Opolskie: Dwa festiwale reggae w dwa weekendy

Dwa festiwale muzyki reggae odbędą się w dwa kolejne weekendy na Opolszczyźnie. Trzydniowa impreza Stolica Reggae Festival rozpoczęła się w piątek w Kluczborku. Za tydzień w sobotę zaplanowano natomiast Music Camp Brzeg 2013.

Szósta już edycja Stolica Reggae Festiwal potrwa w Kluczborku do niedzieli. W piątek muzyczną imprezę rozpoczął na głównej scenie rzeszowski zespół The Balangers, grający ska i wczesne reggae. Tego samego wieczoru na scenie mają się też pojawić grupy Mesajah, pochodzący z Kluczborka zespół Bakshish oraz włoska grupa The Dub Sync łącząca reggae z innymi gatunkami muzycznymi.

Reklama

W weekend w Kluczborku pojawią się jeszcze Maleo Reggae Rockers, Los Grandes RudeBoys, Rootwise, TaLLib & Sztoss i największa gwiazda tegorocznej edycji festiwalu, legenda brytyjskiej sceny dub i reggae - zespół Dreadzone, koncertujący na całym świecie.

Jak powiedział PAP Mateusz Rewasiewicz ze stowarzyszenia Artis Actiones, które wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kluczborku, tamtejszym Urzędem Miejskim i Projektem Łyk Kultury organizuje trzydniową imprezę muzyczną, w sumie na scenie głównej festiwalu w trzy dni pojawi się kilkunastu wykonawców reggae.

"Ale scen, na których grane będą koncerty - nie tylko reggae - jest w sumie cztery" - dodał Rewasiewicz. "Prócz głównej są także scena sound-systemowa, drum'n'bass oraz pojawiająca się u nas pierwszy raz scena hip-hopowa, na której odbędą się słynne bitwy freestylowe czy pokazy tańca" - powiedział Rewasiewicz.

Największą nowością tegorocznego festiwalu jest to, że nie odbywa się on - tak jak w ostatnich latach w Bąkowie pod Kluczborkiem - tylko w samym Kluczborku, na stadionie miejskim znajdującym się na terenie Parku Miejskiego, niedaleko kluczborskiego zalewu.

"Prócz muzyki będą dodatkowe atrakcje, takie jak zawody piłkarskie, które zaplanowaliśmy na sobotę" - dodał Rewasiewicz.

W następny weekend fani w Brzegu odbędzie się Music Camp Brzeg 2013. Rzecznik brzeskiego magistratu Tomasz Dragon poinformował, że na scenie festiwalu w przyszłą pojawią się tacy artyści jak Lion Vibrations, Foliba, Call Mi Unique, Maleo Reggae Rockers, Tabu oraz pochodzący Kamil Bednarek.

Dragon dodał, że dodatkowym atutem imprezy będzie miejsce, w którym się on odbędzie. "Brzeski amfiteatr znajduje się w malowniczym parku nad fosą, która jest pozostałością pod umocnieniach średniowiecznego miasta" - podał. Organizatorami wydarzenia są m.in. Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miasta w Brzegu oraz Fundacja Rozwój.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy