Co słychać w "Akademii Nauk Wielu..."

Od września w szkołach prowadzonych przez Gminę Strzelce Opolskie odbywają się zajęcia w ramach Szkolnych Akademii Literatury.

Program jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu IX/ Poddziałanie 9.1.2.

Reklama

Projekt "Akademia Nauk Wielu?" będzie realizowany do czerwca 2009 roku. Zajęcia modułu I zbliżają się do końca, a więc warto zajrzeć co ciekawego się działo?

Szkoły zostały doposażone w książki o łącznej wartości 14.000 zł. Odbyło się 760 godzin zajęć, w których udział wzięło 950 uczniów: pisali listy, czytali teksty literackie, tworzyli dzienniczki lektur, dyskutowali o literaturze i prasie młodzieżowej, itp.

Młodzież brała udział w wyjazdach do Teatru Lalki i Aktora w Opolu, Gliwickiego Tatru Muzycznego, a niektórzy pokusili się o odwiedzenie Teatru Rozrywki w Chorzowie i Teatru Śląskiego w Katowicach - łącznie było to 55 wyjazdów, w których wzięło udział ok. 1.100 uczniów.

Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, a i rodzice są zadowoleni, że pociechy odwiedzają teatry i operetki. W wielu przypadkach jest to pierwszy pobyt dzieci w takich miejscach.

Zakończenie zajęć planuje się na 15 grudnia 2008 roku, ale rozpoczyna się już nabór na zajęcia w Szkolnych Akademiach Języków Obcych. Podczas tych zajęć, korzystając z dostępnych technologii informacyjnych, młodzież do marca 2009 roku będzie zgłębiać tajniki języków obcych.

Jeżeli nie wziąłeś jeszcze udziału w programie to koniecznie skontaktuj się ze swoimi nauczycielami języków obcych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje