Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  PiS i PO szły ramię w ramię w sprawie reprywatyzacji

  Poniedziałek, 9 października (06:49)

  Patryk "Hatakumba" Jaki rzucił się z krzykiem na Adama Bodnara. "Zero listów w obronie wyrzucanych na bruk!" - wołał, dokrzykując, że Bodnar broni handlarzy roszczeń.

 • Robert Walenciak

  Czasy na zwarcie

  Poniedziałek, 2 października (09:04)

  ​Decyzję rządu w Madrycie, by pałować ludzi, którzy chcieli głosować w referendum w Katalonii, oceniam jak najgorzej. To przecież dolewanie oliwy do ognia, prowokowanie awantury. Kłopoty z tego dla Madrytu będą większe niż zyski. Więc - dlaczego?

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Straszenie prezydenta

  Poniedziałek, 25 września (09:48)

  ​Czy prezydent Duda jest jeszcze z nami? - dramatycznie pyta Jarosław Kaczyński. Sugerując jakieś zaprzaństwo i zdradę. Jako osoba przywykła do retoryki prezesa PiS (zdradzeni o świcie, gorszy sort, ZOMO, partia zewnętrzna, zdradzieckie mordy itp,) to pytanie traktuję jako kolejną tego typu figurę. Kaczyński tak ma - dla niego zdrajcą i łobuzem jest każdy, kto nie leży na jego wycieraczce. Więc mogę z czystym sumieniem uspokoić fanów PiS - tak, Duda jest z wami, tylko nie chce być...

 • Robert Walenciak

  W polityce płaci się za brak charakteru i za brak rozumu

  Poniedziałek, 18 września (09:56)

  Nie ma szans w polityce jakakolwiek formacja, która, po pierwsze, nie posiada swego systemu wartości, a co za tym idzie swego postrzegania nie tylko teraźniejszości i przyszłości, ale również przeszłości. A po drugie, która jest tchórzliwa, nie potrafi swoich zasad bronić.

 • Nikt nagle uzmysłowił sobie, że jest Kimś

  Poniedziałek, 11 września (09:18)

  To był cios między oczy, gdy w lipcu prezydent Duda zapowiedział, że zawetuje dwie z trzech ustaw sądowych. Wtedy, szybko pojawili się u niego, prosto z Nowogrodzkiej, premier Szydło, oraz marszałkowie Karczewski i Kuchciński, z prostym przesłaniem - "prezes daje ci godzinę na zmianę decyzji".

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Ideologia polskiej prawicy wyrzuca nas z Unii

  Poniedziałek, 4 września (11:09)

  Nie jestem pewien, czy formacja, która dziś Polską rządzi, jej politycy, publicyści, eksperci, zdają sobie z tego sprawę, że ich język, i ich sympatie polityczne, wyszły poza obszar "normalnej" prawicy, i dziś plasują się w kręgach skrajnych, jeśli nie neofaszystowskich.

 • Robert Walenciak

  Lech Kaczyński twarzą "Solidarności"? Ręce opadają

  Poniedziałek, 28 sierpnia (09:58)

  ​Dech zapiera, gdy patrzy się z jaką zaciekłością PiS i jego przyboczni starają się wymazać Lecha Wałęsę z historii. Jak z nim walczą. Teraz będzie znowu ku temu sposobność, bo będziemy mieli rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, więc o tamtych czasach i ludziach będzie głośno.

 • Robert Walenciak

  Reparacje jako polityczny wehikuł

  Poniedziałek, 21 sierpnia (10:08)

  Coś nam PiS przycichł w sprawie reparacji za II wojnę światową...

 • Robert Walenciak

  Kiedy Polska przy stole, a kiedy w menu

  Poniedziałek, 14 sierpnia (09:56)

  Historia nie jest nauczycielką życia, przynajmniej w Polsce. W Polsce historia służy nie nauce, tylko wzruszaniu się, nad sobą, nad swoją wspaniałością lub swoim nieszczęściem. I wysnuwaniu z tego wniosku – że nam się należy, a innym nie. Tyle. To dlatego taki termin, jak polityka historyczna, robi nad Wisłą tak wspaniałą karierę.

 • Robert Walenciak

  Inter arma silent leges

  Poniedziałek, 7 sierpnia (09:18)

  Wróg jest wszędzie. Czai się i knuje. Jak potwory w książkach dla dzieci. Jeżeli uznamy, że ton mediów jest odbiciem tego, co dzieje się w głowach polityków, to widać, słychać i czuć, że dzieje tam się wojna. Pobudka jest co chwila, i kolejne zwarcie.

 • Robert Walenciak

  Meldunki korespondenta wojennego

  Poniedziałek, 31 lipca (09:50)

  Opowieści o tym, co stało się po wecie Andrzeja Dudy do ustaw sądowych brzmią jak meldunki korespondenta wojennego. Może nie takiego z czasów współczesnych, lecz innego, bardziej ze średniowiecza.

 • Robert Walenciak

  Prostactwo, szaleństwo i upokorzenie

  Poniedziałek, 24 lipca (11:32)

  Andrzej Duda zapowiedział weto w sprawie dwóch sądowych ustaw. W takiej sytuacji nie warto oszczędzać na wzniosłych słowach - wetując, uratował polską demokrację, uratował swoją pozycję, uratował PiS.

 • Robert Walenciak

  Bajki dla naiwnych

  Poniedziałek, 17 lipca (09:52)

  Rzecz jest oczywista – PiS wprowadzając ustawy o sądach i planując ustawę o Sądzie Najwyższym chce te instytucje chwycić za gardło. Chce mieć swoich prezesów sądów, swoich sędziów i swoje wyroki. Te opowieści, że w ten sposób walczy z korporacją, nieczułą na los zwykłego obywatela, że reformuje sądy, żeby to zwykli ludzie mieli na nie wpływ, to bajki dla naiwnych.

 • Robert Walenciak

  Kult Lecha Kaczyńskiego

  Poniedziałek, 10 lipca (10:10)

  Po Polsce rozlewa się kult Lecha Kaczyńskiego, jako element religii panującej. Naród tę wiarę przyjmuje różnie, większość wzrusza ramionami, bo nie takie rzeczy widziała. Są też oporni, którzy protestują. Właśnie starcie tych protestujących, odrzucających nową religię, z władzą, zobaczymy dziś wieczorem...

 • Robert Walenciak

  Obniżona ranga wizyty Trumpa

  Poniedziałek, 3 lipca (10:00)

  ​Nie chcę być niemiły, ale anonsowana z hukiem wizyta prezydenta Trumpa w Warszawie zapowiada się na najmniej ważną spośród wszystkich dotychczasowych wizyt prezydentów USA w Polsce. Jej program jasno to wskazuje - będą ładne obrazki, zobaczymy prezydenta machającego do publiczności, pewnie z miłym dla Polaków, choć banalnym, przemówieniem, i nic poza tym.

 • Robert Walenciak

  Złe emocje

  Poniedziałek, 26 czerwca (10:04)

  ​Kłopot polskiego życia publicznego polega na tym, że napędzają go złe emocje. Wystarczy posłuchać przez 5-10 minut polskich polityków, by dowiedzieć się najgorszych rzeczy o ich rywalach, tych rzeczywistych i tych wyimaginowanych. A można słuchać ich i tydzień, i nic nie dowiemy się, poza stertą banałów, o ich projektach na przyszłość, jak chcą Polskę zmieniać i wzmacniać, oraz jak wzmacniać jej miejsce w świecie.