Opolskie: Pociąg uderzył w ciężarówkę. Są ranni

18 osób rannych, w tym 7 ciężko - to skutek zderzenia pociągu pendolino z ciężarówką w miejscowości Schodnia w okolicach Ozimka (woj. opolskie), do którego doszło w piątek po południu.

Wcześniej służby ratunkowe informowały o dziewięciu osobach rannych, w tym trzech ciężko.

Reklama

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Schodnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Jak poinformował PAP kpt Łukasz Olejnik, z nieustalonych dotąd przyczyn, doszło do zderzenia pociągu pendolino z samochodem ciężarowym. Na miejscu zdarzenia jest kilka zastępów straży pożarnej i karetki pogotowia.

"Na pokładzie są osoby ranne, trwa ustalanie przebiegu wypadku. Organizujemy komunikację zastępczą" - powiedział PAP rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak.

Na miejscu działa 16 zastępów straży pożarnej.

PSP: Na miejscu wypadku Pendolino 4 karetki i dwa śmigłowce ratunkowe

- Na miejscu wypadku pociągu pendolino, który uderzył w ciężarówkę, są cztery karetki pogotowia i dwa śmigłowce ratunkowe; kolejne dwa są w drodze - poinformował w piątek PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.  

Jak powiedział PAP rzecznik PSP pociągiem podróżowało 300 osób. Dziewięć zostało rannych, w tym trzy ciężko. 200 innych pasażerów odniosło lekkie obrażenia niezagrażające życiu. "Podróżni znaleźli schronienie w pobliskiej restauracji, która została zaadoptowana na miejsce schronienia tych osób" - powiedział Frątczak. Jak poinformował, kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. 

Okoliczności i bezpośrednie przyczyny wypadku będzie badała policja.

Policja: Kierowca ciężarówki był trzeźwy

Kierowca ciężarówki, która zderzyła się z pociągiem Pendolino, był trzeźwy - poinformowała w piątek PAP Iwona Mrugała z opolskiej komendy wojewódzkiej policji. 

- Przejazd kolejowy jest wyposażony w sygnalizację świetlną, ale nie ma rogatek - dodała.

Ruch kolejowy na trasie, na której doszło do zderzenia Pendolino z ciężarówka, powinien zostać wznowiony w najbliższy czwartek - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak.

"Wstępnie PKP Polskie Linie Kolejowe deklarują, że naprawa torów powinna potrwać do najbliższej środy. Wstępnie ustalono też, że ruch mógłby zostać wznowiony w czwartek. Do czasu wznowienia kursowania pociągów konieczna jest naprawa torów i konstrukcji sieci trakcyjnej" - powiedział Nowak.

Zadeklarował, że na stronie internetowej przewoźnika i na stronie PKP Polskich Linii Kolejowych będą aktualizowane informacje o możliwości uruchomienia połączeń na tej trasie.

Reklama

Reklama

Reklama