Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Dlaczego Ameryka tak twardo gra w sprawie TK?

  Wtorek, 29 marca (08:04)

  To już wiemy – Andrzej Duda spotka się w Waszyngtonie z celowym afrontem, prezydent Obama nie znajdzie czasu, by z nim porozmawiać. To czytelny znak, pokazujący, co myśli dziś o rządzących w Polsce Ameryka.

 • Robert Walenciak

  Polskie bałaganiarstwo i jednoczesne nadęcie

  Poniedziałek, 21 marca (07:17)

  Czemu nie zdziwiły mnie informacje dotyczące okoliczności wypadku opancerzonej limuzyny BMW z prezydentem Dudą na pokładzie? Och! Miał to być zamach, kolejny, taki zdradziecki. A okazuje się, że było niechlujstwo.

 • Reklama

 • Robert Walenciak

  PiS przegrał bitwę o Trybunał

  Poniedziałek, 14 marca (06:16)

  PiS przegrał bitwę o Trybunał. Sam się o to prosił. W sumie, żal na to patrzeć. Przede wszystkim, przegrał ją za granicą.Bo za chwilę, po orzeczeniu Komisji Weneckiej (ktoś spodziewał się, że może być inne?), ruszy lawina.

 • Robert Walenciak

  Nurt spisków i klęsk

  Poniedziałek, 7 marca (06:04)

  Samochodowy incydent, w którym uczestniczył prezydent Andrzej Duda, nie zwróciłby mojej uwagi, gdyby nie fala komentarzy, która natychmiast rozlała się po mediach. Nie dowiedziałem się z niej nic o przyczynach wypadku, za to o samych Polakach - całkiem sporo. Bo oto na światło dzienne znów wyszły nasze fobie, nasze charaktery. Wszystko po trochu.

 • Robert Walenciak

  Historia pisana na nowo

  Poniedziałek, 29 lutego (06:12)

  ​Ja rozumiem, że historię piszą zwycięzcy, i że pisana jest na nowo. Że raz jedni są bohaterami, a innym razem inni, to wszystko po to, by legitymizować swoje rządzenie, by lud uwierzył (i ten ciemny, i ten wykształcony), że historia dała władzę w ręce tym a nie innym, i taki jest jej wyrok.

 • Robert Walenciak

  Wojna na teczki

  Poniedziałek, 22 lutego (06:17)

  ​W wojnie na teczki, którą właśnie mamy, nie dziwi mnie jedno - amok pisowskich mediów, żeby tym "Bolkiem" grać, grać i grać. Obracają więc tymi teczkami od Kiszczaka na wszystkie strony, żeby tylko Wałęsę pogrążyć i skompromitować. Dlaczego? To proste. W mitologii PiS-u to Lech Kaczyński ma być najważniejszą postacią "Solidarności", a nie Lech Wałęsa. Ale żeby tak się stało, trzeba tego drugiego strącić z piedestału.

 • Opinie

  System władzy rodem z Polski Ludowej

  Poniedziałek, 15 lutego (05:57)

  Co to jest? Jak to wytłumaczyć? W ubiegłym tygodniu mieliśmy dymisję Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja (kierował policją ledwie dwa miesiące), wcześniej była dymisja Mariusza Antoniego Kamińskiego z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego, jeszcze wcześniej Dariusza Kłosa ze stanowiska wiceszefa agencji rolnej, i Bogusława Kowalskiego ze stanowiska prezesa PKP… I tak dalej.

 • Robert Walenciak

  Guru mówi, lud powtarza i wierzy

  Poniedziałek, 8 lutego (07:57)

  Nie wiem, czy to jest bardziej straszne, czy bardziej śmieszne, ale na pewno weszliśmy w okres nowych zachowań politycznych. Otóż mamy tak, że najpierw jakąś myśl wyraża Jarosław Kaczyński, a potem inni ważni ludzie z jego obozu ją powtarzają, z zachwytem i podziwem, zależnie od własnej inwencji i osobowości.

 • Robert Walenciak

  Polska w szarej strefie

  Poniedziałek, 1 lutego (06:00)

  ​Czy Polska ma politykę zagraniczną? Czy wie, czego chce? Nie sądzę. Słuchałem Witolda Waszczykowskiego prezentującego w Sejmie "małe expose" dotyczące zamierzeń polskiej polityki zagranicznej na najbliższe lata. Nasłuchałem się banałów i zwykłego chciejstwa.

 • Robert Walenciak

  Petru bohaterem hejtu

  Poniedziałek, 25 stycznia (06:39)

  Bohaterem hejtu w prawicowych mediach jest dziś Ryszard Petru. Czytam o nim, że nie zna się na historii, że nie wie, kiedy miał miejsce zamach majowy, a pewien tygodnik ogłosił nawet, że był wychowywany, jako 12-latek, pod okiem GRU. Więc wali się w niego na odlew. I będzie waliło, bo słyszę tu i ówdzie, że kolejne artykuły na jego temat są szykowane.

 • Robert Walenciak

  Polska duma narodowa

  Poniedziałek, 18 stycznia (06:04)

  Miałem ciekawą rozmowę z jednym z dziennikarzy, mocno sympatyzującym z PiS-em. Zapewniał mnie, że jeśli chodzi o media, to wreszcie (tak podkreślał: wreszcie) będą tam materiały budujące naszą dumę narodową. Hmm... Przyjąłem to z tzw. mieszanymi uczuciami.

 • Robert Walenciak

  Wielka lekcja wychowania obywatelskiego

  Poniedziałek, 11 stycznia (08:40)

  Oglądałem relacje z kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nasłuchiwałem, co mówi Jerzy Owsiak, co mówią jego goście, jak to wszystko jest kamerowane... Jezu, trzeba mieć czujność bolszewika, żeby zobaczyć w tym atak na chrześcijaństwo, na Kościół, na polską tradycję. Żeby wołać, że to "heca", polityczne wydarzenie albo coś w tym stylu. Puk, puk, puk - panie i panowie.

 • Robert Walenciak

  Pytania z pola bitwy o media

  Poniedziałek, 4 stycznia (07:30)

  Posłanka Pawłowicz, jak to ona, już wytłumaczyła, dlaczego PiS musi mieć media publiczne: bo one muszą być rządowe, bo rząd musi mieć telefon do wyborców. Nie wątpię, że podobnie myśli większość PiS-u, aczkolwiek w tym myśleniu widzę i błąd, i pułapkę jednocześnie.

 • Robert Walenciak

  Ta wojna PiS-owi nie jest potrzebna

  Poniedziałek, 28 grudnia (06:28)

  Tra ta ta! Jarosław Kaczyński ma nie tylko zdolność stawiania Polaków na nogi, on trzęsie całą Europą. Jeśli przez lata całe o naszym kraju mówiono na Zachodzie rzadko, to teraz mówi się często. Dzieje się! I będzie się działo.

 • Opinie

  Czy premier Szydło tak musi?

  Poniedziałek, 21 grudnia (10:34)

  Słucham wywodów premier Szydło, która nieudolnie tłumaczy, dlaczego ludzie manifestują w obronie demokracji i Trybunału, i zastanawiam się, czy ona tak z siebie, czy dlatego, że tak musi.

 • Robert Walenciak

  Państwo PiS

  Poniedziałek, 14 grudnia (06:11)

  ​Grudniowe marsze w Warszawie pokazały, że mamy w Polsce nowe linie podziału. Nie ma już wojny Polski postkomunistycznej i postsolidarnościowej, nie ma sporu między Polską liberalną i solidarną. Jest coś nowego.