Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Polska duma narodowa

  Poniedziałek, 18 stycznia (06:04)

  Miałem ciekawą rozmowę z jednym z dziennikarzy, mocno sympatyzującym z PiS-em. Zapewniał mnie, że jeśli chodzi o media, to wreszcie (tak podkreślał: wreszcie) będą tam materiały budujące naszą dumę narodową. Hmm... Przyjąłem to z tzw. mieszanymi uczuciami.

 • Robert Walenciak

  Wielka lekcja wychowania obywatelskiego

  Poniedziałek, 11 stycznia (08:40)

  Oglądałem relacje z kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nasłuchiwałem, co mówi Jerzy Owsiak, co mówią jego goście, jak to wszystko jest kamerowane... Jezu, trzeba mieć czujność bolszewika, żeby zobaczyć w tym atak na chrześcijaństwo, na Kościół, na polską tradycję. Żeby wołać, że to "heca", polityczne wydarzenie albo coś w tym stylu. Puk, puk, puk - panie i panowie.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Pytania z pola bitwy o media

  Poniedziałek, 4 stycznia (07:30)

  Posłanka Pawłowicz, jak to ona, już wytłumaczyła, dlaczego PiS musi mieć media publiczne: bo one muszą być rządowe, bo rząd musi mieć telefon do wyborców. Nie wątpię, że podobnie myśli większość PiS-u, aczkolwiek w tym myśleniu widzę i błąd, i pułapkę jednocześnie.

 • Robert Walenciak

  Ta wojna PiS-owi nie jest potrzebna

  Poniedziałek, 28 grudnia (06:28)

  Tra ta ta! Jarosław Kaczyński ma nie tylko zdolność stawiania Polaków na nogi, on trzęsie całą Europą. Jeśli przez lata całe o naszym kraju mówiono na Zachodzie rzadko, to teraz mówi się często. Dzieje się! I będzie się działo.

 • Opinie

  Czy premier Szydło tak musi?

  Poniedziałek, 21 grudnia (10:34)

  Słucham wywodów premier Szydło, która nieudolnie tłumaczy, dlaczego ludzie manifestują w obronie demokracji i Trybunału, i zastanawiam się, czy ona tak z siebie, czy dlatego, że tak musi.

 • Robert Walenciak

  Państwo PiS

  Poniedziałek, 14 grudnia (06:11)

  ​Grudniowe marsze w Warszawie pokazały, że mamy w Polsce nowe linie podziału. Nie ma już wojny Polski postkomunistycznej i postsolidarnościowej, nie ma sporu między Polską liberalną i solidarną. Jest coś nowego.

 • Robert Walenciak

  Spokoju nie będzie. I dla wrogów, i dla zasłużonych

  Poniedziałek, 7 grudnia (10:48)

  ​PiS rządzi raptem trzy tygodnie, a atmosfera jest taka, jakby rządził trzy lata. Tyle się zdarzyło, i tak pompowane są nastroje.

 • Robert Walenciak

  Dlaczego Kaczyński robi Putinowi kolejny prezent?

  Poniedziałek, 30 listopada (07:51)

  Witold Waszczykowski martwi się, że Unia Europejska jest ciałem zbyt zintegrowanym. Że Bruksela może za dużo.

 • Robert Walenciak

  Panowanie

  Poniedziałek, 23 listopada (10:00)

  ​Co z nami będzie? To dziś dyżurne pytanie nie tylko warszawskich lemingów, ale praktycznie wszystkich tych, którzy interesują się życiem publicznym, a nie są sympatykami prawicy i PiS-u. Więc spróbujmy na nie odpowiedzieć, choć ta odpowiedź chyba nie będzie dla nich przyjemna.

 • Robert Walenciak

  Multi-kulti jest faktem. Prawica tego nie zmieni

  Poniedziałek, 16 listopada (15:02)

  ​Mamy wojnę w Europie. Państwo Islamskie, bombardowane przez Amerykanów, Rosjan i Francuzów, próbuje przenieść konflikt od swoich granic. W ostatnich tygodniach mieliśmy więc zamach bombowy w Ankarze (102 ofiary), zamach w Bejrucie (zginęły 43 osoby), bombę w rosyjskim samolocie lecącym z Szarm El-Szejk do Petersburga (nikt nie ocalał z 224 pasażerów i członków załogi), a w piątek serię zamachów w Paryżu.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Przychodzi PiS-owiec do ministerstwa

  Poniedziałek, 9 listopada (09:40)

  Cóż widzę (i słyszę) w mediach? Kolejnych polityków PiS, którzy licytują się, co ten nowy rząd nie zrobi. Festiwal obietnic, które stworzą nasze życie pięknym, jest mniej więcej taki: 500 zł na dziecko, 12 zł płaca minimalna godzinowa, 67, czyli cofnięcie "reformy" emerytalnej, likwidacja gimnazjów, pomoc kopalniom, nowe województwa, nowy program zbrojeniowy w wojsku, "odbicie" mediów publicznych, likwidacja NFZ i finansowanie służby zdrowia bezpośrednio z budżetu... I tak dalej.

 • Robert Walenciak

  Kim jesteś, Jarosławie?

  Poniedziałek, 2 listopada (07:13)

  ​Polska leży u stóp Jarosława Kaczyńskiego - trąbią media, puszczając oko do widowni, że teraz on wszystko może.

 • Robert Walenciak

  PiS wygrał, bo musiał wygrać

  Niedziela, 25 października (21:25)

  Dominującym leitmotivem roku 2015 była „zmiana”. Polacy chcieli zmiany, chcieli wymiany establishmentu, więc oddali głos na partię, która o tej zmianie mówiła i dawała gwarancję jej przeprowadzenia.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Zwycięstwa spodziewa się Kaczyński, nie wie tylko, jak wielkiego

  Piątek, 23 października (18:50)

  ​Jest piątek wieczór, za parę godzin cisza wyborcza, wszystko co miało być powiedziane, zostało powiedziane. Już nic się nie zmieni. Co najwyżej, już bez udziału polityków, dziennikarzy i innych agitatorów, strumyczki sympatii i zaufania będą przeciekać od jednych do drugich. Ale na to wpływu nie ma nikt, no, może poza księżmi z niektórych parafii. Choć też z ich wpływem na postawy wiernych bym nie przesadzał.

 • Opinie

  Wiemy już, że wybory wygra PiS

  Czwartek, 22 października (18:54)

  Na sto parę godzin przed wyborami wiele już wiemy. Wiemy, że wybory wygra PiS, pytanie jest tylko - z jaką przewagą. Ale że wygra, w to nikt nie wątpi.

 • Robert Walenciak

  Adrian Zandberg okazał się gwiazdą. Dlaczego?

  Środa, 21 października (19:32)

  ​To banał pisać, że Adrian Zandberg okazał się gwiazdą wtorkowej wyborczej debaty. Lepiej zastanówmy się, dlaczego? Przecież, jeżeli mocniej wgryziemy się w to, co mówił, to tak naprawdę okaże się, że nie wykraczał poza to, co sądzi i powtarza przeciętny zachodni lewicowiec.