Rafał Ziemkiewicz

 • Rafał Ziemkiewicz

  Błąd komputera

  Środa, 18 stycznia (08:42)

  Gdybym traktował wpisy pod swoimi felietonami jako reprezentatywne dla ogółu czytelników (spokojnie: nie traktuję), to musiałbym się załamać. Wynikałoby bowiem z takiej próby, że mniej więcej połowa z nich nie jest w stanie pojąć poglądu bardziej skomplikowanego niż uderzenie cepem.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Diabelska alternatywa

  Środa, 11 stycznia (06:00)

  W ramach krzewienia solidarności społecznej i dla poprawienia wskaźników dzietności nowa władza zapowiedziała przedłużenie urlopów macierzyńskich. Najlepiej do dwóch lat. I zapewne przedłuży, bo nie ma w Sejmie nikogo, kto byłby przeciwny.

 • Reklama

 • Rafał Ziemkiewicz

  W rurze gra

  Środa, 4 stycznia (11:30)

  Właśnie podano, że gazowy kryzys pomiędzy Rosją a Ukrainą został zażegnany. Mam nadzieję, że nie do końca. To znaczy, że klepnięcie umowy między Kijowem a Moskwą (jakakolwiek ona jest, bo na razie doniesienia są sprzeczne) nie sprawi, że politycy Europy zapadną znowu w letarg.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Prezent mimo woli

  Środa, 28 grudnia (14:02)

  Wbrew oczekiwaniom, sondażowa popularność PiS nie spada. Wedle najnowszych pomiarów wynosi 37 proc., podczas gdy ustawiona na wygodnej pozycji krytyka poczynań nowego rządu Platforma lekko spadła i liczyć by mogła tylko na 29 proc.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Niech nie lubią, byle się liczyli

  Środa, 21 grudnia (07:00)

  Głupia sprawa z tym Marcinkiewiczem. Odkąd został premierem, jednym z głównych argumentów przeciwko niemu, powtarzanym w kółko przez tzw. wiodące media, było, że jest źle odbierany na Zachodzie.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Skandal międzynarodowy

  Środa, 14 grudnia (11:50)

  Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tajnych więzieniach CIA na Mazurach, miałem złudzenia, że eurogłupota ma jakieś granice. Myliłem się, niestety. Brukselska eurokracja zażądała oficjalnych wyjaśnień. Potem wszczęła oficjalne śledztwo. Nic w sumie konkretnego nikt nie umiał o rzekomych więzieniach powiedzieć...

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nie ma dziwne...

  Wtorek, 6 grudnia (11:11)

  "Ja tu jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam pan zrobi?" - powiada jedna z postaci znakomitego filmu Stanisława Barei. Dokładnie taki sam przekaz zafundował nam na koniec swej prezydentury Aleksander Kwaśniewski. Jestem prezydentem, mogę uwolnić kumpla-aferzystę od kary, więc uwolnię go, i co mi zrobicie?

 • Rafał Ziemkiewicz

  Rzecznik praw przestępców

  Środa, 30 listopada (09:30)

  Bardzo pouczające są prasowe reakcje na zgłoszenie przez PiS kandydatury Janusza Kochanowskiego do urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Mniejsza o to, że, oczywiście, są one jednoznacznie negatywne.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Giertychowe

  Środa, 23 listopada (10:40)

  Wśród wszystkich populistycznych bzdur, jakich nawymyślali nasi politycy, pomysł tak zwanego "becikowego" bije już wszelkie rekordy głupoty. Trudno sobie wyobrazić coś bardziej pozbawionego sensu. Zwłaszcza w połączeniu z argumentacją, że trzeba "coś" zrobić, bo przyrost naturalny spadł w Polsce katastrofalnie.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Dwie strony kanału

  Środa, 16 listopada (10:30)

  Według badań socjologów z Uniwersytetu w Essex, kolorowi mieszkańcy Wielkiej Brytanii statystycznie bogacą się i awansują szybciej, niż biali. Nic dziwnego, że przybywa ich tam co roku sporo.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Kraj nieograniczonych możliwości (dla niektórych)

  Środa, 9 listopada (11:27)

  Mało nam, okazuje się, własnych aferzystów, ściągamy jeszcze obcych, nawet z antypodów. Właśnie się okazało, że od piętnastu lat w Warszawie ukrywa się - gdzie tam zresztą "ukrywa", uzyskał tu obywatelstwo, ma prosperującą firmę, ostatnio wykupił jeden z najwyższych wieżowców w stolicy - australijski biznesmen o swojskim nazwisku Abraham Goldberg.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nurzanie w Lepperze

  Środa, 2 listopada (09:43)

  Platforma Obywatelska nie ogłosiła jeszcze oficjalnie, że pozostanie w opozycji do rządu Kazimierza Marcinkiewicza, ale i tak nie ona będzie dla tego rządu opozycją najbardziej znaczącą.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Jęki z piaskownicy

  Wtorek, 25 października (09:19)

  Część działaczy Platformy Obywatelskiej obraziła się śmiertelnie, że naród, zamiast wybrać najlepszych, przeniósł ponad nich oszołomów z PiS. Owszem, wspomniani działacze oswojeni już byli z myślą, że nie da się wziąć rządowych posad inaczej, niż w koalicji, ale to przecież oni mieli w tej koalicji rozdawać karty, a nie Kaczory.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Oszustwo stulecia

  Środa, 19 października (08:44)

  Na cztery dni przed decydującym starciem w wyborach prezydenckich nie chce mi się już na ten temat pisać ani słowa. W ogóle nie chce mi się pisać o polityce. Dajmy sobie chwilę oddechu i zajmijmy się tematem, który jest od polityki odległy, a zarazem każdemu mężczyźnie miły. A mianowicie gołymi babami.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Żniwa dla pyskaczy

  Środa, 12 października (13:30)

  Jest coś takiego, co nazwałbym dziennikarstwem wrednym: żurnalistyczna odmiana tego, co Wańkowicz nazwał kundlizmem.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Świat kończy się w niedzielę

  Czwartek, 6 października (11:53)

  Nie dla wszystkich oczywiście. Ale dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej - na pewno. Obie partie wzięły się za łby na całego.