Kto mi ściągnie ten gips?!

Z pięciu przychodni odesłano dziecko z nogą w gipsowej szynie. W piątek przyjechaliśmy do przychodni przy Batorego w Rzeszowie, w której 28 lipca zakładano synowi gips. Pani doktor mówiła wtedy, że idzie na urlop, ale wyznaczyła nam termin wizyty i zapewniła, że ze zdjęciem gipsu nie będzie żadnych problemów - mówi mama Pawła* z Wysokiej Głogowskiej. - Niestety, odesłano nas z kwitkiem.

Państwu P. jednak bardzo zależało, żeby pozbyć się ciężaru z nogi syna, bo wiadomo, wakacje płyną, gorąco, więc chłopiec się niecierpliwi.

Reklama

- Poszliśmy do Centrum Medycznego "Medicor" - mówi Czytelniczka. Nie ma dziś nikogo, kto mógłby Państwu pomóc, usłyszeliśmy, potem pojechaliśmy do przychodni na Kolejową, następnie do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego na Warzywnej.

Wszędzie słyszeliśmy: Nie ma specjalisty, nie ma wolnych numerków. Kropka. Więc podejmujemy ostatnią próbę. Jedziemy do poradni przyszpitalnej przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Tutaj osiągnęliśmy przynajmniej tyle, że lekarz osobiście wyjaśnił nam odmowę przyjęcia (dużo małych pacjentów) i obiecał usunięcie gipsu we wtorek. Mamy na skierowaniu odnotowaną przez niego datę i godzinę więc może wreszcie się uda i "załatwimy" ten gips.

Nie ma żadnych przeszkód formalnych, żeby dziecko zostało przyjęte w poradni dla dorosłych, termin wizyty wyznaczony przez lekarza również powinien być dotrzymany (dotyczy to tak pacjenta jak świadczeniodawcy) wyjaśniono nam w NFZ.

- Osobną sprawą jest to, że o przyjęciu lub nieudzieleniu świadczenia dziecku decydowały w tym przypadku pielęgniarki - mówi Jadwiga Woś, rzecznik praw pacjenta przy POW NFZ w Rzeszowie.

- Ocena stanu zdrowia i ewentualne przesunięcie terminu wizyty leży w gestii lekarza i tylko w poradni przyszpitalnej zostało to załatwione odpowiednio. Prosimy mamę chłopca o złożenie oficjalnej skargi, wtedy wyjaśnimy tę sprawę z kierownictwem placówek, które odmówiły usunięcia gipsu.

Autor: ANNA MORANIEC

*Imię chłopca zostało zmienione

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje