Ruszyła Regiopedia - internetowa encyklopedia regionów

W Otmicach na Opolszczyźnie zainaugurowano w środę działanie internetowej encyklopedii regionów - Regiopedii. W uroczystej inauguracji w miejscowej szkole wzięła udział minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.

- Edukacja regionalna jest ważnym fragmentem edukacji szkolnej. Czego byśmy nie mówili, o czym w szkole trzeba uczyć, to nigdy nie unikniemy rozmowy o tym, co się dzieje tuż za płotem szkoły - powiedziała min. Hall.

Reklama

- Najpierw trzeba poznać najbliższe otoczenie, poznać lokalne tradycje i wartości, którymi żyją ich rodziny, żeby móc iść dalej, iść w świat - dodała szefowa MEN.

Hall podkreśliła, że liczy na to, że dzięki promocji w mediach z portalu będą chętnie korzystać szkoły. - To okazja budowania tożsamości regionalnej w bardzo nowoczesny sposób. Chcemy, żeby szkoła była i przyjazna, i nowoczesna. To jest możliwość, żeby wspólnie z uczniami stworzyć jakieś materiały, pochwalić się i pokazać to, co widzimy w najbliższej okolicy - argumentowała.

Regiopedia to internetowa encyklopedia regionów, która - wzorem internetowej Wikipedii - ma być tworzona przez samych internautów. Portal ma mówić o najbliższym otoczeniu jego użytkowników - ma prezentować kulturę, przyrodę, atrakcje turystyczne, ciekawych ludzi, a także historię szesnastu polskich regionów. Ambicją jego twórców jest odkrywanie uroku miejsc znanych dotąd jedynie lokalnie.

- Regiopedia jest nowoczesnym, funkcjonalnym i multimedialnym portalem, w którym do każdego wpisu można dołączyć zdjęcie, nagranie wideo, zlokalizować go na mapie satelitarnej. Na każdej z podstron regionalnych prezentujemy również najświeższe informacje z regionu, przygotowywane przez dzienniki grupy prasowej Media Regionalne - twórcy Regiopedii - czytamy na stronie portalu.

Twórcy internetowej encyklopedii regionów zapowiedzieli, że gdy wypełni się ona treścią planowane jest jej książkowe wydanie.

- Będę bardzo uważnie śledzić rozwój tego portalu. Życzę, żeby zasoby się rozwijały, i żeby mogło to stanowić podstawę do jakiejś publikacji - podsumowała min. Hall.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje