"Religijny" sposób na wizę

Jak dostać się do "lepszego świata" czyli na teren Unii Europejskiej? Strażnicy graniczni niemal codziennie spotykają się z rożnymi próbami nielegalnego wjechania do Polski.

- Nie zna granic pomysłowość w sposobach na przekroczenie granicy - mówi kpt. Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama

- W miniony czwartek kontrolerzy straży granicznej zatrzymali na przejściu granicznym w Medyce trzech obywateli Ukrainy, którzy podczas odprawy paszportowej na wjazd z Ukrainy do Polski, okazali fałszywe zaproszenie do uczestnictwa w seminariach na temat posługi religijnej i charytatywnej w polskich parafiach.

Wszyscy trzej mieli autentyczne paszporty z prawdziwymi wielokrotnymi wizami Schengen. Natomiast fałszywe okazały się zaproszenia, dzięki którym Ukraińcy uzyskali wizy. Były wystawione przez nieistniejące parafie rzymsko-katolickie z centralnej Polski i podpisane przez fikcyjnych proboszczów.

- Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat - informuje Elżbieta Pikor.

- Straż graniczna wydała też decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zawróciła cudzoziemców na Ukrainę.

kr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje