Robert Walenciak

  Rok wyborów i przewodnictwa w Unii

  Poniedziałek, 3 stycznia (07:25)

  O roku 2010 napisano już tysiące stron, więc - myślę - nie ma wielkiej potrzeby dopisywać kolejnej. Warto za to spojrzeć w przyszłość. Wbrew pozorom, przyszłość nie jest domeną wróżbitów. Owszem, są wydarzenia niespodziewane, ale świat współczesny tak jest skonstruowany, że rządzi się wcześniej ułożonym kalendarzem.

 • Robert Walenciak

  Podróże złoszczą

  Poniedziałek, 27 grudnia (06:00)

  Podróże kształcą - mówi przysłowie. Może tak, może nie. W każdym razie, w Polsce podróże raczej złoszczą.

 • Robert Walenciak

  Reflektory na scenę!

  Poniedziałek, 20 grudnia (07:04)

  Już nawet nie chcę dociekać czy premier Tusk ma dzisiaj zdecydować o personaliach w Ministerstwie Infrastruktury czy jutro, czy kiedykolwiek indziej. Bo i tak zadecyduje za późno. To jest poza rozumem - od 12 grudnia mamy niepojęte sceny na kolei, nikt nic tam nie wie, jesteśmy świadkami największej nieudolności w historii kolei żelaznych na ziemiach polskich, a premier i jego minister grają w tak zwane bambuko.

 • Robert Walenciak

  Dziwny widok przed domem Jaruzelskiego

  Poniedziałek, 13 grudnia (10:08)

  Od jakiegoś już czasu w noc z 12 na 13 grudnia zbiera się przed domem generała Jaruzelskiego grupka prawicowych działaczy, by wypominać mu wprowadzenie stanu wojennego.

 • Robert Walenciak

  Wybory wygrali "kandydaci ludzi"

  Poniedziałek, 6 grudnia (04:10)

  Dwa tygodnie temu pisząc o wyborach samorządowych wypominałem partiom przedwczesne fetowanie sukcesu. Bo specyfika tych wyborów jest taka, że każdy znajdzie sobie miejsce, w których wypadł świetnie, a i takie, gdzie zaprezentował się fatalnie. Dlatego tak trudno je oceniać. I dlatego też wszystkie cztery partie ogłosiły swój sukces.

 • Robert Walenciak

  Świństwa małych ludzi

  Poniedziałek, 29 listopada (10:23)

  W roku 1983, po tym jak milicjanci śmiertelnie pobili Grzegorza Przemyka, przez ówczesne media przepłynęła fala informacji, że sanitariusze biją pacjentów karetek pogotowia. Biją, okradają itp. Było tego wiele, wiadomo, na zamówienie. Ówczesna władza szła w zaparte, powtarzała, że Grzegorz Przemyk nie został pobity na komisariacie, tylko w karetce. Opowiadał o tym na konferencjach prasowych Jerzy Urban.

 • Robert Walenciak

  PO traci, PiS bez zdolności koalicyjnej

  Poniedziałek, 22 listopada (07:07)

  No to kto wygrał wybory samorządowe? Cztery główne partie ogłosiły swój sukces. Więc wszyscy wygrali? Nie ma przegranych? Jeżeli tak, to mamy cud.