Bezpieczna droga do szkoły

W tym roku szkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich realizowany jest program profilaktyczny "Bezpieczna droga do szkoły".

Program "Bezpieczna droga do szkoły" zakłada przedstawienie dzieciom klas I- VI elementów wiedzy dotyczącej bezpiecznego zachowania się na drogach, jak również modernizacji przejścia dla pieszych, przez które przechodzą uczniowie wraz z nauczycielami na zajęcia w sali gimnastycznej.

Reklama

Realizacja programu opiera się na zadaniach dotyczących rodziców, uczniów i nauczycieli. Widać już pierwsze efekty, ponieważ rozpoczęła się modernizacja przejścia dla pieszych przy szkole.

Biało - czerwone pasy na przejściu i naklejony znak "Agatka" na drodze z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa dzieci.

Inwestycja ta jest efektem włączenia sie w program profilaktyczny rodziców, wzięli oni udział w akcji sieci sklepów "Billa" i pozyskali kwotę, która umożliwiła wykonanie remontu.

Uczniowie prężnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji dotyczącej bezpieczeństwa wykonując wspaniałe prace plastyczne na temat "Mamo, tato - uważaj na drodze", natomiast nauczyciele realizują tematy dotyczące bezpieczeństwa podczas zajęć wychowawczych oraz wycieczek.

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta Strzelce Opolskie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje