Tabletki na odchudzanie wpędzą cię w depresję

W Internecie dostępne są leki, które mogą być groźne dla zdrowia. "Skuteczne w stu procentach w walce z nadwagą". Tak reklamowane są tabletki na odchudzanie Acomplia.

Nigdy nie zostały zarejestrowane w Polsce, więc nie można ich kupić w aptekach. Ale sporo osób chce je kupić w sieci. Jednak okazuje się, że lek może być bardzo niebezpieczny.

Reklama

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu lek był reklamowany jako ratunek przed przedwczesną śmiercią dla tysięcy otyłych.

Był dopuszczony do sprzedaży w krajach Unii Europejskiej. Ale ostatnio został wycofany, ponieważ okazało się, że po kuracji pacjenci popadają w depresję, a nawet mają skłonności samobójcze. W Polsce Acomplia nigdy nie została zarejestrowana i nie trafiła do aptek, ale handel tymi tabletkami kwitnie w Internecie.

Z diety w depresję

Według osób, które stosowały Acomplię, efekty były natychmiastowe. Na forach internetowych zachwalają ich skuteczność. Jednak skutkiem ubocznym używania tego leku są stany depresyjne. Dlatego lekarze przestrzegają, że na takie leki trzeba uważać, bo mogą być bardzo niebezpieczne.

Sprzedaż zakazana

Zakaz sprzedaży Acomplii wprowadził już znany serwis internetowy. Od pewnego czasu wszystkie aukcje, na których oferowany jest ten lek, są blokowane przez pracowników serwisu.

- Zależy nam na tym, żeby w naszym serwisie były sprzedawane rzeczy bezpieczne - mówi Patryk Tryzubiak - A jeśli lek nie został dopuszczony do sprzedaży w Polsce, to nie można go również wystawiać u nas. Dlatego nasi pracownicy trafiając na taką aukcję, natychmiast ją usuwają.

ANNA OLECH

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje