Wypadek na poligonie. Trzech żołnierzy w szpitalu

W środę podczas ćwiczeń na poligonie w Nowej Dębie, trzech żołnierzy z załogi czołgu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zostało poszkodowanych. Żołnierze zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie.

Nieoficjalnie dziennikarz PAP dowiedział się, że badane jest, czy żołnierze mogli zatruć się spalinami. Zdarzenie bada Żandarmeria Wojskowa oraz komisja powołana przez dowódcę brygady.

Reklama

"W trakcie ćwiczeń poligonowych utracono łączność z załogą jednego z czołgów. Żołnierze z innego wozu pobiegli sprawdzić, co się wydarzyło. Okazało się, że załoga potrzebuje pomocy medycznej. Zaraz potem poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie" - powiedział PAP rzecznik 21. BSP kpt. Konrad Radzik.

Dwóch żołnierzy czuje się już dobrze, choć nadal jest na obserwacji. "Natomiast trzeci żołnierz jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo"- dodał kpt. Radzik.

Według niego, poszkodowani nie mieli żadnych obrażeń fizycznych lub ran. O wypadku zostały powiadomione rodziny. Poszkodowanych odwiedził w środę dowódca 21. BSP. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje