Robert Walenciak

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 4: Wet za wet

  Czwartek, 14 maja (19:40)

  ​Śmieje się internet, śmieje Beata Szydło z suflerki Bronisława Komorowskiego, która stoi za jego plecami i szepce mu, co ma robić. Obejmij panią, uśmiechnij się, skręć w lewo, w prawo i tak dalej. A my się też śmiejemy, Boże, jaki ten Bronek nieporadny... Więc zaraz i jej wypomniano podobną rolę. - Idź, obejmij żonę - mówiła Andrzejowi Dudzie podczas ogłaszania wyników I tury.

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 3: Platforma walczy o życie

  Środa, 13 maja (19:47)

  Wszystkie ręce na pokład! - to zawołanie dnia w PO. Więc sztab wyborczy prezydenta zasili - jak podają media - i Michał Kamiński, i Grzegorz Schetyna (ten podobno tylko od czasu do czasu), i Andrzej Kosiniak-Kamysz (to wkład PSL-u), i pomniejsi ich specjaliści od kampanii wyborczych. Komorowski ma spotkać się też z Donaldem Tuskiem i jest w stałym kontakcie z Ewą Kopacz.

 • Reklama

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 2: Rośnie Kukizowa gorączka

  Wtorek, 12 maja (19:17)

  Kukiz! Kukiz! Już nie tylko z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę rośnie Kukizowa gorączka. Wiadomo dlaczego - to jego wyborcy zadecydują, kto zostanie wybrany 24 maja prezydentem. Jego! To on, jeśli uda mu się utrzymać poparcie i zbudować choćby najprostsze struktury, ma szansę wywrócić trzymający Polskę w betonowym uścisku układ PO-PiS. On!

 • Wybory prezydenckie 2015

  Obrazki z Warszawy, odcinek 1: Car dobry, urzędnicy źli. Gdzie znaleźć głosy dla Komorowskiego?

  Poniedziałek, 11 maja (19:16)

  "Wciąż nie możemy otrząsnąć się z szoku, jakim były wczorajsze wyniki exit polls" - pisze o sobie i swoich kolegach Bogusław Chrabota, naczelny "Rzeczpospolitej".

 • Robert Walenciak

  Komorowski może przegrać II turę z kretesem

  Poniedziałek, 11 maja (07:07)

  Nie zaskoczył mnie słaby wynik Bronisława Komorowskiego. Już wiele tygodni temu pisałem i mówiłem, że jego sondażowy wynik jest przeszacowany, że drugą turę mamy jak w banku. Teraz mogę dopisać do tego jeszcze jedno zdanie. Jeżeli nie zostanie odwrócona obecna tendencja, że prezydentowi spada, a jego konkurentowi rośnie, to Komorowski nie ma szans w II turze. Przegra ją z kretesem.

 • Opinie

  Nudy się skończyły!

  Poniedziałek, 4 maja (09:01)

  Przez długie tygodnie męczyła nas wszystkich kampania prezydencka, absolutnie nijaka, z kandydatami, którzy nie wzbudzali w nas większych emocji. Komorowski – nie wiadomo jaki, ani dostojny, ani rubaszny. Duda - mydlany, fotografujący się najchętniej na tle zdjęć Kaczyńskiego… To nie wróżyło niczego porywającego.

 • Robert Walenciak

  Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa

  Poniedziałek, 27 kwietnia (08:38)

  Posłowie Platformy wnioskowali, a Sejm zadecydował, kiedy skończyła się II wojna światowa. Więc skończyła się nie 9 maja 1945 roku, lecz dzień wcześniej. Na pierwszy rzut oka to spór formalny - gdy feldmarszałek Keitel podpisywał akt bezwarunkowej kapitulacji, w Niemczech była godzina 22.30, 8 maja. Ale w Moskwie było już po północy. Stąd data dzień późniejsza.

 • Robert Walenciak

  Kupujemy sojusz z Ameryką

  Poniedziałek, 20 kwietnia (08:39)

  Głośniej nad tymi kontraktami! W najbliższych dniach rozstrzygnąć się mają losy dwóch największych kontraktów wojskowych w historii Polski. O wiele większych niż zakup F-16. I co? I cisza.

 • Opinie

  Bomba atomowa, czyli podział smoleński

  Poniedziałek, 13 kwietnia (07:51)

  Przez lata dominującym politycznym podziałem w III Rzeczpospolitej był podział na Polskę postkomunistyczną i solidarnościową. To był podział i historyczny i psychologiczny. Siłą solidarnościowców był mit bojowników o wolność, zwycięzców słusznej sprawy, związanych z narodem, nieugiętych, ludzi, którzy wywracają zastane układy i różne sitwy. Postkomuniści odwoływali się do innych wartości - pracy dla państwa, pracy organicznej, awansu społecznego, ładu i porządku.

 • Robert Walenciak

  Prezydent od pilnowania żyrandola

  Wtorek, 7 kwietnia (07:11)

  Prezydent Komorowski narzeka, że kampania wyborcza jest byle jaka, że bardziej przypomina telewizyjne zabawy niż coś poważnego. A owszem, tak właśnie jest. Zamiast Prezydenta RP pojawił nam się nagle „wujek Bronek” i młode cheerleaderki machające plakietkami „głosuję na Bronka!”. No i pojazd, którym Prezydent porusza się po kraju, nazywany „Bronkobusem”. Przepraszam, ja tego nie wymyśliłem…

 • Robert Walenciak

  Egzamin szóstoklasisty, czyli promocja selekcji w szkole

  Poniedziałek, 30 marca (10:28)

  Jako ojciec szóstoklasisty przeżywam w tych dniach ogólny, chyba trochę nieracjonalny, niepokój. Bo młody człowiek 1 kwietnia, czyli już za chwilę, będzie zdawał egzamin szóstoklasisty. A to nie byle co! Gdyż dla wielu z tych dzieci, dwunasto-, trzynastolatków, egzamin ten będzie najważniejszym egzaminem w życiu. Całym życiu.

 • Opinie

  Sztabowcy PiS spełniają marzenia wujka Bronka

  Poniedziałek, 23 marca (09:26)

  ​Jeśli Andrzej Duda poważnie myśli o powalczeniu z Bronisławem Komorowskim w II turze wyborów prezydenckich, to powinien czym prędzej potrząsnąć sztabem PiS-u. Nikt bowiem tak bardzo nie osłabia jego szans, jak partyjni koledzy, których widzimy i słyszymy. Bzdury, które wygadują, ton, w jakim się wypowiadają, to wszystko przypomina najgorsze czasy tej formacji. Tym sposobem spełniają się marzenia sztabowców wujka Bronka.

 • Robert Walenciak

  Katolicka kwalifikacja na prezydenta

  Poniedziałek, 16 marca (09:39)

  Polska to nie jest kraj, to stan umysłu. Mamy kampanię prezydencką, ona się rozkręca i oto okazuje się, że dwaj główni kandydaci, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, licytują się w tym, kto z nich jest większym katolikiem i synem Kościoła.

 • Robert Walenciak

  Bronisław Komorowski straszy wyborców

  Poniedziałek, 9 marca (09:59)

  Bronisław Komorowski ogłosił swoje hasło wyborcze - zgoda i bezpieczeństwo. No to już zacząłem się bać.

 • Robert Walenciak

  Sprawa Kamila Durczoka: Granat rzucony w szambo

  Poniedziałek, 2 marca (09:44)

  Sprawa Kamila Durczoka, tak chętnie komentowana przez różne śliniące się osoby, jest poważniejsza niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Nie, nie mam zamiaru wydawać opinii czy molestował, ani go bronić, ani atakować. Nie mam wiedzy, by stawać po czyjejkolwiek ze stron. Nie o wydawanie wyroku mi chodzi. A o coś innego – o to, że cała sprawa, to, co się wokół niej dzieje, pokazuje nam współczesną Polskę, tę związaną z mediami. I ten obraz wygląda fatalnie.

 • Robert Walenciak

  Henryko! Nie idź tą drogą!

  Poniedziałek, 23 lutego (09:20)

  Zabiła mnie Henryka Bochniarz, szefowa konfederacji pracodawców "Lewiatan", która w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" stwierdziła, że w Polsce pracownicy powinni zarabiać po 1600 zł, oczywiście w ramach tzw. elastycznych form pracy, i to jest fajna suma, z której jeszcze można odkładać.