Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Multi-kulti jest faktem. Prawica tego nie zmieni

  Poniedziałek, 16 listopada (15:02)

  ​Mamy wojnę w Europie. Państwo Islamskie, bombardowane przez Amerykanów, Rosjan i Francuzów, próbuje przenieść konflikt od swoich granic. W ostatnich tygodniach mieliśmy więc zamach bombowy w Ankarze (102 ofiary), zamach w Bejrucie (zginęły 43 osoby), bombę w rosyjskim samolocie lecącym z Szarm El-Szejk do Petersburga (nikt nie ocalał z 224 pasażerów i członków załogi), a w piątek serię zamachów w Paryżu.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Przychodzi PiS-owiec do ministerstwa

  Poniedziałek, 9 listopada (09:40)

  Cóż widzę (i słyszę) w mediach? Kolejnych polityków PiS, którzy licytują się, co ten nowy rząd nie zrobi. Festiwal obietnic, które stworzą nasze życie pięknym, jest mniej więcej taki: 500 zł na dziecko, 12 zł płaca minimalna godzinowa, 67, czyli cofnięcie "reformy" emerytalnej, likwidacja gimnazjów, pomoc kopalniom, nowe województwa, nowy program zbrojeniowy w wojsku, "odbicie" mediów publicznych, likwidacja NFZ i finansowanie służby zdrowia bezpośrednio z budżetu... I tak dalej.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  Kim jesteś, Jarosławie?

  Poniedziałek, 2 listopada (07:13)

  ​Polska leży u stóp Jarosława Kaczyńskiego - trąbią media, puszczając oko do widowni, że teraz on wszystko może.

 • Robert Walenciak

  PiS wygrał, bo musiał wygrać

  Niedziela, 25 października (21:25)

  Dominującym leitmotivem roku 2015 była „zmiana”. Polacy chcieli zmiany, chcieli wymiany establishmentu, więc oddali głos na partię, która o tej zmianie mówiła i dawała gwarancję jej przeprowadzenia.

 • Robert Walenciak

  Walenciak: Zwycięstwa spodziewa się Kaczyński, nie wie tylko, jak wielkiego

  Piątek, 23 października (18:50)

  ​Jest piątek wieczór, za parę godzin cisza wyborcza, wszystko co miało być powiedziane, zostało powiedziane. Już nic się nie zmieni. Co najwyżej, już bez udziału polityków, dziennikarzy i innych agitatorów, strumyczki sympatii i zaufania będą przeciekać od jednych do drugich. Ale na to wpływu nie ma nikt, no, może poza księżmi z niektórych parafii. Choć też z ich wpływem na postawy wiernych bym nie przesadzał.

 • Opinie

  Wiemy już, że wybory wygra PiS

  Czwartek, 22 października (18:54)

  Na sto parę godzin przed wyborami wiele już wiemy. Wiemy, że wybory wygra PiS, pytanie jest tylko - z jaką przewagą. Ale że wygra, w to nikt nie wątpi.

 • Robert Walenciak

  Adrian Zandberg okazał się gwiazdą. Dlaczego?

  Środa, 21 października (19:32)

  ​To banał pisać, że Adrian Zandberg okazał się gwiazdą wtorkowej wyborczej debaty. Lepiej zastanówmy się, dlaczego? Przecież, jeżeli mocniej wgryziemy się w to, co mówił, to tak naprawdę okaże się, że nie wykraczał poza to, co sądzi i powtarza przeciętny zachodni lewicowiec.

 • Robert Walenciak

  Czy ludzie wytrzymają tyle przy telewizorze?

  Wtorek, 20 października (19:13)

  Jest parę chwil przed drugą debatą wyborczą, tym razem równą, bo zaproszono do niej liderów wszystkich ośmiu komitetów. Trwać będzie 100 minut, składać się z trzech części, czyli mniej więcej tak jak wczoraj. I teraz pytanie zasadnicze: czy ludzie wytrzymają tyle przy telewizorze? Przecież to więcej niż mecz...

 • Wybory parlamentarne 2015

  Walenciak: Nie katujcie nas więcej swoją nieporadnością

  Poniedziałek, 19 października (21:57)

  ​To była najgorsza debata jaką przyszło mi oglądać w III RP. To była żenada. Ani Ewa Kopacz ani Beata Szydło nie zdały w niej egzaminu. No, chyba że za egzamin uznamy wygłaszanie banalnych formułek i unikanie odpowiedzi na pytania. Jak ktoś nie usnął, albo nie uciekł od telewizora - gratuluję.

 • Robert Walenciak

  PiS i PO chcą podzielić Polskę na dwoje

  Poniedziałek, 19 października (07:30)

  Olaboga! Co człowiek zerknie do mediów, to natychmiast bombardowany jest zapowiedzią debaty Kopacz-Szydło! Że to będzie coś najważniejszego, coś wyjątkowego, wielki pojedynek! Rozumiem ten zgiełk, ale przecież nie jest on dlatego, że fani polityki obejrzą dziś wieczorem pojedynek tytanów (tytanek), a dlatego, że media platformerskie i pisowskie grają na odbudowę osi PiS kontra PO, podziału na dwie Polski. Bo to leży w interesie obu partii, by były tylko one. I grają tym, co mają...

 • Robert Walenciak

  Polska jest dziś jak ta małpka

  Poniedziałek, 12 października (09:30)

  ​PiS w Polsce nie rządzi, ale rządzi. Wskazuje, co jest słuszne, a co nie, co dobre, a co złe. W myśl PiS-u, idącego ramię w ramię z biskupami, orzekają sędziowie, a i postępują posłowie, przynajmniej w ostatnim czasie. Polska jest dziś jak ta małpka, która zobaczyła węża - stoi sparaliżowana i czeka, aż zostanie połknięta. Przykładów na to jest aż nadto, tylko czytać gazety i wyliczać.

 • Robert Walenciak

  Szansa i misja Barbary Nowackiej

  Poniedziałek, 5 października (06:19)

  ​Zjednoczona Lewica zorganizowała udaną konwencję i przedstawiła swoją liderkę - Barbarę Nowacką. To dobry ruch - Nowacka jest naprawdę lewicowa (nie o wszystkich liderach partii lewicowych, byłych i obecnych, tak bym powiedział), ma poukładane w głowie, znakomicie prezentuje się w mediach i zna się na politycznych grach. I jeżeli dziś jest liderem, to nie dlatego, że ktoś wpadł na taki pomysł, ale dlatego, że to sobie wywalczyła. Że reprezentuje nowe pokolenie na lewicy. Miała też bardzo...

 • Robert Walenciak

  Kilka pieczeni Putina

  Poniedziałek, 28 września (07:18)

  I przyjaciele uchodźców, i ci, którzy natychmiast by ich odesłali, w jednym są zgodni - Europa powinna coś zrobić, by jak najszybciej na Bliskim Wschodzie zapanował pokój i ład, tak, by ludzie z tamtych krajów nie musieli rozpaczliwie uciekać. Ha! Zrobić! Ale co?

 • Robert Walenciak

  ​Gdzie jest Beata Szydło?

  Poniedziałek, 21 września (08:06)

  Od czerwca PiS prezentuje Polakom szefową kampanii Andrzeja Dudy jako kandydatkę na szefa przyszłego rządu. Tego, który powstanie po wyborach 25 października. To jest dosyć osobliwa prezentacja.

 • Robert Walenciak

  Dlaczego bać się uchodźców, skoro mamy własnych talibów?

  Poniedziałek, 14 września (07:36)

  Zagadnął mnie sąsiad, co myślę o zbliżającej się wojnie. Jakiej wojnie? Sąsiad, który więcej słucha radia, szybko pospieszył z wyjaśnieniem, że chodzi o wojnę cywilizacji, która się zbliża. Jakich cywilizacji? - pytałem, chyba mało roztropnie, ale na szczęście nie zwrócił na moją minę uwagi. Wie pan, panie sąsiedzie - wyjaśniał - obcy szturmują. Z południa. I zaraz będzie ich więcej. Wie pan, o kogo mi chodzi.... Czarne chałaty, zakryte twarze, kobiety tylko do rodzenia dzieci... Chciałby pan...

 • Robert Walenciak

  Miał być bal, a będzie stypa?

  Poniedziałek, 7 września (07:50)

  ​Podobno wczoraj było referendum... Ech... Niewielu to zauważyło...