Robert Walenciak

 • Wybory prezydenckie 2015

  Walenciak: Komorowski zostaje w grze. To będzie wielki bój

  Poniedziałek, 18 maja (06:54)

  ​Komorowski czy Duda? Na pewno niedzielna debata telewizyjna nie rozstrzygnęła, który z nich wygra 24 maja. Co więcej, sądzę, że utrudniła wszelkie przewidywania. W mojej opinii Bronisław Komorowski lepiej wykorzystał 80 minut, podczas których kandydaci toczyli swój bój. Odrobił część strat. Gdyby debatę przegrał - byłoby pozamiatane, a tak jest w grze. Dlatego też ostatni tydzień kampanii zapowiada się pasjonująco. To będzie wielki bój.

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 7. Jeden na jednego, odliczanie trwa

  Niedziela, 17 maja (18:06)

  ​Za chwilę będziemy świadkami jednego z najważniejszych wydarzeń kampanii prezydenckiej, czyli telewizyjnej debaty Komorowski-Duda. Miliony Polaków spojrzą prosto w oczy jednemu i drugiemu, porównają ich, ocenią. Jak jeden wypadnie na tle drugiego? Co będzie miał do powiedzenia?

 • Reklama

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 6. Kampania, która zmieniła polską politykę

  Sobota, 16 maja (19:20)

  To miała być najnudniejsza z czterech wyborczych kampanii – europejskiej, samorządowej, prezydenckiej i parlamentarnej. A dziś bije o głowę, jeśli chodzi o emocje, te dwie poprzednie. I co ważniejsze – zmieniła polską politykę. Po pierwsze, wprowadziła do niej nowych ludzi – Pawła Kukiza i Andrzeja Dudę.

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 5. Ktoś będzie śmieszny. Pytanie - kto?

  Piątek, 15 maja (19:41)

  ​Na kolejne dni kampania Bronisława Komorowskiego skoncentrowana jest na dwóch celach. Po pierwsze, chodzi o to, żeby ocieplić jego wizerunek, pokazać, że jest otwarty, że jest blisko młodych. To jest jakiś pomysł na zawojowanie elektoratu Pawła Kukiza.

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 4: Wet za wet

  Czwartek, 14 maja (19:40)

  ​Śmieje się internet, śmieje Beata Szydło z suflerki Bronisława Komorowskiego, która stoi za jego plecami i szepce mu, co ma robić. Obejmij panią, uśmiechnij się, skręć w lewo, w prawo i tak dalej. A my się też śmiejemy, Boże, jaki ten Bronek nieporadny... Więc zaraz i jej wypomniano podobną rolę. - Idź, obejmij żonę - mówiła Andrzejowi Dudzie podczas ogłaszania wyników I tury.

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 3: Platforma walczy o życie

  Środa, 13 maja (19:47)

  Wszystkie ręce na pokład! - to zawołanie dnia w PO. Więc sztab wyborczy prezydenta zasili - jak podają media - i Michał Kamiński, i Grzegorz Schetyna (ten podobno tylko od czasu do czasu), i Andrzej Kosiniak-Kamysz (to wkład PSL-u), i pomniejsi ich specjaliści od kampanii wyborczych. Komorowski ma spotkać się też z Donaldem Tuskiem i jest w stałym kontakcie z Ewą Kopacz.

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 2: Rośnie Kukizowa gorączka

  Wtorek, 12 maja (19:17)

  Kukiz! Kukiz! Już nie tylko z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę rośnie Kukizowa gorączka. Wiadomo dlaczego - to jego wyborcy zadecydują, kto zostanie wybrany 24 maja prezydentem. Jego! To on, jeśli uda mu się utrzymać poparcie i zbudować choćby najprostsze struktury, ma szansę wywrócić trzymający Polskę w betonowym uścisku układ PO-PiS. On!

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 1: Car dobry, urzędnicy źli. Gdzie znaleźć głosy dla Komorowskiego?

  Poniedziałek, 11 maja (19:16)

  "Wciąż nie możemy otrząsnąć się z szoku, jakim były wczorajsze wyniki exit polls" - pisze o sobie i swoich kolegach Bogusław Chrabota, naczelny "Rzeczpospolitej".

 • Robert Walenciak

  Komorowski może przegrać II turę z kretesem

  Poniedziałek, 11 maja (07:07)

  Nie zaskoczył mnie słaby wynik Bronisława Komorowskiego. Już wiele tygodni temu pisałem i mówiłem, że jego sondażowy wynik jest przeszacowany, że drugą turę mamy jak w banku. Teraz mogę dopisać do tego jeszcze jedno zdanie. Jeżeli nie zostanie odwrócona obecna tendencja, że prezydentowi spada, a jego konkurentowi rośnie, to Komorowski nie ma szans w II turze. Przegra ją z kretesem.

 • Opinie

  Nudy się skończyły!

  Poniedziałek, 4 maja (09:01)

  Przez długie tygodnie męczyła nas wszystkich kampania prezydencka, absolutnie nijaka, z kandydatami, którzy nie wzbudzali w nas większych emocji. Komorowski – nie wiadomo jaki, ani dostojny, ani rubaszny. Duda - mydlany, fotografujący się najchętniej na tle zdjęć Kaczyńskiego… To nie wróżyło niczego porywającego.

 • Robert Walenciak

  Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa

  Poniedziałek, 27 kwietnia (08:38)

  Posłowie Platformy wnioskowali, a Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa. Więc skończyła się nie 9 maja 1945 roku, lecz dzień wcześniej. Na pierwszy rzut oka to spór formalny - gdy feldmarszałek Keitel podpisywał akt bezwarunkowej kapitulacji, w Niemczech była godzina 22.30, 8 maja. Ale w Moskwie było już po północy. Stąd data dzień późniejsza.

 • Robert Walenciak

  Kupujemy sojusz z Ameryką

  Poniedziałek, 20 kwietnia (08:39)

  Głośniej nad tymi kontraktami! W najbliższych dniach rozstrzygnąć się mają losy dwóch największych kontraktów wojskowych w historii Polski. O wiele większych niż zakup F-16. I co? I cisza.

 • Opinie

  Bomba atomowa, czyli podział smoleński

  Poniedziałek, 13 kwietnia (07:51)

  Przez lata dominującym politycznym podziałem w III Rzeczpospolitej był podział na Polskę postkomunistyczną i solidarnościową. To był podział i historyczny i psychologiczny. Siłą solidarnościowców był mit bojowników o wolność, zwycięzców słusznej sprawy, związanych z narodem, nieugiętych, ludzi, którzy wywracają zastane układy i różne sitwy. Postkomuniści odwoływali się do innych wartości - pracy dla państwa, pracy organicznej, awansu społecznego, ładu i porządku.

 • Robert Walenciak

  Prezydent od pilnowania żyrandola

  Wtorek, 7 kwietnia (07:11)

  Prezydent Komorowski narzeka, że kampania wyborcza jest byle jaka, że bardziej przypomina telewizyjne zabawy niż coś poważnego. A owszem, tak właśnie jest. Zamiast Prezydenta RP pojawił nam się nagle „wujek Bronek” i młode cheerleaderki machające plakietkami „głosuję na Bronka!”. No i pojazd, którym Prezydent porusza się po kraju, nazywany „Bronkobusem”. Przepraszam, ja tego nie wymyśliłem…

 • Robert Walenciak

  Egzamin szóstoklasisty, czyli promocja selekcji w szkole

  Poniedziałek, 30 marca (10:28)

  Jako ojciec szóstoklasisty przeżywam w tych dniach ogólny, chyba trochę nieracjonalny, niepokój. Bo młody człowiek 1 kwietnia, czyli już za chwilę, będzie zdawał egzamin szóstoklasisty. A to nie byle co! Gdyż dla wielu z tych dzieci, dwunasto-, trzynastolatków, egzamin ten będzie najważniejszym egzaminem w życiu. Całym życiu.

 • Opinie

  Sztabowcy PiS spełniają marzenia wujka Bronka

  Poniedziałek, 23 marca (09:26)

  ​Jeśli Andrzej Duda poważnie myśli o powalczeniu z Bronisławem Komorowskim w II turze wyborów prezydenckich, to powinien czym prędzej potrząsnąć sztabem PiS-u. Nikt bowiem tak bardzo nie osłabia jego szans, jak partyjni koledzy, których widzimy i słyszymy. Bzdury, które wygadują, ton, w jakim się wypowiadają, to wszystko przypomina najgorsze czasy tej formacji. Tym sposobem spełniają się marzenia sztabowców wujka Bronka.