Rafał Ziemkiewicz

 • Rafał Ziemkiewicz

  Michnik wezwany nadaremno

  Wtorek, 7 lutego (09:56)

  Roman Giertych, pod grozą wcześniejszych wyborów, podpisał umowę, która go całkowicie ubezwłasnowolniła. Zobowiązał się przez rok nie tylko popierać rząd PiS, ale też nie podejmować żadnych inicjatyw bez zgody Jarosława Kaczyńskiego.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Polak na dachu

  Środa, 1 lutego (11:11)

  Cała Polska, jak długa i szeroka, sprząta śnieg z dachów. Kasjerki z marketów, ciecie, kto akurat się nawinął, wszyscy zostali pogonieni z szuflami na dachy. A ich śladem ruszył tłum inspektorów i kontrolerów. Tu i ówdzie ktoś spadnie i się przetrąci, ale kto by na to zwracał uwagę, kiedy cała Polska sprząta dachy.

 • Reklama

 • Rafał Ziemkiewicz

  Co se myślą?

  Środa, 25 stycznia (10:10)

  Różnymi sposobami można mierzyć równouprawnienie kobiet. Feministki wyliczają zawzięcie, ile ich jest w parlamentach, na rządowych posadach, w radach nadzorczych i zarządach - i oczywiście wychodzi im, że Polska jest krajem zacofanym i traktującym kobiety źle.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Błąd komputera

  Środa, 18 stycznia (08:42)

  Gdybym traktował wpisy pod swoimi felietonami jako reprezentatywne dla ogółu czytelników (spokojnie: nie traktuję), to musiałbym się załamać. Wynikałoby bowiem z takiej próby, że mniej więcej połowa z nich nie jest w stanie pojąć poglądu bardziej skomplikowanego niż uderzenie cepem.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Diabelska alternatywa

  Środa, 11 stycznia (06:00)

  W ramach krzewienia solidarności społecznej i dla poprawienia wskaźników dzietności nowa władza zapowiedziała przedłużenie urlopów macierzyńskich. Najlepiej do dwóch lat. I zapewne przedłuży, bo nie ma w Sejmie nikogo, kto byłby przeciwny.

 • Rafał Ziemkiewicz

  W rurze gra

  Środa, 4 stycznia (11:30)

  Właśnie podano, że gazowy kryzys pomiędzy Rosją a Ukrainą został zażegnany. Mam nadzieję, że nie do końca. To znaczy, że klepnięcie umowy między Kijowem a Moskwą (jakakolwiek ona jest, bo na razie doniesienia są sprzeczne) nie sprawi, że politycy Europy zapadną znowu w letarg.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Prezent mimo woli

  Środa, 28 grudnia (14:02)

  Wbrew oczekiwaniom, sondażowa popularność PiS nie spada. Wedle najnowszych pomiarów wynosi 37 proc., podczas gdy ustawiona na wygodnej pozycji krytyka poczynań nowego rządu Platforma lekko spadła i liczyć by mogła tylko na 29 proc.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Niech nie lubią, byle się liczyli

  Środa, 21 grudnia (07:00)

  Głupia sprawa z tym Marcinkiewiczem. Odkąd został premierem, jednym z głównych argumentów przeciwko niemu, powtarzanym w kółko przez tzw. wiodące media, było, że jest źle odbierany na Zachodzie.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Skandal międzynarodowy

  Środa, 14 grudnia (11:50)

  Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tajnych więzieniach CIA na Mazurach, miałem złudzenia, że eurogłupota ma jakieś granice. Myliłem się, niestety. Brukselska eurokracja zażądała oficjalnych wyjaśnień. Potem wszczęła oficjalne śledztwo. Nic w sumie konkretnego nikt nie umiał o rzekomych więzieniach powiedzieć...

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nie ma dziwne...

  Wtorek, 6 grudnia (11:11)

  "Ja tu jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam pan zrobi?" - powiada jedna z postaci znakomitego filmu Stanisława Barei. Dokładnie taki sam przekaz zafundował nam na koniec swej prezydentury Aleksander Kwaśniewski. Jestem prezydentem, mogę uwolnić kumpla-aferzystę od kary, więc uwolnię go, i co mi zrobicie?

 • Rafał Ziemkiewicz

  Rzecznik praw przestępców

  Środa, 30 listopada (09:30)

  Bardzo pouczające są prasowe reakcje na zgłoszenie przez PiS kandydatury Janusza Kochanowskiego do urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Mniejsza o to, że, oczywiście, są one jednoznacznie negatywne.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Giertychowe

  Środa, 23 listopada (10:40)

  Wśród wszystkich populistycznych bzdur, jakich nawymyślali nasi politycy, pomysł tak zwanego "becikowego" bije już wszelkie rekordy głupoty. Trudno sobie wyobrazić coś bardziej pozbawionego sensu. Zwłaszcza w połączeniu z argumentacją, że trzeba "coś" zrobić, bo przyrost naturalny spadł w Polsce katastrofalnie.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Dwie strony kanału

  Środa, 16 listopada (10:30)

  Według badań socjologów z Uniwersytetu w Essex, kolorowi mieszkańcy Wielkiej Brytanii statystycznie bogacą się i awansują szybciej, niż biali. Nic dziwnego, że przybywa ich tam co roku sporo.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Kraj nieograniczonych możliwości (dla niektórych)

  Środa, 9 listopada (11:27)

  Mało nam, okazuje się, własnych aferzystów, ściągamy jeszcze obcych, nawet z antypodów. Właśnie się okazało, że od piętnastu lat w Warszawie ukrywa się - gdzie tam zresztą "ukrywa", uzyskał tu obywatelstwo, ma prosperującą firmę, ostatnio wykupił jeden z najwyższych wieżowców w stolicy - australijski biznesmen o swojskim nazwisku Abraham Goldberg.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nurzanie w Lepperze

  Środa, 2 listopada (09:43)

  Platforma Obywatelska nie ogłosiła jeszcze oficjalnie, że pozostanie w opozycji do rządu Kazimierza Marcinkiewicza, ale i tak nie ona będzie dla tego rządu opozycją najbardziej znaczącą.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Jęki z piaskownicy

  Wtorek, 25 października (09:19)

  Część działaczy Platformy Obywatelskiej obraziła się śmiertelnie, że naród, zamiast wybrać najlepszych, przeniósł ponad nich oszołomów z PiS. Owszem, wspomniani działacze oswojeni już byli z myślą, że nie da się wziąć rządowych posad inaczej, niż w koalicji, ale to przecież oni mieli w tej koalicji rozdawać karty, a nie Kaczory.